Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 53

Wątek: Opinie Audi A5 2.0TDI Multitronic

Awatar rafek
    Auto
    Laguna

Domyślnie Opinie Audi A5 2.0TDI Multitronic

Proszę o opinie na temat samochodu Audi A5 Sportback 2.0 TDI 143KM Multitronic (2011 wersja przed liftingiem). Chodzi mi przede wszystkim o informacje na temat awaryjności i kosztów serwisowania silnika i skrzyni biegów - multitronic pod tym względem to dla mnie niewiadoma. Znajomy ma okazję kupić w dobrej cenie i zastanawia się czy warto.

Auto
    Renault Megane II Grandtour

Domyślnie

Każdy mechanik od automatów odradza tę skrzynię jako problematyczną i drogą w naprawach.

Auto
    Audi 80 B4 Avant

Domyślnie

Multitronic najbardziej sie sypał w generacjach B6/B7, od tego czasu troche upłyneło wiec jest szansa ze cos poprawili. Chociaz osobiscie nie pchał bym sie w ten automat.
    Tu masz co nieco o tym(fakt dotyczy to generacji B6/B7, ale moze w czyms pomoze):
    http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=94996.0

Domyślnie

Zastanawiam się czy jest gorsza opcja na skonfigurowanie A5 Sportback niż tą którą podałeś...hmmm..nie-nie ma. 170KM TDI to absolutne minimum przyzwoitości dla tego modelu, przy 143 koniach można jedynie pomarzyć o dynamice przeciętnego reprezentanta kasy średniej, chociaż ciężkie A5 SB wypada tu pewnie jeszcze gorzej. Czy u Dojczlandów czy u nas salony mają spory problem ze sprzedaniem modeli ze skrzyniami Multitronic, a ich ceny faktycznie są atrakcyjne bo ta skrzynia sprawia, że samochodu o zacięciu niejako sportowym robi nam się wyjące wozidło.

Awatar genesis
    Auto
    Tiggy MY 2009

Domyślnie

Nawet na AG jest test a4 z multitronikiem i tam również została określona jako nie pasująca do samochodu. Do coupe będzie jeszcze gorzej. Za to silnik zbiera bardzo dobre opinie, jest już dopracowany, nie trapią go kosztowne awarie.
    DADRL wyłącz światła - włącz myślenie

Auto
    brak

Domyślnie

Akurat A5 Sportback to takie mniejsze A7, a nie coupe.

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

Coupe czy nie - nie zmienia to faktu że skrzynia tego typu sprawdza się dobrze. Ale w skuterach dla gimnazjalistów....

Awatar genesis
    Auto
    Tiggy MY 2009

Domyślnie

Akurat A5 Sportback to takie mniejsze A7, a nie coupe.
    Nie zauważyłem, że to sportback No to jeszcze w tej wersji auto może robić za wozidło bez emocji, ale i tak lepszy manual. Nie wiem co audi się ubiera przy tej cvt
    DADRL wyłącz światła - włącz myślenie

Auto
    Mazda 6 2.0 Sky Energy

Domyślnie

Aby mysleć o zakupie auta ze skrzynią bezstopniową trzeba najpierw się tym przejechać i poczuć jak ta skrzynia chodzi. Jeśli ktoś lubi jednostajne wycie to droga otwarta, mnie to nie przekonuje. Kiedyś jeździłem A6 C5 2.5TDI z Multitroniciem i wszystko fajne było poza skrzynią

Awatar Pablo
    Auto
    Renault Safrane 2,1dt

Domyślnie

Faktycznie 143 konie i multitronic to niekoniecznie dobre połączenie. Znacznie lepszy będzie Tiptronic i mocniejszy silnik, zwłaszcza, że zużycie paliwa wiele wyższe nie będzie. Multitronic jest powszechnie odradzany, dlatego za jakiś czas może byc problem ze zbytem auta lub spadek wartości będzie większy. 2,0TDI też nie ma dobrej opinii ale chyba już go poprawili.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów