Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 8 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 72

Wątek: Audi A4 2.0 TFSI Quattro S-tronic

Awatar SpalaczBenzyny
    Auto
    Audi

Domyślnie Audi A4 2.0 TFSI Quattro S-tronic

reszta relacji z ofrołdu na kolejnych podstroonach tego wątku...

----

Audi A4 2.0 TFSI Quattro S-tronic

Silnik:
    - 2.0 turbo, z bezpośrednim wtryskiem, 350Nm od 1750 obrotów (na placach czuć raczej od 2200), kręci się maksymalnie do 6,1 tys., moc 211KM,
    - rewelacyjny silnik :-)

Skrzynia:
    - 7 biegów, dwusprzęgłowa, manetki przy kierownicy (bajer, mało praktyczna)
    - rewelacyjna skrzynia :-) jeszcze nie zmieniła biegu na inny niż sam bym chciał... bardzo dopracowane oprogramowanie, sprawdza się znakomicie, bierze pod uwagę wcześniejszy sposób jazdy...

Napęd, trakcja, hamulce, itd..
    - stały na 4 koła, 40:60, torsen,
    - rewelacyjny napęd :-) na śniegu i śliskim to rewelacyjny x 2,
    - znakomita trakcja i systemy do jej ratowania, trzeba jechać wbrew swoim zmysłom aby wylecieć z zakrętu przy wciśniętym gazie,
    - standardowe zawieszenie jest dość twarde, mało komfortowe na polskich drogach,

Osiągi:
    - 6,5s dla 0-100, w tabelce, na drodze ok. 7s. (duża strata na starcie, bo automat inaczej nie pojedzie),
    - ok. 32s dla 0-200 - całkiem dobry wynik, choć taki właściwy przedział dla tego auta określiłbym na 0-150, w tym zakresie nie ma się czasu patrzeć na licznik, wyżej już łapie trochę zadyszki,
    - 245km/h v-max w tabelce - nie dusiłem do końca, ale pewnie tyle pojedzie... na autostradzie swobodnie można nim jechać 220, dalej już jazda jest dość niepewna, te 200-220 to taka autostradowa przelotowa prędkość bez zbędnego napinania się... można depnąć w hamulec z całej siły, zmienić swobodnie pas, itd...

Eksploatacja:
    - moje średnie spalanie to 10-11l, jak typowy silnik z turbo, w dole obrotów całkiem ekonomiczny, na górze już mniej, wg wykazań komputera w zasadzie można osiągnąć to co podano w tabelce, ale trzeba patrzeć w lusterka bo wtedy Fabie i Polo są wszędzie
    - TFSI wciąga olej i to całkiem sporo, trzeba mieć zapas w bagażniku, dolewa się po 1 litrze, mi wychodzi co kilka tysięcy kilometrów (zależy jak mocna jazda, teraz co 3-5 tys.), z czasem powinno go brać coraz mniej - oczywiście jest komunikat o niskim poziomie oleju, nie trzeba co chwilę sprawdzać, nie ma też oczywiście ręcznego sprawdzania tylko przez komputer,

Usterki:
    - górna uszczelka od okna w drzwiach kierowcy (najczęściej otwierane) coś nawala i na nierównościach jest odgłos jakby szyba się poruszyła, raz na kilka dni muszą ją sobie podociskać :-) stojąc na światłach otwieram okno i dociskam, 10 sekund to zajmuje... nie chce mi się jechać z tym do serwisu bo pewnie sami podociskają i powiedzą, że wszystko OK... ale przy najbliższej okazji będę naciskał aby sami naprawili bez naciskania...
    - żadnych innych usterek, awarii, przygód...

itd...

//dodano

komentarze na 6 podstronie wątku...
    Ostatnio edytowane przez SpalaczBenzyny ; 07-09-2011 o 14:54

Awatar Ksztasi
    Auto
    -

Domyślnie

Zawsze mi się podobała ta generacja A4, gratuluję ładnego auta z ciekawym silnikiem. Mógłbyś dorzucić więcej zdjęć np. wnętrza.

Awatar SpalaczBenzyny
    Auto
    Audi

Domyślnie

Dzięki. Zbieram się już od dłuższego czasu aby zrobić 'profesjonalną' sesję zdjęciową, ale tyle z tym zachodu (trzeba umyć auto jakiś plener ładny wybrać, itd... że nie wiem kiedy mi się uda, ale jak najszybciej to zrobię.
    Co do wnętrza to standardowo, nic szczególnego nie ma, czarno (dach biały), siedzenia zwykłe (materiałowe, manualna regulacja), bez navi/mmi, kierownica jedynie 'full wypas', tj. 3-ramienna, wielofunkcyjna, skórzana, sportowa, no i ze manetkami... ale bez ogrzewania...

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Gratuluje ładnego auta z nieciekawym silnikiem. Moj znajomy ma a5 sportback z tym samym motorem i manualem i dobrze wciska w fotel. Poza tym niewiele ciekawego sie dzieje. Podobnie jak moj 1.8 tsi czyli nic nie słyachac do 3500 obrotow a potem wydziera sie jak ciagany za ogon kot z workiem na głowie.
    Poza tym a4 to swietne auto. Ma bardzo ładna deske. Jezdziłem na testowce. Co mi zaimponowało to swietne wytłumienie pracy zawieszenia i sztywnosc karoserii. Na dzurach jedzie jak monolit. Mam nadzieje ze wsadziłes wieksze koła niz 16" bo wtedy te auto wyglada jak dla emeryta.

Awatar SpalaczBenzyny
    Auto
    Audi

Domyślnie

Dzięki. Teraz się zastanawiając ciągnie mnie właśnie w kierunku A5 sportback, wygląda bardzo ciekawie, bo A4 to w co drugiej stodole stoi.
    Taka przypadłość aut, które jakieś tam zawieszenie mają, i jeszcze z tym automatem, że na normalnej drodze za wiele ciekawego się nie dzieje, szczególnie w fotelu kierowcy, gdzie nawet wciskanie w fotel nie jest odczuwalne - przy pierwszej jeździe testowej od razu zwróciłem na to uwagę (jeździłem A5 w tej konfiguracji), miało być och-ach-sportowo a było sprawnie do przodu, bez praktycznie żadnych przeciążeń i szaleństw. W sumie to można depnąć w podłogę gaz i sobie zasnąć na chwilę, obudzić się przy 200km/h, poza 'rykiem kota' i szumem powietrza nic się nie zmieni. No ale jak się przejadę czymkolwiek słabszym to jednak zdecydowanie wolę tę 'nieciekawą' jazdę A4.

Zawieszenie i wytłumienie jest bardzo dobre (choć dość twarde) - jak się przyzwyczaimy to jakikolwiek nienaturalny odgłos jest irytujący.
    Niestety koła 16 calowe, standardowe, tez mi się za bardzo nie podobają, choć za nimi przemawiało też to, aby trochę to zawieszenie 'wygładzić', ale za wiele chyba to nie daje. Standardowe 16 cali chciałem mieć na zimę (auto w zimie odbierane), a w lecie jakieś 17-tki, ale jakoś się rozeszło po kościach. Może na następne lato :-)

Awatar euro_tuned
    Auto
    3.0 TDi

Domyślnie

Przyjemne auto. Myślałem że przy tym silniku to spalanie będziesz miał trochę mniejsze. Szkoda że taki golas w środku
    "Prawdziwy luksus zaczyna się w segmencie F."

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Jeszcze pytanko - gdzie auto jest głownie uzytkowane? w trasie czy w miescie? Jesli miasto to duze czy male?

Awatar SpalaczBenzyny
    Auto
    Audi

Domyślnie

@euro_tuned, ze spalaniem nie ma problemu, jest ono proporcjonalne do stylu jazdy i osiągów silnika, quattro też trochę podwyższa spalanie i klimatyzacja (o której nie wspominałem wyżej, tj. cały czas mam włączoną),
    golas raczej z wyboru, uznałem, że nie ma sensu w A4 ładować nie wiadomo ile wyposażenia, bo raz, że cena się robi ogromna jak na A4, a dwa, że chciałbym mieć jakieś lepsze auto teraz myślę, że serię 5 albo A6 z 3.0 benzynowym i wtedy już można puścić wodze fantazji...

@Robak, tak na oko to 70% miasto, 30% trasa, miasto wojewódzkie...

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

W takim razie to bardzo przyzwoicie jak na takie auto. Moj pali dyche przy proporcji około 85 miasto 15 trasa a nie ma ani napedu na 4 łapy, ani automatu i ma słabszy silnik.

Awatar SpalaczBenzyny
    Auto
    Audi

Domyślnie

Tak, jest OK, ostrzegano mnie przed znacznie wyższym, które oczywiście jest możliwe, ale trzeba na prawdę dusić.
    Jazda jeździe nie równa, bardzo dużo jeżdżę w trybie S na skrzyni, wtedy trzyma cały czas wyższe obroty, kręci się wyżej zanim zmieni bieg, itd..
    Tak pi-razy-drzwi jedno tankowanie 50-55 litrów wystarcza na 480-500-530 km.
    Teraz akurat miałem rekordowe spalanie, 55 litrów na 380km, wszyło 14,5 litra - cały zbiornik w mieście, jazda bardziej 'dynamiczna' niż zwykle... chociaż i tak najwięcej się spala jadąc w korku, stojąc przy światłach.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów