Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy 123456
Pokaż wyniki od 51 do 53 z 53

Wątek: Opinie Audi A5 2.0TDI Multitronic

Awatar vadeRR
    Auto
    SFXT 2014

Domyślnie

tak sobie czytam to wszystko..i te wypowiedzi na forum octaviaclub.pl i włos się na głowie jeży. z tego powodu, że ja sam planowałem bardzo poważnie, no tak na 99% zamawiać octavię 1.8 TFSI (zamiast ravki), bo zauroczyłem się tym samochodem. Ale teraz widzę, że to może być tylko na dzień dobry, a ja chciałbym auto na co najmniej 7 lat. I coraz bardziej do mnie dociera - niestety albo stety, że chyba ravka z wolnossącym benzyniakiem 2.0, starym sprawdzonym znajomym, jest o wiele bezpieczniejszym wyborem - pewnie, że nie będzie miała tego kopa, ale nie będzie się sama psuć i zdrowia mojego przy okazji, tak jak właściciele skód i innych VAG-ów opisują
    były: almera 1.4 1998, corolla 1.4 htb 2003, rav4 2.2 D4d 2008, Auris 1.6 TS 2014
    obecnie: Subaru Forester XT 2014

https://www.youtube.com/watch?v=gC43i7Xlqqw

https://www.youtube.com/watch?v=cBaUCHiJxxs

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

Nie wiadomo jak naprawdę awaryjne są silniki TSi. Fora internetowe mają do siebie to, że wyolbrzymiają problemy. Wiadomo za to, że sama świadomość potencjalnej awarii psuje mocno samopoczucie i poczucie zadowolenia z samochodu.

Swoim 1.8 TSi byłem na wyjeździe z żoną i małym dzieckiem kilkaset km od domu. Jadę sobie w najlepsze a tu nagle słyszę terkot rozrządu. Wiem, że najważniejsze żeby nie jechać dalej wiec szybo zjeżdżam na pobocze. Otwieram maskę - klekocze jak to TSi ale poza tym ok. Wracam na trasę.. wszystko w porządku. Jadę normalnie, wyprzedzam kilka samochodów i znowu to słyszę. Okazało się, że hałasował rozrząd w jakimś oplu przede mną. Jak zjechałem na pobocze to odjechał więc przesłałem go słyszeć, potem powyprzedzałem trochę i go dogoniłem

Niby historia zabawna ale gdyby rozrząd sie jednak wysypał na drugim końcu polski, ja z rodziną i wypełnionym (pojemnym) bagażnikiem to byłby problem jak cholera. Niestety jak się człowiek naczyta to potem to przekonanie o potencjalnej awaryjności i "kruchości" tych silników gdzieś z tyłu głowy siedzi.

Ostatecznie żadnych problemów z nim nie miałem ale wolę mieć spalanie w mieście 15 (17 w zimę) i przekonanie o tym, że jeżdżę solidnie zrobionym autem niż oszczędzić niewiele ale stresować się jak usłyszę jakiś dziwny dźwięk.

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Coś słabe wyciszenie masz w tym aucie.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów