Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 54

Wątek: Nieduże auto terenowe/suv/crossover, które mało pali

Auto
    Był szwed z Belgii z 5'tką w rzędzie, pozostała firmowa fabieda :o

Domyślnie

Wybrany przez Ciebie ASX ma diesla konstrukcji mitsubishi, który jest nowością. Jeżeli myślisz o nowych autach, to OK, bo masz gwarancję, ale jeżeli używka (młoda)... Mało kto sprzedaje 2 letni samochód dlatego, że mu się znudził. Bardziej prawdopodobne jest, że coś jest z nim nie tak (po dzwonie, zalany, itp) albo trzeba w niego władować sporo kasy (tu repertuar możliwości jest w zasadzie nieograniczony ) - trzeba uważać i dokładnie go sprawdzić Po tym przydługim wstępie część właściwa, a w zasadzie części - Mitsubishi od pewnego czasu się ceni - przykład - dwumasa + sprzęgło do wspomnianego przez Ciebie 1.8 DID kosztuje ponad 13 000 zł (tak, nie chodziło o 1300zł ). Oczywiście nie licząc robocizny. Do tego w tym silniku (150km) masz zmienne fazy rozrządu (pierwszy silnik diesla z tym wynalazkiem), a więc jeżeli coś "sypnie" się po gwarancji może być drogo :/ A że jest to nowe rozwiązanie niewiele na razie wiadomo o jego trwałości.
    W przypadku Mitsu z silnikami VAG'a (czyli 2.0 tdi) ta sama część potrafi kosztować 2 razy więcej, niż u "organodawcy". Tak więc ja bym się mocno zastanawiał nad Mitsu (a w zasadzie bym go ominął szerokim łukiem )

Na forum jest paru właścicieli Tiguana, więc info z pierwszej ręki pewnie się pojawi
    Ostatnio edytowane przez Nidhogg ; 26-08-2011 o 08:05

Auto
    '05 Citroen C2 1.4 HDi

Domyślnie

a co na temat Hondy CR-V 2.2 Diesel 140km? Troche mało mocy wg mnie jak na taki duży silnik

Auto
    brak

Domyślnie

Odpuść sobie Japońskie klekoty. One sa fajne do momentu jak wszytsko działa. Jak sie spierdzieli to koszty x2 w porówananiu do konstrukcji europejskich. A wcale nie są bardziej trwałe.

Auto
    '05 Citroen C2 1.4 HDi

Domyślnie

Najbardziej podoba mi się VW Tiguan (ten 170 konny) a na drugim miejscu pasuje się Ford Kuga. Obydwa samochody są porównywalne cenowo ale VW ma większy wypas i jest ładjniejszy w środku. W Fordzie przeszkadza mi ten srebrny wygląd konsoli środkowej (wygląda to jakoś dziwnie).
    Czy zakładając kratkę można odliczyć 23% VATu? Czy bedzię wtedy możliwa rejestracja z homologacją na ciężarowe?

Auto
    brak

Domyślnie

Nie można. Tylko pick-up, albo musisz wymontować tylną kanape.

Auto
    Renault Megane II Grandtour

Domyślnie

Zerknij na Suzuki Grand Vitare, która ma prawdziwy stały napęd 4x4 z reduktorem i znany silnik 1,9 dCi Renault.

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

Tylko że posiadania Renaultowskiego 1.9 dci nie można chyba uznać za zaletę

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

Ostatnio rodzicom dziewczyny brata po 15tys. km wysypał się rozrząd właśnie w 1.9 dieslu, od dwóch tygodni w serwisie próbują go złożyć bo coś tam jeszcze uległo uszkodzeniu przy okazji.
    Poza tym sporo pali ~8 litrów w trasie i ~10 w mieście to moim zdaniem dużo.
    Tym bardziej, że osiągi nie są zachwycające.

Auto
    Renault Megane II Grandtour

Domyślnie

Te silniki znam całkiem nieźle i nie mają problemów z rozrządem, jeśli przestrzega się terminów wymiany paska (90 tyś km).

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

Przecież przestrzegali terminów, w każdym razie myślę, że mieli taki zamiar.
    Po prostu nie spodziewali się, że w nowym samochodzie po 15tys. km może się stać coś takiego, ja też bym się nie spodziewał.
    Czytałem też w jakimś piśmie gdzie opisana była używana GV tej generacji, że problemy z rozrządem mogą pojawiać się już ~40tys. km, tu pojawił się jeszcze wcześniej, auto chyba nawet nie dojechało do pierwszego przeglądu.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów