Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 53

Wątek: Opinie Audi A5 2.0TDI Multitronic

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Chelini Zobacz posta
    Mam znajomego w serwisie i mowił mi ze już na 100%(bo wczesniej byly co do tego sprzeczne wiesci) jest w 1.8 TsI pasek
    W nowym jest pasek a w starym łańcuch. Są robione równolegle.

Awatar pyra666
    Auto
    VieśWagen

Domyślnie

W ETCE cały czas stoi Octavia III na rok modelowy 2014 i 2015 w 1.8 i 2.0 TSI ma łańcuchy.

Auto
    różne, aktualnie kilka na stanie

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez micrus Zobacz posta
    Bo 3.0 TDi ma rzeczywiście świetną dynamikę ale z oszczędnością ma niewiele wspólnego (zwłaszcza w wydaniu quattro+tip). Też miałem kiedyś okazję jeździć A6 w tej konfiguracji przez jakiś czas (zamieniłem się na samochody na dwa tygodnie) i w mieście robiłem 16 a w trasie 10. Czyli podobnie jak moim obecnym.
    No właśnie, Twoje doświadczenia znajdują potwierdzenie (i to niemal takie same wartości) w motostacie, do którego wkleiłem odnośnik na poprzedniej stronie

Cytat Zamieszczone przez Chelini Zobacz posta
    Mam znajomego w serwisie i mowił mi ze już na 100%(bo wczesniej byly co do tego sprzeczne wiesci) jest w 1.8 TsI pasek
    Cytat Zamieszczone przez micrus Zobacz posta
    W nowym jest pasek a w starym łańcuch. Są robione równolegle.
    W nowym 1.8 TSI jest ciągle łańcuch!!!

To jest list od Skoda Deutschland:

""Guten Tag, Herr Reinhold,
    schön, dass Sie
    sich an uns wenden!

Gerne
    helfen wir Ihnen weiter. Ihr Octavia wird von einer Steuerkette angetrieben und
    muss mit dem Motoröl betrieben werden, das der VW-Norm 504 00 entspricht. Die Viskosität
    ist dabei nicht entscheidend. Bitte sprechen Sie Ihren ŠKODA Partner einmal
    darauf an. Er wird Sie gerne umfassend beraten.

Haben
    Sie vielleicht weitere Fragen? Oder benötigen Sie noch Informationen? Wir sind
    immer gerne für Sie da!

Mit freundlichen Grüßen

ŠKODA AUTO Deutschland GmbH""

źródło: http://www.skodacommunity.de/skoda-f...59e#post990375

EDIT: z listu niejasno wynika, o jakim TSI mowa, ale w temacie widać że chodzi o 1.8 TSI 180 KM w Octavii 3.
    Ostatnio edytowane przez pawel934 ; 27-01-2014 o 18:26
    Pozdrawiam,
    Paweł

Awatar Xerox
    Auto
    amerykańskie, włoskie

Domyślnie

Panowie my tu mowimy o A5, nie o A6. Wiadomo wieksze auto wiecej spali, szczegolnie w miescie, przy ruszaniu, na zimno, itp. Diesel do miasta sie raczej srednio nadaje... W moim A4 rano w duzych korkach, zima srednie mam nawet 16l/100km. Natomiast w Polsce na trasie (nie autostrady) z bagaznikiem na dachu osiagam 7-8l/100km/h przy normalnej, dynamicznej jezdzie. Jak na automat, 4x4 i ta moc dla mnie wynik bardzo dobry. Szczegolnie, ze przy tym obciazeniu auto nie traci tak dynamiki, wiec z wyprzedzaniem nei ma problemow.
    Srednie mam 9l a jezdze raczej dynamicznie. W turbobenzynach (328xi i 2.0TFSI) wychodzilo mi ok 12l przy podobnej jezdzie.

A 1.8TFSI w ogole sie nie nadaje do A5 bo jest za slabe. Palil tyle co mocniejsze 2.0tfsi a dynamiki brak.

Dlatego jesli A5 to polecam albo 2.0tfsi albo 3.0tdi - innych alternatyw nie widze.

Awatar vadeRR
    Auto
    SFXT 2014

Domyślnie

"A 1.8TFSI w ogole sie nie nadaje do A5 bo jest za slabe"
    hmmm A to ciekawe. Byłem na jeździe próbnej Octavią z tym silnikiem i wg mnie to była rakieta. Poważnie. A tutaj taki wniosek...?
    były: almera 1.4 1998, corolla 1.4 htb 2003, rav4 2.2 D4d 2008, Auris 1.6 TS 2014
    obecnie: Subaru Forester XT 2014

https://www.youtube.com/watch?v=gC43i7Xlqqw

https://www.youtube.com/watch?v=cBaUCHiJxxs

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Xerox Zobacz posta
    A 1.8TFSI w ogole sie nie nadaje do A5 bo jest za slabe. Palil tyle co mocniejsze 2.0tfsi a dynamiki brak.
    Dynamiki brak? Za słabe?Widze ze Ci juz głowa sodowa udezyła do głowy. Nie kazdy potrzebuje auta ktore robi setke w 6 sekund. 1.8 tfsi ma 320nm wiec jak na 1500kg spokojnie wystarczy. Moj cc ze starsza słabsza wersja silnika juz jezdzi wystarczajaca dynamicznie w kazdych warunkach. Do tego potrafi spalic w miescie 9l bez duzego wysiłku. A5 ze starszym silnikiem 1.8 tfsi 250nm tez spokojnie da rade.

Awatar Xerox
    Auto
    amerykańskie, włoskie

Domyślnie

vadeRR, ale A5 jest duzo ciezsze (ok 1600kg z opcjami). Ile wazy Octavia? Pewnie tak 1400kg? Pewnie stad ta roznica.

Robak, jezdziles A5 z tym silnikiem? Ja jezdzilem i mowie jakie mam odczucia. Auto za malo dynamiczne, moze tez przez dlugie przelozenia biegow - nie wiem. A ze trzeba mocniej depnac, zeby sie bujnal to palilo tyle samo co mocniejsze 2.0tfsi, ktore robi to samo lzej.
    Wy tu piszecie o autach lzejszych 100-200kg a to duza roznica. To ze w jednym aucie ten silnik sie sprawdza nie oznacza, ze wszedzie bedzie tak samo.

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

Co za różnica ile pali? Ważniejsze ile będzie kosztowała naprawa jak już się zepsuje

@ Pawel934

Pytanie czy ten list od Skoda Deutschland jest prawidłowo przypisany do wątku. Sam już nie wiem, słyszałem z dwóch źródeł rzekomo pewne informacje, że jest pasek.

Awatar tog_vw
    Auto
    VW Golf VI 1.4 TSI

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez pawel934 Zobacz posta
    2.0 TFSI godny polecenia? W sumie nie ma większych wad - jedynie czasem lubi się rozpieprzyć w drobny mak. /o ile mówimy o TFSI/TSI na łańcuchy - ten stary, na pasku jest naprawdę bardzo fajny - ale to czasy Golfa V GTI/

Pierwszy z brzegu temat: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=73994
    Właściciel o swoim samochodzie napisał tak: a cały osprzęt od s3/r20 to pewnie im powiem ze krasnale mi zamontowały......albo TTTM http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...181222#1181222

Auto
    różne, aktualnie kilka na stanie

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez tog_vw Zobacz posta
    Właściciel o swoim samochodzie napisał tak: a cały osprzęt od s3/r20 to pewnie im powiem ze krasnale mi zamontowały......albo TTTM http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...181222#1181222
    Co do tego konkretnego przypadku - zwracam honor Ale poza tym słyszałem nie raz o przypadkach awarii 2.0 TSI, choćby przytoczony przeze mnie przykład wśród znajomych w A5.

- - - Aktualizacja - - - -

Na tej samej stronie tematu: "dobra...tak na szybko co dziś zdazylismy sprawdzić....wałki się obracają....łańcuch jest napięty jak baranie jaja...ale po przeskoczeniu i tak by chyba był napięty...to tak na szybko bo dzisiaj czasu nie mieli wiec chyba na razie to i tak nic jeszcze nie przesądza....wczoraj popołudniu przyjechał kolo A4 B8 allroad...z nierówną pracą silnika.....zdążyli tylko kompa podpiąć...jak go zgasili to już więcej nie odpalił...brak kompresji...zgadnijcie jaki silnik :lol:"

No i jeszcze kilka stron dalej (słowa autora tematu): "na moje miejsce od razu wjechał AUDIK ....z CDNC..... na to samo " /CDNC to 2.0 TFSI/

Pozdrawiam,
    Paweł

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów