Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: Mazda 5

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie Mazda 5

Nik nie poruszył tego tematu a szkoda.Wg mnie to bardzo inresujace auto i gdyby mazda rozwineła w koncu siec dealerska oraz promowanie swoich modeli i ten doczekał by sie z pewnoscia klienteli.
    Auto bazuje na płycie modelu 3, ktory jest wyrozniany za jedne z lepszych w swojej klasie własiwosci jezdne.Stylizacja piatki jest niebanalna i całkiem dynamiczna oraz chrakteryzuje sie detalami kojarzonymi z obecnymi modelami Mazdy.W odroznieniu od konkurecji posiada tylne drzwi przesowane co ułatwia wysiadanie na zatłoczonych miejskich parkingach.
    Do wyboru mamy 4 jednoski napedeowe.Dwie bezynowe o pojemnosci 1.8 115 koni i 2.0 145 koni oraz silnik diesel 2.0 w dwoch wariantach mocy - 110 i 143 konie(z poteznymi 360 nm!!!).Benzynowe silniki sa łaczone z piecio a diesle z szescio stopniowymi manualnymi przekładniami.
    Za podstawoy model z silnikiem 1.8 trzeba wyłozyc 88 tys zł.Natomiast topowa wersja z mocniejszym dieslowskim silnikiem 2.0 to wydatek 104 tys zł.W najdrozszej wersji wyposarzenie jest bardzo bogate i obejmuje miedzy innymi:6 airbagow, ESP, automatyczna klimatyzacje, 17"alufelgi, radio cd+ 7 głosnikow, uruchamianie bez kluczyka, sensor swiateł i deszczu, pogrzewane przednie fotele, xenonowe lampy, przyciemniane szyby z tyłu oraz lakier matliczny.Do tego dostajemy 3 letania gwaracje.Wg mnie jest to bardzo ciekawe auto godne uwagi i jesli bym miał wybrac kompaktowego minivana to z pewnoscia mazde 5

Domyślnie

Bardzo się cieszę, że znów Mazda wróciła w tematach. Trzeba zaznaczyć na początku jedną rzecz - samochody Mazdy są naprawdę genialne ("szóstka", RX-8 i opisywana "piątka"), jednak niestety z powodu szalenie nie zrozumiałej polityki Mazdy w Polsce, te samochody są w ogóle nie znane przez ludzi!! Nissan czy Toyota prześcigają się w budowaniu salonów (Toyota ostatnio zafundowała sobie w Krakowie jeden z największych tego typu obiektów w Europie!!), również Suzuki, Mitsubishi oraz Subaru można znaleźć bez problemu.

A Mazda? W Polsce nie ma ani strony głównej, a salony to tylko namiastka (w Krakowie jest - owszem, tylko że właściciel specjalizuje się w Subaru i... Mazdy nie ma wystawionej ani jednej!!). Dla mnie jest to skandal, bo takie auta jak 6 MPS za 150.000 złotych czy RX-8 za 120.000 złotych to prawdziwe okazje...

Ale jak to czytałem w pewnej gazecie "zanim znajdziemy salon Mazdy, po drodze napewno natrafimy na salony Toyoty, Forda czy Renault". I tam już możemy zostać...

Domyślnie

Ja nigdy mazd nie lubialem poza modelem RX-8,a ta jest okropna,jak nie umią robic vanow to poco sie za to biorą.Dla mnie to jest totalna porazka.

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez leopard
    Ja nigdy mazd nie lubialem poza modelem RX-8,a ta jest okropna,jak nie umią robic vanow to poco sie za to biorą.Dla mnie to jest totalna porazka.
    Uzasadnij dlaczego ci się tak niepodoba, bo moim zdaniem jest typowy vanik czyli jest duży ma dużo schowków, dobre wyposażenie, dobre silniki..Idealne auto rodzinne.

VIP Awatar BKX
    Auto
    Vw Polo 98' 1.4 [6N]

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez leopard
    Powiedzial co wiedzial... a dlaczego tak sadzisz? Niby dlaczego nie umieja robic Vanow???? Moze jakies argumenty, co???? Jak mozna byc tak beznadziejnym i takie pierdoly wypisywac... Stylistycznie ten model jest u mnie na pierwszym miejscu wsrod MiniVanow. Piekna linia, dosc avangardowa, dosc dynamiczna a jednoczesnie tradycyjna i spokojna... Cos pieknego. Wnetrze tez duzo lepsze niz u konkurentow, robi wrazenie dosc luksusowego... I macie racje, gdyby Mazda zainwestowala w siec dilerska to kto wie, czy nie bylaby teraz lepsza w sprzedazy od niektorych firm z europy...

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez mustangshelby
    jest duży ma dużo schowków, dobre wyposażenie, dobre silniki..Idealne auto rodzinne.
    Ja do tego dołożę bardzo atrakcyjną sylwetkę (tył jest pełny miodzio!!) z genialnym pomysłem, jakimi są odsuwane drzwi tylne (u konkurencji tego nie ma - w Sceniku, Zafirze, Touranie czy Picasso znajdują się normalnie otwierane drzwi...) oraz bardzo ładne wnętrze. Do tego cena naprawdę dobrej wersji poniżej 100.000 złotych jeszcze bardziej zachęca do tego samochodu! Gdyby właśnie nie sieć dealerska...

Auto
    *

Domyślnie

Bardzo atrakcyjne auto, na pewno mało awaryjne i tanie w użyciu.
    A odsuwane tylne drzwi mają jedno dodatkowe zastosowanie, podczas jazdy jest łatwiej kogoś wyrzucić z samochodu. :lol:
    konto zamknięte

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Aston Martin Lagonda
    odsuwane tylne drzwi mają jedno dodatkowe zastosowanie, podczas jazdy jest łatwiej kogoś wyrzucić z samochodu. :lol:
    AML jesteś okrutny!!

P.S. Lepiej wyrzuca się tylną klapą - delikwent jakiegoś tulupa przy okazji wywinie!

Awatar JaCie

Domyślnie

Mi się to auto podoba, również czytałem o nim artykuł w którym podkreślano niedostępność salonów (w Poznaniu jest conajmniej jeden). Jest to łądne auto, w sam raz dla większej rodziny na wakacje czy inny rodzinny wyjazd. Nowoczesne, eleganckie, funkcjonalne auto, nie ma się czego doczepić...

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie

A od kiedy Mazda 5 jest dostępna na polskim rynku? Tak się sklada, że jeszcze nie miałem okazji zobaczyć tego auta na żywo, jednak jego wygląd wydaje się byś bardzo ładny. Ja osobiście nie przepadam za tą marką i nie kupiłbym tego vana. Jeśli już to Voyager, który zapewne jest droższy.
    Były:
    (1.)
    Fiat 126 elx (NGI 9F82) 00', (2.) Fiat Uno 0.9 + LPG (NGI C858 ) 07', (3.) Opel Astra G Caravan 1.6 + LPG (NGI 04777) 99' , (4.) Fiat Panda 1.1 + LPG (NGI 4L32) 07' , (5.) Fiat Grande Punto 1.4 8v + LPG (N0 SORRY) 08', (6.) Honda Accord 2.0 benzyna (NO 9999C) 09', (7.) Alfa Romeo Giulietta 1.4 Turbo Benzina MA 170 TCT + LPG (N0 DAWAJ) 12'
    Są:
    Piaggio MP-3 400 (NOL 6Y06)
    Renault Scenic II phII 2.0 136 KM + LPG (N0 NSENS)

Uprawnienia umieszczania postów