Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Wątek: 2011 Maserati Kubang

VIP Awatar Ecnelis
    Auto
    Lancia κ Coupe 2.0t

Domyślnie 2011 Maserati Kubang

Maserati przywiozło do Frankfurtu koncept SUV'a o nazwie Kubang, która pojawiła się już w innym koncepcie tej klasy sprzed 8 lat. Maszyna zapowiada rychłe wejście matki do nowego segmentu. Póki co szczegółów technicznych brak, poza tym, iż auto otrzyma 8-stopniowy automat i zostanie w całości opracowane w Modenie w placówce Maserati Product Development Department.

Źródło: Maserati

Domyślnie

Jak by to ująć... W porównaniu do Cayenne jest wręcz piękny... ale... nie... to nie może tak być... Maserati - suv, to się na wzajem wyklucza. To jest straszne, że nawet taka marka jak Maserati chwyciła się tego popapranego segmentu, który jak dla mnie mógłby nie istnieć.
    Chciałbym mieć nadzieję, że to nigdy nie trafi na ulice tylko przepadnie w czeluściach magazynów w Modenie, ale to już praktycznie gotowy samochód/
    "gwiazda na masce to czujnik parkowania dla ubogich".. LiveLetDie

Awatar andrzej19961999
    Auto
    VW CC 2.0TSI

Domyślnie

Mi do złudzenia przypomina Seata, nie wiem dlaczego ale chyba przez te brzydkie światła.

Awatar usher99
    Auto
    Ford Focus CC

Domyślnie

Niby wszystko ok, wygląda bardzo dobrze, ale... od tej pory będę miał ten sam stosunek do tej marki, jak do Astona Martina Oby chociaż konkurował cenowo z innymi samochodami tej klasy...
    ''To, że nikt się nie skarży, nie znaczy, że wszystkie spadochrony były dobre''

Awatar Sandwich12
    Auto
    2011 Ford Focus 1.6

Domyślnie

A co takiego złego zrobił Aston? SUVa nie mają i z tym znaczkiem raczej nie będą mieli (obym się nie mylił), a Rapide nie ma diesla czy oszczędnej benzyny. Ma 6.0 V12, przez co do salonów Astona nie pchają się ci, którzy nie powinni, tak jak ma to miejsce w przypadku Porsche (vide Panamera na firmę). A Cygnet to przecież nie jest pełnoprawne auto Astona. Można kupić rower Mercedesa, jacht Porsche czy Segway'a Ferrari. Mało osób to robi, bo kosztują one chore pieniądze w porównaniu do "zwykłych" produktów. Są też tańsze rzeczy na które każdy może sobie pozwolić - zapalniczki, długopisy itp. Na pewno mijałeś dzisiaj na ulicy kogoś w butach Pumy ze znaczkiem Ferrari czy Ducati (może nawet sam je nosisz?). Cygnet jest właśnie jak te buty - jest tylko Toyotą na którą naklejono znaczek Astona. Różnica jest tylko w pieniądzach - buty Puma Ferrari kosztują tyle samo co te ze zwykłym znaczkiem, a za Cygneta trzeba zapłacić X razy więcej niż za i tak drogie IQ. Kto go więc kupi? Nikt, a na pewno nie właściciel Astona z 6.0 V12, bo on ma ekologię w czterech literach. A jak żonie się nie podoba, że jeździ autem, które po mieście spala > 20 l/100km, to prędzej zmieni ją niż auto (chyba że to Pierce Brosnan). Żaden ekolog nie pobiegnie po nowego Cygneta, bo do wykończenia jego wnętrza poświęcono stado cieląt, a poza tym kupując go będzie wspierał ludzi, którzy produkują auta z V12, a to przecież prawdziwi zabójcy, powodujący obumieranie lasów w Amazonii. Wszyscy z obecnych na tym forum mając 50k Euro do wydania na samochód na pewno nie wyłożylibyśmy ich na Toyotę IQ (która sama w sobie jest nie warta swojej ceny) z innym znaczkiem. Za trochę ponad 50k Euro można mieć np. nowego Jaguara XJ z 3.0D 275KM. Będzie oszczędnie, w miarę ekologicznie i komfortowo. /EOT

A teraz o Maserati. Jak dla mnie jest paskudne. Mam nadzieję, że nie przyjmie się na rynku tak jak Cayenne, bo potem na 100% pojawi się diesel. Ciekawe jaki silnik wsadzą na początku, bo jeśli będzie to 4.7 V8 450KM to to się będzie raczej kiepsko odpychało (Cayenne czy Range Rover oferują znacznie więcej). Mogliby tam wsadzić 4.5 V8 z Italii - 570KM. Wtedy, w połączeniu z lekkim nadwoziem byłby to najszybszy SUV w klasie. Tylko, że paliłby wtedy niewyobrażalnie dużo i nikt by go nie kupił...
    "An Aston Martin combines three important elements: power, beauty and soul. Aston Martins are truly special - they always have been and always will be." - Dr. Ulrich Bez, CEO of Aston Martin.

Awatar poorwich
    Auto
    Citroen C3 I FL 1.4/75KM i Citroen C3 III 1.2/82 KM

Domyślnie

Mi wygląd tego konceptu bardzo się podoba. Czekam na więcej informacji o nim.
    "Myśl techniczna nie może być doskonała, jeśli nie będzie doskonała pod względem estetyki" - Ettore Bugatti

Awatar szymonn
    Auto
    328i

Domyślnie

Mi tez nie podeszlo, temat Astona dobrze wyczerpany Mam nadzieje ze nie wejdzie do produkcji mimo wszystko...

Domyślnie

A ja trzymam kciuki za to Maserati - przyda się zdrowa konkurencja dla Porsche.

Cytat Zamieszczone przez Sandwich12 Zobacz posta
    Ciekawe jaki silnik wsadzą na początku, bo jeśli będzie to 4.7 V8 450KM to to się będzie raczej kiepsko odpychało (Cayenne czy Range Rover oferują znacznie więcej). Mogliby tam wsadzić 4.5 V8 z Italii - 570KM. Wtedy, w połączeniu z lekkim nadwoziem byłby to najszybszy SUV w klasie. Tylko, że paliłby wtedy niewyobrażalnie dużo i nikt by go nie kupił...
    Silniki będą zupełnie nowe, specjalnie skonstruowane dla SUV-a Maserati. Myślę jednak, że jeśli odpowiada za nie człowiek, który przez 30 lat pracował w Ferrari i współtworzył jednostki napędowe do bolidów F1, to wcale nie będzie źle.

Awatar Abaddon
    Auto
    Focus I 1.6

Domyślnie

Nie wiem co o tym aucie myśleć. Moim zdaniem najlepiej jest się wstrzymać z opiniami dopóki nie zobaczymy zdjęć ukazujących auto na żywo.
    No replacement for displacement

Awatar usher99
    Auto
    Ford Focus CC

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Sandwich12 Zobacz posta
    A co takiego złego zrobił Aston? SUVa nie mają i z tym znaczkiem raczej nie będą mieli (obym się nie mylił), a Rapide nie ma diesla czy oszczędnej benzyny. Ma 6.0 V12, przez co do salonów Astona nie pchają się ci, którzy nie powinni, tak jak ma to miejsce w przypadku Porsche (vide Panamera na firmę). A Cygnet to przecież nie jest pełnoprawne auto Astona. Można kupić rower Mercedesa, jacht Porsche czy Segway'a Ferrari. Mało osób to robi, bo kosztują one chore pieniądze w porównaniu do "zwykłych" produktów. Są też tańsze rzeczy na które każdy może sobie pozwolić - zapalniczki, długopisy itp. Na pewno mijałeś dzisiaj na ulicy kogoś w butach Pumy ze znaczkiem Ferrari czy Ducati (może nawet sam je nosisz?). Cygnet jest właśnie jak te buty - jest tylko Toyotą na którą naklejono znaczek Astona. Różnica jest tylko w pieniądzach - buty Puma Ferrari kosztują tyle samo co te ze zwykłym znaczkiem, a za Cygneta trzeba zapłacić X razy więcej niż za i tak drogie IQ.
    Jestem jak najbardziej za tym, żeby firmy produkujące samochody wytwarzały/projektowały gadżety. Tylko, że Cygnet to nie jest Gadżet, tylko oficjalny samochód AM (nie ważne że to IQ). A AM było do momentu wprowadzenia Cygneta kojarzone tylko z wytwórnią samochodów sportowych. Cygnet jest na liście samochodów oferowanych przez producenta i właśnie o to chodzi. Zaburzono naturalny porządek rzeczy. Podobnie z Maserati. Kiedy firma kojarzona ze sportowymi samochodami zrobi 4-miejscowy samochód (Rapide, Panamera, Quattroporte, FF) potrafię przymknąć na to oko, bo takie pojazdy będą w jakimś stopniu sportowe, ale gdy zabierają się na samochodzik miejski, terenówkę, kombiaka, czy ciężarówkę, to coś jest nie tak.
    ''To, że nikt się nie skarży, nie znaczy, że wszystkie spadochrony były dobre''

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów