Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 57

Wątek: Auto do 40 000 zł - Picanto, Colt, Aygo ??

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

jeżeli chodzi o spalanie w Clio 1.2 75 KM i TCE to jest ono de facto identyczne.
    skoro kupujący są fanami marki toyota to w najbliższy weekend debiutuje nowy yaris?

Awatar WRZOSU
    Auto
    Brak

Domyślnie

No 24-25 wrzesień ma premierę. Yaris będzie trochę droższa ok. 46 tyś z tym wyposażeniem :/ , ale poczekamy do weekendu czy jest tego warta.
    Chociaż byłem w Pon z tatą w salonie Toyoty, i nowa yaris stała już gotowa lecz była okryta "szmatą" , ale widać było do połowy zderzaki i felgi, i na pierwszy rzut oka wygląda okazale .
    Co do Suzuki i Sparka to stylistyka nie pasuje rodzicom.
    Peugeot o którym mowa ma silnik 1.4 95 KM wiec chyba powinien być chyba bardziej elastyczny niż ta wersja 75 KM.
    Póki co faworytem jest 207 ponieważ ma najlepsze wyposażenie i wygląd (według rodziców), a promocja obejmuje tylko 8 samochodów - ponieważ nie sprzedają im się w ogóle czerwone samochody w tym wyposażeniu.
    Na placu boju pozostały 207, clio, corsa może no i te Picanto( chyba nie warte swej ceny-38 tyś)

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez WRZOSU Zobacz posta
    Jednak trudno jest mi przekonać rodziców do marki Kia, która według nich to "matiz" i częste wizyty w serwisie.
    Ale może jednak spróbujcie odwiedzić salon Kii? Za Kią przemawia przede wszystkim 7-letnia gwarancja (ograniczona przebiegiem 150 tys. km), gdzie w Peugeocie macie zaledwie 2 lata gwarancji. Za założoną kwotę 40 tys. złotych spokojnie kupicie 3-drzwiowe Rio 1.2 85 KM z 6 poduszkami, systemami stabilizacji ESC i VSM, elektrycznie sterowanymi szyba mi i lusterkami, radiem CD MP3 z USB oraz z klimatyzacją.

Odnośnie 207:
    http://www.autogaleria.pl/auto_test/...rendy,415.html

Auto ciekawe, samo w sobie mało awaryjne, choć silniki 1.4 VTI (z Mini) miewają kosztowne awarie głowic.

Auto
    brak

Domyślnie

Z tego co kiedyś czytałem w artykule na temat gwarancji dawanych przez producentów to te 7 lat od KIA wcale nie jest takie cudowne. Z tego co pamietam to 7 lat jest na zespół napędowy, czyli silnik + skrzynia biegów. Nie ma się co czarować, aby zajechać silnik i skrzynie trzeba solidnie katowac samochód i zwykle z tymi elementami nie problemów. Podejrzewam też że silnik to według KIA blok + tłoki. Natomiast osprzęt, który najczęściej ulega awarii nie jest objęty tą gwarancją. Ogólnie warto sie zapoznać najpierw z warunkami gwarancji w salonie, zeby potem nie było niespodzianki.

Auto
    Cruze 1.8 LPG

Domyślnie

Masz rację, warto jednak to uzupełnić o informację, iż gwarancja u innych producentów jest identyczna a często nawet gorsza, a na pewno krótsza.
    Rozumiem o trudnośc w zakupie pojazdu marki KIA, choć uważam że produkty tej firmy są świetne jakościowo bo producent aktualnie ma kasę (firmy koreańskie w wielu dziedzinach radzą sobie teraz dobrze), niemniej rozumiem problem. Wydać 40 tys. to poważna sprawa.

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

W Pugeocie akurat gwarancja obejmuje także części eksploatacyjne.
    Nam wymienili łożysko i poduszkę pod silnikiem bez żadnych uników + po każdej takiej wymianie przegląd za darmo w ramach rekompensaty.
    Myślę, że jakby były jakieś problemy z głowicą to też nie robili by problemów.
    Poza tym obsługa i podejście do klienta jest na bardzo wysokim poziomie(w porównaniu do salonów Citroena(ten zdecydowanie najgorszy-przynajmniej filia w Lublinie), VW i Renault z którymi mieliśmy do czynienia).

Domyślnie

DJ jeśli autorowi tematu zależy na widoczności i łatwości w manewrowaniu, to niestety RIO może nie przejść. Nie jestem niską osobą ( 182cm wzrostu ) a nie było nawet mowy, aby widział choć zarys maski w RIO, a sama widoczność nie jest powalająca. Mi to nie przeszkadza, ale autor tematu wybierając tak małe auto, pewnie ma to na uwadze. Reszta przemawia za RIO, które bardzo fajnie się prezentuje o czym już wspominałem w innym temacie.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: [email protected]

Awatar WRZOSU
    Auto
    Brak

Domyślnie

Może nie chodzi jako tako o widoczność maski - bardziej o to żeby przód był bardziej opadający niż płaski
    Co do gwarancji Kii to słyszałem gdzieś że chyba do 15 września musieli wszystko sprostować i napisać rzeczywiste okresy gwarancji ponieważ informacje na stronie internetowej były nieprawidłowe. Co się zmieniło to nie chce mi się za bardzo szukać różnic.

Ps. co do obsługi klienta w salonach to zgodzę się z Dżony'ym że Vw ma marną - jak weszliśmy w całym salonie było tylko 2 sprzedawców gdzie jeden rozmawiał przez telefon a drugi nie zawrócił sobie głowy.

Ps2. Identyczny 207 o jakim mowa(kolor trochę za bardzo "zajebisty" nie w moim guście) - http://otomoto.pl/peugeot-207-trendy...C20279500.html

Auto
    brak

Domyślnie

Zajebisty? Przeciez to zwykły czerwony :P

Awatar WRZOSU
    Auto
    Brak

Domyślnie

Ale na żywo, przy świetle w salonie był "zajebisty" - nie w tego słowa znaczeniu

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów