Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl

Zobacz wyniki ankiety: Wg mnie lepszy jest...

Głosujących
33. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Porsche Cayenne

9 27.27%
  • Range Rover Sport

24 72.73%
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: Sportowy SUV

Awatar Michak91
    Auto
    Renault19 1.8 F7P

Domyślnie Sportowy SUV

Porsche Cayenne jest napędzany 4,5-litrowym silnikiem V8 Biturbo. Osiąga on 331 kW (450 KM) przy 6.000 obr./min. i zapewnia moment obrotowy rzędu 620 Nm pomiędzy 2.250 i 4.750 obr./min. Osiągana prędkość maksymalna wynosi ok. 266 km/h, a przyspieszenie z 0 do 100 km/h Cayenne Turbo wynosi w 5,6 sekundy!

Range Rover Sport dostępny jest z doładowanym 4,2 litrowym silnikiem V8 o mocy 390Km/287kW, wolnossącym 4,4 litrowym silnikiem V8 o mocy 299KM/220kW lub silnikiem wysokoprężnym V6 o pojemności 2,7 litra i mocy 190KM/140kW.

PS.Ja osobiście wybieram RR bo Cayenne wcale nie wygląda jak SUV tylko jak...kupa
    PS2.Przy Cayenne napisałem tylko specyfikacje wersji Turbo

Auto
    *

Domyślnie

Tylko LR.
    Land Rover wiadomo jakie auta produkuje i dobrze wiadomo z czego jest znany i to że zrobili sportową wersję RRS jest zrozumiałe.
    Niezrozumiałe jest natomiast to że producent aut sportowych nagle tworzy coś zupełnie nie w jego fachu, używając do tego motywów z aut kompletnie innych, jednak to prawda że przez 40 lat styliści porsche zmarnieli i nie potrafią zaprojektować nic pięknego od nowa.
    Cayenne z resztą kojaży mi się zawsze z babkami bogatych gości które nie potrafią jeździć, piłkarzami i innymi szpanerami bez gustu.
    LR ma trochę łagodniejszy i mniej świecący charakter, na pewno wolałbym jego mieć na własność niż cay'a, z LR po prostu bym się czuł lepiej.
    konto zamknięte

Domyślnie

Wiadome ze Range Rover Sport.Z wygladu jest poprostu cudny.Przednie swiatla kanciaste ale wygladają oblednie.Cayenne jest brzydki i wole sportowe Porsche

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie

Z terenówki (Range Rover) nie da się zrobić auta sportowego. Firma ktora robi terenowki na pewno nie jest w stanie zrobić auta o osiągach sportowych, które jeździ jak auto sportowe. Porsche ma doświadczenie w tworzeniu prawdziwych aut sportowych, więc i Cayenne ma idealne właściwości jezdne. wybieram Prosiaka. W dodatku RR jest angielski, a to już dla mnie poważna wada.
    Były:
    (1.)
    Fiat 126 elx (NGI 9F82) 00', (2.) Fiat Uno 0.9 + LPG (NGI C858 ) 07', (3.) Opel Astra G Caravan 1.6 + LPG (NGI 04777) 99' , (4.) Fiat Panda 1.1 + LPG (NGI 4L32) 07' , (5.) Fiat Grande Punto 1.4 8v + LPG (N0 SORRY) 08', (6.) Honda Accord 2.0 benzyna (NO 9999C) 09', (7.) Alfa Romeo Giulietta 1.4 Turbo Benzina MA 170 TCT + LPG (N0 DAWAJ) 12'
    Są:
    Piaggio MP-3 400 (NOL 6Y06)
    Renault Scenic II phII 2.0 136 KM + LPG (N0 NSENS)

Awatar BABELEC
    Auto
    Seat Toledo III

Domyślnie

Miałbym poważny dylemat stając przed wyborem któregoś z tych pojazdów. Każdy fascynuje na swój sposób i każdy jest na tyle oryginalny, że każe wybrać właśnie jego. Ja skusze się jednak na Cayenne. Porsche zaimponowało mi odwagą wypuszczenia tego typu samochodu i zrobilo to z wielkim rozmachem. A statystyki sprzedaży tylko potwierdzają słuszność tego kroku. Monstrum na kołach z monstrualnym motorem. Sport i luksus. To co tygrysy lubią (w SUVach) najbardziej.
    Przyjmę Porsche 911 jako darowiznę. Tylko poważne oferty.

Awatar Jacobser

Domyślnie

Rozsądną decyzją byłoby postawienie na Porsche,lecz ja uważam,że to nie dane tu decydują,ale wygląd.A tu zdecydowanie jest lepszy Range Rover,który już stał się bestsellerem na rynku.Co się zaś tyczy Porsche to auto nie prezentuje się dobrze,bo jest zbyt nastawione na sport.Po prostu firma sportowa nie może równać się z firmą terenówek w zakresie tematu najlepszy SUV.

Domyślnie

Wybrałem Range Rovera. Porshe wzięło przód od 911 do terenówki i nie bardzo to pasuje. Jak na terenowe auto zbyt sportowy. Range Rover ma piękną klasyczną, kanciastą sylwetkę. Test z Top Gear pokazał że radzi sobie w terenie. Świetny jest

BeeMiX
    Guest

Domyślnie

Range ponieważ Range to prawdziwa terenówka, jedna z najlepszych ( zaraz po LandCruiserze ) Stylistycznie bardziej mi odpowiada, w rzeczywistości nie prezentuje się tak dobrze jak zwykły RR. Dlamnie wybór jest prosty, kupić Escalade II gen i uturbić

Auto
    *

Domyślnie

Ale wniosek.
    Escalade 2 a RR Sport, to tak jak lokomotywa partowa a pociąg TGV.
    konto zamknięte

BeeMiX
    Guest

Domyślnie

Zgodze się że Escalade nadaje się tylko do miasta i na trase oraz że ma kijowe wnętrze, ale jakością mechaniczną i komfortem na drodze oraz dużo mniejszą ceną nieustępuje RRS Seryjne 7s z groszami do 100 wydaje mi się że wystarcza, ma większy moment obrotowy (515Nm) chyba...

Uprawnienia umieszczania postów