Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 7 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 66

Wątek: Vw Golf 1.4 TSI 122KM DSG-7 Highline

Awatar szymon1984
    Auto
    MX-5 2.0 6MT / Golf 1.4 TSI DSG

Domyślnie Vw Golf 1.4 TSI 122KM DSG-7 Highline

Jak w temacie - wersja Highline + trochę dodatków.
    Beżowy metalik / jasna alcantara z materiałem

Zobaczymy, jak się będzie spisywać ten zestaw w kontekście (bez)awaryjności.
    Do tej pory był Golf Plus 1.2 TSI w manualu i nie miałem zastrzeżeń.

Swoje spostrzeżenia i problemy będę tu opisywał

Administrator Awatar Krzysztof Cieślak
    Auto
    Megane I fl 1.9 dCi

Domyślnie

Primo to zdjęcia. Napisz coś więcej kiedy kupiłeś, jaką cenę się udało Ci wynegocjować. Wypisz listę wyposażenia.

Awatar szymon1984
    Auto

Domyślnie

Zdjęć żadnych nie robiłem, w wolnej chwili pstryknę i wrzucę. Zresztą jak wygląda Golf, każdy wie
    Wyposażenie Highline plus kilka dodatków, m.in. pakiet 990 (alarm, czujniki p/t, grzane fotele i dysze spryskiwaczy itd.), radio RCD510 (ekran dotykowy, zmieniarka, karty SD), park assist 2.0, elektryczne szyby tylne (tak - nie ma w standardzie :/ żenada), czujniki deszczu i zmierzchu, lusterko fotochromatyczne, jakieś tam schowki...mniej więcej tyle.
    Auto kupione miesiąc temu, ale odebrane wczoraj (w międzyczasie sprzedawałem dotychczasowe auto) z przebiegiem 7000km, testówka jednego z dealerów.

Awatar Patryk R.
    Auto
    Renault Sport

Domyślnie

Jeśli można wiedzieć to ile się wykosztowałeś na takiego wypasionego Golfiacza? Nie ma co mówić, że VW to nuda i poprawność, po prostu gratuluję auta i rozsądnego wyboru.
    Start Engine.pl - Motoryzacyjny styl życia

Auto
    Golf V

Domyślnie

No ale % w stosunku do ceny wyjściowej korzystnie wypadło?
    Gaz jest dobry... Do kuchenek

Auto
    Ford Focus 2 fl

Domyślnie

Sprzedawales prawie calkowicie nowego plusa? Jak sie jezdzilo 1.2tsi?
    Co do Golfa VI w wersji 1.4 122tsi z dsg byl juz przeprowadzony test na dystansie 150tys km i tylko jakis problem z dsg wyszedl i chyba nic poza tym.

Awatar szymon1984
    Auto

Domyślnie

W stosunku do nowego (patrząc na cenę cennikową) wyszło jakieś 20% różnicy.
    Raczej będę nim sporadycznie jeździł, ze względu na służbowy samochód.
    Auto nie porywa, ale też nie posiada jakichś rażących niedociągnięć. Przede wszystkim porządnie wykończone wewnątrz, dobrze wyciszone. DSG działa poprawnie, aczkolwiek wg mnie płynniej działa DSG-6. Siedmiobiegowa ma momenty zawahania i czasem żongluje biegami, nie wiedząc na który się zdecydować. Fajną rzeczą są łopatki przy kierownicy, błyskawicznie można np. zredukować o 2 biegi jadąc w trybie auto.
    Minusy, które zresztą zauważyłem już wcześniej we wspomnianym Plusie, to obsługa tempomatu i mały (jak na kompakta) bagażnik.

Co do Plusa. Też był kupiony na tej samej zasadzie - od dealera, z niewielkim przebiegiem. 1.2 TSI w mieście zaskakująco dobrze sobie radzi. W trasie 1-2 osoby też ok. Więcej osób i bagażu to już trochę męczarnia. Po Poznaniu palił mi 7-8l w zależności od warunków.
    Najwięcej pije na autostradzie.

1.4 TSI z DSG póki co pali podobnie przy odczuwalnie lepszej dynamice i i nieporównywalnie większej wygodzie w mieście

Awatar Vincentus
    Auto
    Kamaz

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez szymon1984 Zobacz posta
    DSG działa poprawnie, aczkolwiek wg mnie płynniej działa DSG-6.
    Jasne, bo w 6-tce sa mokre sprzegla zamiast suchych. Audi juz z nich zrezygnowalo i VW w sumie tez powinien, niech sobie zostaja w Skodzie i w Seacie, gdzie klient jest mniej wymagajacy.
    Dobry Kamaz nie jest zły

Awatar szymon1984
    Auto

Domyślnie

No niestety, wyboru przy 1.4 TSI w tej kwestii nie ma. Ale poza tym drobnym mankamentem jest świetna.
    Ciekawi mnie dlaczego w VW klient ma być bardziej wymagający niż w Seacie, czy Skodzie. To tak samo 'plebejska' marka, jak dwie wymienione. Wcale mnie nie dziwi polityka wobec Audi, w końcu to marka pozycjonowana przez koncern w segmencie premium, na tle pozostałych trzech.
    Ostatnio edytowane przez b707 ; 21-08-2011 o 18:52

Awatar genesis
    Auto
    Tiggy MY 2009

Domyślnie

I dlatego kupując np A4 nie mogę mieć w silniku 2,0 tdi albo 1,8 tsi skrzyni dsg, a dają dziada multitronika? Dzięki postoję, bo w pasku czy superbie problemu nie ma.
    DADRL wyłącz światła - włącz myślenie

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów