Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 53

Wątek: Opinie Audi A5 2.0TDI Multitronic

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

No oba są świetne. 3.2 zarasta nagarem i ma zwalony rozrząd a 2.0 pije olej w dużych ilościach. Przez początek produkcji rozumiany jest 2010 r.?
    http://www.a5klub.pl/silniki-benzyno...leju-2-0-tfsi/

Awatar Xerox
    Auto
    amerykańskie, włoskie

Domyślnie

2.0TFSI jest dobre, nie ma z nim zadnych wiekszych problemow oprocz tego, ze poczatkowe jednostki braly olej wlasnie. Wazne wiec przy zakupie sprawdzic, czy byla robiona na to akcja serwisowa (2-etapowa), po akcji wszystko ok. Ewentualnie szukac nowszych (chyba po 2011?!) Osiagi sa dobre, a jak malo to po chipie masz wlasnie spokojnie te 270-280KM i wtedy naprawde jedzie fajnie. Duzo lzejszy niz 3.2FSI, czy 3.0TDI wiec tez lepiej sie prowadzi. No i 2.0TFSI jest tylko z S-troniciem (a nie multi, ktorych nie lubie - ogolnie nie lubie CVT) i quattro - wiec bardzo dobre polaczenie w przypadku Audi. Jedynie dzwiek nijaki, ale to jak kazde 4-cylindrowe turbo...

Auto
    różne, aktualnie kilka na stanie

Domyślnie

2.0 TFSI godny polecenia? W sumie nie ma większych wad - jedynie czasem lubi się rozpieprzyć w drobny mak. /o ile mówimy o TFSI/TSI na łańcuchy - ten stary, na pasku jest naprawdę bardzo fajny - ale to czasy Golfa V GTI/

Pierwszy z brzegu temat: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=73994

A mojemu znajomemu zatarł się ten silnik nie dalej, jak w zeszłym tygodniu. W A5, w dodatku dwa miesiące po zakończeniu gwarancji, żeby było ciekawiej.

Wśród znajomych jest też 3.2 FSI w A5. Z silnikiem generalnie nic się nie dzieje, jest bezawaryjny. Tylko dwie uwagi: pali w cholerę i nie jedzie.
    Pozdrawiam,
    Paweł

Awatar Xerox
    Auto
    amerykańskie, włoskie

Domyślnie

No ja znam kilku posiadaczy TFSI w Audi i nic zlego nie slyszalem. Jedynie problem z olejem w niektorych przypadkach i dzwiek kosiarki przy wrekacaniu na obroty

A ze ktos zatarl silnik to przyczyn moze byc wiele przeciez. W nowych autach tez mozna to szybko uczynic.. A moze mial wlasnie problem z braniem oleju i go nie zglosil w ASO?!

Pewnie, ze lepiej N/A, ale dostepne w tym przypadku jedynie 3.2FSI srednio sie nadaje (nie mowie o S5). To juz lepiej tego 3.0TDI wziac jak komus mocy potrzeba, a i dzwiek przyjemniejszy od 2.0.

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

W A5 nie ma za bardzo silników wartych polecenia i w tym problem. I to przekłada się wysoką awaryjność tego modelu:
    http://www.reliabilityindex.com/reliability/search/13

1/4 awarii to właśnie silnik, chociaż przy problemach z elektryką to i tak pikuś.

A 3.0 TDI rzeczywiście fajnie brzmi. Kojarzy się z naturą.. klekotaniem bocianów..

Auto
    różne, aktualnie kilka na stanie

Domyślnie

3.0 TDI? Miałem kiedyś ten wynalazek w A6 (C6 FL), z tiptronikiem i quattro. Auto podczas dynamicznej jazdy paliło dosyć dużo:

P.S. Z autem na pewno było wszystko OK - po pierwsze mieliśmy je od nowości i przebieg podczas tych kilku tys km zapisanych w motostacie wynosił ok 50 tys km. A po drugie - dało się nim zrobić te 10-11 po Warszawie, ale to nie na moją cierpliwość W korkach w godzinach szczytu - 11 nie do zrobienia.
    Pozdrawiam,
    Paweł

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

Bo 3.0 TDi ma rzeczywiście świetną dynamikę ale z oszczędnością ma niewiele wspólnego (zwłaszcza w wydaniu quattro+tip). Też miałem kiedyś okazję jeździć A6 w tej konfiguracji przez jakiś czas (zamieniłem się na samochody na dwa tygodnie) i w mieście robiłem 16 a w trasie 10. Czyli podobnie jak moim obecnym.

Awatar Chelini
    Auto
    Mazda 3

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez pawel934 Zobacz posta
    2.0 TFSI godny polecenia? W sumie nie ma większych wad - jedynie czasem lubi się rozpieprzyć w drobny mak. /o ile mówimy o TFSI/TSI na łańcuchy - ten stary, na pasku jest naprawdę bardzo fajny - ale to czasy Golfa V GTI/

Pierwszy z brzegu temat: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=73994

A mojemu znajomemu zatarł się ten silnik nie dalej, jak w zeszłym tygodniu. W A5, w dodatku dwa miesiące po zakończeniu gwarancji, żeby było ciekawiej.

Wśród znajomych jest też 3.2 FSI w A5. Z silnikiem generalnie nic się nie dzieje, jest bezawaryjny. Tylko dwie uwagi: pali w cholerę i nie jedzie.
    Dziwna sprawa we wszystkich TSI wrocili do paska a w 2.0 zostawili lancuch.
    Byly.
    Opel Corsa 92,Peugeot 106 94,Renault Clio 98,VW Golf 03,Opel Astra 98,Opel Astra 2010,Mazda 3 1.6 2010.
    W planie Civic IX.

Awatar pyra666
    Auto
    VieśWagen

Domyślnie

@Chelini w 1.8 TSI też został łańcuch.

Awatar Chelini
    Auto
    Mazda 3

Domyślnie

Mam znajomego w serwisie i mowił mi ze już na 100%(bo wczesniej byly co do tego sprzeczne wiesci) jest w 1.8 TsI pasek
    Byly.
    Opel Corsa 92,Peugeot 106 94,Renault Clio 98,VW Golf 03,Opel Astra 98,Opel Astra 2010,Mazda 3 1.6 2010.
    W planie Civic IX.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów