Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 51

Wątek: Citroen XM

Awatar Golas

Domyślnie Citroen XM

Jestem ciekaw co sadzicie o tym samochodzie, a moze macie z nim jakies doswiadczenia. Dla mnie XM jest juz klasykiem i godnym pra pra (iles tam pra) wnukiem DS-a. Strasznie chcialbym czyms takim jezdzic.
    Oto link do strony gdzie mozna znalezc szczegolowe dane techniczne, kilka ciekawych wariacji Xm-a oraz sporo wiadomosci nie tylko o tym modelu.

http://citroen.triger.com.pl/citroen_20.html

Awatar BABELEC
    Auto
    Seat Toledo III

Domyślnie

To auto od zawsze mi się podoba. Ciekawa jest historia jego powstania czy nakreślenia stylu, jak ma wyglądać. Jeden z projektantów na spotkaniu w restaracji czy kawiarni narysował linię boczną na serwetce. Zarządowi tak się spodobała, że powzięto decyzję o wdrożeniu prac.

XM to wielkie i eleganckie auto. Ma wspaniałą linię nadwozia. W środku mnóstwo miejsca. Doskonale wyposażone, mające ciekawe rozwiązania techniczne. Kiedyś jeździłem jako pasażer wersją V6 24V (200KM) i wrażenia były wielce pozytywne. Silnik mocny, przyjemnie pracujący, dobre osiągi. A zawieszenie to czysta bajka. Największe wrażenie zrobił na mnie przejazd przez torowisko tramwajowe. Lekki furkot opon i niesamowita płynnośc przejazdu. Wstrząsów praktycznie brak.

Chętnie bym kupił takie auto. Jedyne co odstrasza, to ewentualne problemy przy późniejszej odpsprzedaży. Bo ceny sa dość korzystne. Ostatnio znalazłem ciekawego XMa 3.0 V6 (170 KM) z gazem na pełnym wypasie za 13.900 - ogłoszenie

Edit: chyba już poszedł bo zdjęli ogłoszenie.
    Przyjmę Porsche 911 jako darowiznę. Tylko poważne oferty.

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Rowniez bardzo lubie to auto.Jego styl jest ponadczasowy a harmonijne, swietne w proporcjach i prosto zaprojektowane nadwozie zawsze bedzie zwracac uwage po mimo lecacego czasu.Z v6 pod maska i automatem jest z pewnoscia swietnym towazyszem do szybkiego podrozownia.XM słynał ze swojego zawieszenia ktore było maksymalnie nastawione na komfort.Nigdy nie miałem z nim stycznoscie a szkoda. Zawsze marzyłem zeby posiedziec w srodku lub sie przejachac.Teraz w koncu po latach mamy godnego wg mnie nastepce jakim jest C6.

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie

No fakt - ciekawe auto. Może dlatego mi się podoba, że jest ich tak mało. Widać pewne pokrewieństwa z DSem, ale to tylko zaleta, a nie wada. Ciekawa rzecz w Citroenach, to zawieszenie pneumatyczne, jednak jest to też bolączka Citroenów. Nie wiem jak się nim jeździ, bo nie miałem okazji, lecz wygląd zewnętrzny Xm bardzo mi się podoba, z pewnością za jakiś czas będzie z tego klasyk, tak jak dziś klasykiem jest DS.
    Były:
    (1.)
    Fiat 126 elx (NGI 9F82) 00', (2.) Fiat Uno 0.9 + LPG (NGI C858 ) 07', (3.) Opel Astra G Caravan 1.6 + LPG (NGI 04777) 99' , (4.) Fiat Panda 1.1 + LPG (NGI 4L32) 07' , (5.) Fiat Grande Punto 1.4 8v + LPG (N0 SORRY) 08', (6.) Honda Accord 2.0 benzyna (NO 9999C) 09', (7.) Alfa Romeo Giulietta 1.4 Turbo Benzina MA 170 TCT + LPG (N0 DAWAJ) 12'
    Jest: Honda PCX 0.125 (NOL 1W22)

Domyślnie citroen xm

Kiedyś miałem BX-a z zawieszeniem hydraulicznym. Komfort bardzo dobry, choć wyczucie jezdni słabe - zwłaszcza na zakrętach, samochód sprawiał wrażenie jakby leciał nad jezdnią. Koszty serwisowania takiego zawieszenia są porównywalne z tradycyjnym lub nawet niższe-wymiana płynu i czyszczenie przewodów całego zawieszenia kosztowało około 200 zł, to tyle co jeden amortyzator w aucie z zawieszeniem tradycyjnym. Teraz zastanawiam się właśnie nad kupnem XM-em. Proponuje aby umieścić zdjęcia tego samochodu w TAPETACH.

VIP Awatar ilovebmw
    Auto
    Zostało jedno :( Mondeo MK4

Domyślnie

codziennie przechodze obok xm-a idac do szkoly. stoi sobie nieruszany pod moja szkola. bardzo ladny samochod. napewno wygodny i komfortowy. niestety, podobnie jak inne citroeny, nie ma dobrej opini - ktora raczej nie jest do konca zgodna z rzeczywistoscia.

Auto
    *

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez ilovebmw
    codziennie przechodze obok xm-a idac do szkoly
    To ciekawe bo ja też.
    Lecz u mnie te jest raczej wrak niż samochód, niby jeździ ale szkoda gadać.
    konto zamknięte

Moderator Awatar Emenems
    Auto
    1. Fiat Punto 1.2 16V 2000r

Domyślnie

No raczej dość dzybko poddają się upływowi czasu. U mnie jest takich kilka, każde już na ostatniej prostej swojego życia.
    Specjalista d/s sprzedaży części Opel, Chevrolet (Powoli uczę się francuskiego)

Auto
    Rower

Domyślnie

ja tez uwielbiam to auto.(tak jak kazdego duzego Citroena). Kiedys jak stanal pod blokiem to odrazu poszedlem po aparat bo to auto to juz klasyk i coraz zadszy...

VIP Awatar BKX
    Auto
    Vw Polo 98' 1.4 [6N]

Domyślnie

A ja w przeciwienstwie do wiekszosci, nie lubie tego modelu. Stylistycznie jest zwyczajnie paskudny, choc niektorym sie podoba... Co do zawieszenia, to nie mam pojecia jak jest z tym modelem, ale w Xantii kolezanki jest tragicznie. Sprowadzili go z Francji, rocznik 99' i srednio co 2 miesiace psuje im sie czesc, ktora uniemozliwia dalsza jazde, a jej kosz to... 10 zl!!! I za kazdym razem samochod musi byc odwieziony do serwisu. Jedyny plus tego wszystkiego, ze to jest tania czesc, ale problem jest spory gdy samochod sie zepsuje 100 km od domu... Tak wiec do starszych modeli Citroena nie mam przekonania

Uprawnienia umieszczania postów