Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 51

Wątek: Citroen XM

Awatar Pablo
    Auto
    Renault Safrane 2,1dt

Domyślnie

Muszę powiedzieć, że auto stylistycznie okropne. Wnętrze wyładniało dopiero po liftingu. Kombi ładniejsze i z dużym kufrem. Pewnie się psuje. Ale podobnie myślałem o Safranie (tylko zdecydowanie bardziej mi się podobało) dopóki nie pojeździłem. Auto w rodzinie od nowości, silnik pomimo 315 tys jak igła, po materiałach wykończeniowych w środku nie widać śladów zużycia tylko blacha poszła, nie cynkowali tego niestety. Ale wszystko zawsze wymieniane było na czas albo przed czasem. I być może gdybym pojeździł XM to zmienił bym zdanie.

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Kia Cee'd SW II

Domyślnie

Fakt, kombi najładniejsze. Spotkać dzisiaj XM to naprawdę rzadkość, a kombi to już w ogóle cud. Wczoraj widziałem takiego. Na złomie pod stertą innych aut stało sobie piękne białe XM kombi. Żal było patrzeć, że ktoś oddał to cudowne auto tam gdzie nie powinno trafić. Tymbardziej, że przypuszczam iż by pojeździło jeszcze trochę. Nie wyglądał źle mimo kilku dni stania. Akurat to charakterystyczne zawieszenie to największa bolączka tego modelu. Czasem elektronika nawalała, ale nikt nie mówił, że to auto dla każdego. Na weekendowe przejaźdzki kupiłbym sobie takiego.

Awatar Adamus88
    Auto
    Honda Civic IX 1.8 i-VTEC Sport

Domyślnie

Drodzy Koledzy,
    nawiązuję do tematu gdyż mam trochę nadal styczności z XM'kiem.
    Jest to auto o nadwoziu Kombi z silnikiem 3.0 V6 167KM+gaz w najbogatszej wersji wyposażenia PALLAS.
    Auto oczywiście na "poduszkowym" zawieszeniu. Jako, że jest to samochód z 1992 roku, czyli przed liftem po zgaszeniu silnika opada (pompa od hydro nie ma zaworu zamykającego po zgaszeniu silnika).
    Samochód na pełnej opcji, łącznie z pełną skórą i klimą automatyczną. Nie wspominam o elektrycznym szyberdachu. Skóra pomimo przebiegu samochodu na poziomie 500 000 km wygląda całkiem, całkiem.

Kolega jest właścicielem tego auta od 6 lat.
    Wcześniej pracował jako wół roboczy do wożenia robotników. Kupił go za śmieszne pieniądze lecz włożył mnóstwo kasy w doprowadzenie go do bardzo dobrego stanu.

Kombik jest olbrzymi -> 4 osoby + mnóstwo bagaży + żeliwny grill = zeszłoroczne wakacje w Zakopanem.

Traktujemy go z kumplem jako duży środek transportu na wypady do 200km.
    Pozdrawiam,
    Adrian

Awatar Vincentus
    Auto
    Kamaz

Domyślnie

Do 200 km
    Dobry Kamaz nie jest zły

Awatar Pablo
    Auto
    Renault Safrane 2,1dt

Domyślnie

Adamus88 a ile pali? Ma gaz?

Awatar Adamus88
    Auto
    Honda Civic IX 1.8 i-VTEC Sport

Domyślnie

Panowie,
    tak do 200km gdyż jest to auto z kaprysami,
    jedziesz, strzeli jeden wężyk i klapa. Stoisz, auto odpada i nawet problem z wciągnięciem na lawetę.

Z racji tego, że posiadamy dużo młodsze, choć już mniejsze samochody dalsze trasy to one pokonują.

Co do spalania - w trasie jest to około 13 litrów gazu na 100km, w mieście około 15,5-16
    (dobrze, że gaz jest tani)
    Pozdrawiam,
    Adrian

Awatar Astaroth
    Auto
    .

Domyślnie

Zależy kto i jak dba. Wystarczy spojrzeć jakie te samochody osiągają przebiegi. Dorównują w tym starym Mercedesom, tylko komfort mają większy. Koszty utrzymania pewnie na podobnym poziomie.
    Prawie codziennie jeżdżę XM'em jako pasażer i wrażenia jak najbardziej pozytywne, stąd moje zdziwienie na widok zdań, że samochód ten może służyć tylko do wyjazdów na weekendy.

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Kia Cee'd SW II

Domyślnie

No, ale nie ma co ukrywać, że zawieszenie wymaga specjalnej troski, a w niektórych egzemplarzach elektronika daje o sobie znać. Zdarza się to nawet jak ktoś bardzo dba. Przeczytaj sobie trochę o nim albo pogadaj z właścicielem. Poza tym mówię o weekendowych przejażdżkach bo za jakiś czas najstarsze egzemplarze będą prawdziwymi zabytkami, a i nowsze coraz ciężej spotkać. Taki robi się z niego rarytas. Przynajmniej u mnie. Czytałem dużo o tym aucie i wersje podstawowe faktycznie równają się z trwałością Mercedesów. Im więcej bajerów tym zwykle więcej problemów. Chociaż najnowsze roczniki poprawiły się pod tym względem, ale nie wiem czy to prawda.

Awatar Astaroth
    Auto
    .

Domyślnie

Nie wiem czy rarytas, bo u mnie w mieście tego trochę jeździ. Choćby teraz z okna widzę jednego..
    Jakby ktoś był zainteresowany zakupem:http://allegro.pl/show_item.php?item=1241096479 Tego mogę polecić z czystym sumieniem.

Zbanowany
    Auto
    Toyota Starlet

Domyślnie

Moi rodzice mieli, tata odwoził mnie tym autem do szkoły, ach wspomnień czar...

Uprawnienia umieszczania postów