Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 9 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 83

Wątek: auto do 10-15 tyś spotrowo-luksusowe

Auto
    Brak

Domyślnie auto do 10-15 tyś spotrowo-luksusowe

Witam wszystkich forumowiczów pierwszy raz na tym forum.

Zbliża się prawko i od pewnego czasu poszukuję auta w miarę wygodnego(zawieszenie na polskie drobgi wytrzymałe i żeby plomby nie leciały z zębów) o zacięciu sportowym. Kwota jaką moge na to przeznaczyć to około 10tyś max 15tyś ale może być ciężko(+ max 2tyś na drobne rutynowe wymiany części eksploatacyjnych). Będzie to moje pierwsze auto bądź drugie po roku jeżdżenia czymś słabszym.

Prawka jeszcze nie mam auta też nie miałem okazji prowadzić więc nie chce aby był to za żwawy samochód ale nie za wolny bo lubie czuć że auto ciągnie do przodu, no powiedzmy żeby było 8-9s do 100km/h. Fajnie było bo mieć tylny napęd do jakichś zimowych szaleństw na uboczu ale w większym śniegu obawiam się sporawych problemów więc kwestia do uzgodnienia ( a może jakiś 4x4 dało by sie skołować). Silnik najlepiej benzyna (spalanie max 8-9l) lub lpg(jeśli było by coś szybszego to max 15l) diesel odpada, tata ma i strasznie telepie przy niskich obrotach no i do tego ten klekot.

Co do typu auta to może byś wszystko kombi, coupe, sedan itp. byle miał wygodne fotele i w miarę przestronne wnętrze. Rozglądałem sie za e38 ale ciężki kloc i silnik spory podobno musi być żeby to nie było "zamulone" więc chyba opada, e39 tak samo, no może ciutke mniej. Było e36 ale twarde zawieszenie podobno ma a ja nie lubie jak mną telepie na wszystkie strony jadąc po mniej równej drodze. Jakieś celici, eclipse i inne japońce były ale za małe jak dla mnie, wole coś limuzynowatego z dobrym przyspieszeniem. Oczywiście pisząc "były" mam na myśli że były przerabiane w postaci oglądania ofert i opinii na forach, nie jechałem żadnym z nich.

Co do propozycji to marka chyba obojętna, wszelki propozycje prosił bym aby wyglądały tak: model, silnik, minimalna cena za dobrze utrzymany egzemplarz, tego już nie trzeba ale fajnie było by jak byście podali ile wynosi ubezpieczenie takiego autka(oczywiście w przypadku jakichś mocniejszych furek, tak to nie trzeba), wady, zalety itp.

Za wszelka pomoc z góry dziękuje.

Auto
    brak

Domyślnie

Ogólnie take rzeczy to tylko w Erze
    Nie wiem może jakiś koreańczyk typu Sonata. Dla mnie wymagania absurdalne.

Awatar kamillo.net
    Auto
    Laguna III 2.0 dci GT/Saab 9-3 Vector 1.9 Tid 150KM Nocturne Blue

Domyślnie

Zgadzam się z Nameless chcesz jakiś cudów chyba kup se jakieś auto klasy B z najmocniejszym silnikiem i już ,albo zmniejsz wymagania do posiadanej kwoty.Najlepiej zrób se eksperyment i wpisz na allegro kwotę potem zobacz co wyskoczy pooglądaj co ci się podoba i napisz posta.
    "A ja kocham się bać, ale nie jestem szaleńcem..." O.S.T.R.-Strach

Auto
    Lancia Lybra 1.9JTD- była, Ford Mondeo 2.0TDCI-na sprzedaż, Kia Magentis 2.0 CRDI- jest.

Domyślnie

Lancia Kappa 2.0T 205 lub 220KM, jest jeszcze 3.0 V6 ponad 200KM.

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

No ale Kappa za 10 tysięcy to będzie etatowy agregat buchający parą na poboczach Nie ma najmniejszych szans znaleźć jej w takich pieniądzach.

Auto
    Lancia Lybra 1.9JTD- była, Ford Mondeo 2.0TDCI-na sprzedaż, Kia Magentis 2.0 CRDI- jest.

Domyślnie

I tu się mylisz. Prezes klubu Lanci sprzedawał swoją za 8500. 2.0t zagazowane. Ceny Kapp są śmieszne, szczególnie tych z dużymi silnikami.

Awatar lukasz-m
    Auto
    BMW F10 520d, Mercedes Benz W222 S350 L 4Matic, Mercedes Benz R320 CDI 4Matic, Suzuki GSF1250SA

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Art92 Zobacz posta
    Lancia Kappa 2.0T 205 lub 220KM, jest jeszcze 3.0 V6 ponad 200KM.
    Po co robić zamieszanie swoimi propozycjami - co z tego, że mieści się w budżecie. To nie jest jedyny wyznacznik - kupując Lancię z silnikiem 2.0 20v Turbo trzeba mieć szczególną uwagę i wiedzę na temat wcześniejszej eksploatacji tego samochodu. Trzeba wiedzieć, że ze względu na pewną charakterystykę konstrukcyjną trzeba zajrzeć do panewek wału korbowego i dla świętego spokoju je wymienić w okolicach 100 tys km przebiegu, trzeba znać historię serwisowania i być pewnym, że m.in. stosowany był olej o parametrach spełniających wymagania, dlatego mimo że są to świetne silniki, to najlepiej sprawdzą się w rekach osoby, która nie podchodzi do tego samochodu w sposób czysto przedmiotowy.

A takie tu widzimy założenia - spalanie max 8-9 lub gazik... a korzystając w pełni z możliwości silnika 20v Turbo można te wartości podwoić...

Z rozsądnych propozycji Primera GT P11, ale ogólnie rzecz biorąc przedstawiony stosunek wymagań do kwoty jest mocno naciągany.

Auto

Domyślnie

Najważniejsze by taka Kappa była zadbana. Oczywistym jest , że nie chciałbym aby właścicielem Kappy ktoś kto nie będzie o nią dbał bo nie ma ich tak dużo i szkoda kolejnej na złom. Przedstawiłem tylko dowód na to że za 10-15 tys. mozna kupic mocne, duże auto które nie będzie śmietnikiem.

VIP Awatar Ecnelis
    Auto
    Lancia κ Coupe 2.0t

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez joker5513 Zobacz posta
    No ale Kappa za 10 tysięcy to będzie etatowy agregat buchający parą na poboczach Nie ma najmniejszych szans znaleźć jej w takich pieniądzach.
    To się tyczy jedynie coupe...

I ze względu na spalanie to w benzynie raczej odpada... Tam 8-9 to nie max, ale minimum.

Awatar baczek
    Auto
    Renault Modus 1.4 16v/Laguna II ph II 2.0 16v

Domyślnie

Kappe bym sobie odpuscil, ale moze Bravo HGT albo Delta HPE, chociaz i tu ryzyko ze beda zajezdzone na smierc

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów