Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 61

Wątek: Jakie kombi do 17 tys ?

Auto
    Brak

Domyślnie

Lybra odpada bo na otomoto widzę tylko max 2000 r, a taki wiek odpada. Chciałbym max 5-6 letnie auto.

Na dzień dzisiejszy jestem najbardziej zainteresowany Octavią później Stilo i na końcu Megane. Jestem jakoś sceptycznie nastawiony do Renault.

Auto
    brak

Domyślnie

5-6 letnie auto za 17 tys to będzie gruz. Octavia tym bardziej bo to VAG więc cena jest zawyżona.

Auto
    Lancia Lybra 1.9JTD- była, Ford Mondeo 2.0TDCI-na sprzedaż, Kia Magentis 2.0 CRDI- jest.

Domyślnie

Coś kiepsko przeglądasz te ogłoszenia Lybry były produkowane do 2005 roku. Swoją drogą śmieszny sposób kupowania auta, na rocznik a nie na stan. Szczególnie za takie pieniądze. Lepiej kup coś 2 lata starszego a w bdb stanie zamiast coś z rocznika 2004 będące śmietnikiem. Jeśli już tak bardzo rocznik się dla Ciebie liczy(co jest błędem) to Octavia odpada. Zostaje Stilo.

Auto
    Brak

Domyślnie

Macie racje chociaż chciałbym jak najnowsze auto ponieważ chciałbym aby posłużyło ono jeszcze trochę lat. Wiadomo że wszystko zweryfikuje sytuacja na rynku.

Powiedzcie mi proszę jakie przebiegi są akceptowalne w takich rocznikach ? Bo 180-200 tys jak na auto 6-7 letnie to chyba dużo.

Auto
    brak

Domyślnie

Dużo w jakim sensie? Zakładając że wszystko robiono jak zaleca producent to silnik jest w bardzo dobrym stanie i spokojnie zrobi kolejne 200 tys km. A takie przebiegi to norma jeśli auto ma być w niskiej cenie. Chcesz mały przebieg musisz dołożyć i to sporo.

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

Przeglądam czasem certyfikaty Dekry i szczerze mówiąc nie widziałem jeszcze by jakiś samochód według nich miał stan silnika nawet w okolicach 100-150tys. km oceniony jako bardzo dobry, zdecydowana większość z nich łapie się na poprawny.
    Benzyniak przejedzie to bez problemu, w przypadku nowoczesnych diesli różnie to może być.
    Zgadzam się z tym, że chcąc tanio dość młode auto trzeba się liczyć z dużym przebiegiem a co za tym idzie wyeksploatowaniem.
    Znam jedną Megankę II 1.5 DCI i wiem jak jezdziła jako nowa a jak jezdzi teraz po 130tys. km wiem też jak po 100tys. km jezdzi Octavia II 1.9 TDI- podpowiem, znacznie gorzej niż gdy były nowe po prostu wytłukły się choć na awaryjność jak na razie ich właściciele nie mogą narzekać.
    Z kolei ostatnio zrobiłem trasę 8 letnią 206 z przebiegiem 45tys. km(oryginalnym) i to auto mimo, że już wiekowe nadal jezdziło jak nowe.
    Przebieg ma ogromny wpływ na auto i moim zdaniem lepiej kupić nieco starsze z mniejszym przebiegiem(oczywiście prawdziwym) niż świeższe ale ze znacznie większym.

Auto
    Cruze 1.8 LPG

Domyślnie

Podpisuję się pod powyższym z jedną mało istotną uwagą. Czasem auto po 100 tys. ale głównie na odcinka pozamiejskich może być mniej wyeksploatowane niż z przebiegiem 60 tys. ale katowane codziennie w korkach.

Auto
    Brak

Domyślnie

A jak wygląda sprawa blachy w Focusie II? Bardzo zależy mi na wytrzymałej ponieważ auto będzie stać na parkingu pod gołym niebem.

Dzisiaj w trasie widziałem parę Opli Zafira i Meriva. Co o nich sądzicie?

Auto
    Lancia Lybra 1.9JTD- była, Ford Mondeo 2.0TDCI-na sprzedaż, Kia Magentis 2.0 CRDI- jest.

Domyślnie

Focus II uporał się z problemem korozji. Zafira to to samo co Astra II, Meriva to Corsa C.

Awatar manager
    Auto
    W124/Multipla

Domyślnie

Jeśli wiek okaże się mniejszym problemem to można wyhaczyć coś niezłego, np. Mitsubishi Lancer, Volvo V40. A skoro mówisz o Merivie, to jest jeszcze Fiat Idea, Renault Modus...

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów