Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 19 1234567891011121314151617 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 188

Wątek: Lista życzeń i pomysłów w serwisie autogaleria.pl

Awatar Samurai
    Auto
    Lancia Lybra SW 2,4 JTD

Domyślnie Lista życzeń i pomysłów w serwisie autogaleria.pl

Jeżeli już takie pomysły były to przepraszam za powtarzanie się ale nie znalazłem.
    Brakuje mi kilku rzeczy w serwisie aG i chciałbym podsunąć pomysły do realizacji.
    Sądzę, że byłoby ciekawiej.

Pierwszy z nich nasunął mi się pewien czas temu jak złapałem się na tym, że na serwis wchodzę jedynie na pierwszą stronę i patrzę czy jest nowy test.
    Podejrzewam, że robi tak większość czytelników.
    Otóż brakuje mi testów danych podzespołów w samochodach.
    Już tłumaczę ocb.
    Np. działania systemów elektronicznych typu: nawigacja, sprzęt audio, asystent parkowania, tempomaty, itd.

Technikalia.
    Jak działają poszczególne bajery w samochodzie.

Kolejnym pomysłem jest założenie serwisu o jakości dróg w PL, o sytuacjach na drodze, o radarach o policji, itp. - tutaj coś w formacie felietonów ?

Chciałem też uwypuklić marną ilość testów porównawczych samochodów.

Te i wiele innych pomogłoby autogalerii osiągać ogromne ilości czytelników.
    Testy samochodów robicie najciekawsze ale to nie wystarczy aby walczyć z najlepszymi w necie a tym bardziej z prasą.

Zauważyłem również, że do testów dostajecie samochody z wielkimi opóźnieniami.
    Gazety rozumiem, że mają pierwszeństwo na równi z TV ale dawno już poczytam o samochodach w necie zanim do Was dotrą.

Nie wiem od czego to zależy. Wiem, że są kolejki do samochodów testowych ale wygląda to tak jakby aG była na końcu tej kolejki.

Nie chcę się wyżalać, a celem moim było jedynie podsunięcie kilku pomysłów aby pomóc serwisowi.
    "More is better" - J.Clarkson

Awatar Mario Boss
    Auto
    Mazda 6 GH 2.0 / Alfa Romeo 159 Tbi Sportwagon

Domyślnie

Ja akurat mam ustawioną stronę tak że pokazuje mi nowe posty a na główną stronę zaglądam tylko raz na hoho. Ale też się zgadzam że brakuje testów porównawczych. Same testy i Migiem o... są świetne. Kolejną rzeczą z którą się zgadzam to że zdecydowanie brakuje felietonów. No i wywiady mogłyby być częściej niż teraz się ukazują.
    A tak to trzymacie chłopaki b.wysoki poziom i oby tak dalej. Nie żałuję że kilka lat temu dołączyłem do tego grona a wręcz jestem dumny
    Paradoks menela : Menel jedzie tramwajem i jednocześnie tramwaj jedzie menelem.

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Samurai Zobacz posta
    Otóż brakuje mi testów danych podzespołów w samochodach.
    Ciekawy pomysł - przedyskutujemy go chętnie.

Kolejnym pomysłem jest założenie serwisu o jakości dróg w PL, o sytuacjach na drodze, o radarach o policji, itp. - tutaj coś w formacie felietonów ?
    Tu przyznam się, że już z Redaktorem Kołodziejczykiem omawialiśmy podobny (aczkolwiek moim zdaniem znacznie ciekawszy) pomysł - może jak starczy zapału i czasu, to ruszy... :susp:

Chciałem też uwypuklić marną ilość testów porównawczych samochodów.
    Temat już wielokrotnie poruszany - niestety, staramy się, ale terminy, które dostajemy od PR, dość rzadko nakładają się na te z podobnymi samochodami - stąd mała ilość testów porównawczych. Wciąż brakuje punktów respektu...

Testy samochodów robicie najciekawsze ale to nie wystarczy aby walczyć z najlepszymi w necie a tym bardziej z prasą.
    Zauważyłem również, że do testów dostajecie samochody z wielkimi opóźnieniami.
    Gazety rozumiem, że mają pierwszeństwo na równi z TV ale dawno już poczytam o samochodach w necie zanim do Was dotrą.
    Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie - hierarchia jest taka: prasa, TV i internet. Przykro nam. Na całe szczęście mamy jeszcze naszą tajną broń - Piotrka Migasa, który z zachłannością wściekłego rotweillera wyrywa najświeższe auta z polskich parków prasowych.

Nie wiem od czego to zależy. Wiem, że są kolejki do samochodów testowych ale wygląda to tak jakby aG była na końcu tej kolejki.
    Zapewniam Cię, że nie stoimy na końcu kolejki, a ostatnio coraz częściej się zdarza, że stoimy jako jedni z pierwszych. My - media internetowe - mamy tę jedną wielką zaletę - jesteśmy najbardziej aktualni. Prezentację samochodu możemy Wam pokazać zaraz na następny dzień po wydarzeniu (albo jeszcze tego samego - patrz polska premiera Forda Mondeo). A gazety? Najwcześniej "Auto Świat" i "Motor" - za tydzień... O "AMiS" oraz "Auto Moto" nie wspominam - za miesiąc...

Dziękujemy za uwagi. Są one dla nas bardzo ważne. Dokładamy cały czas wszelkich starań, żeby autoGALERIA była na bieżąco oraz żeby jej Czytelnicy byli zadowoleni. Mogę Wam tylko obiecać, że cały czas pracujemy nad udoskonaleniem portalu jak i samych siebie.

Auto
    Renault Megane II Grandtour

Domyślnie

Mi brakuje tutaj tylko konturówki samochodu z naniesionymi wymiarami wewnętrznymi i zewnętrznymi aut (coś takiego jak w gazetach motoryzacyjnych).

Awatar genesis
    Auto
    Tiggy MY 2009

Domyślnie

A ja bym proponował do każdego testu kręcić tego rodzaju krótki filmik, który urealnia samochód o którym piszecie, obrazuje gadżety wnętrza, pokazuje jak coś działa, ile jest miejsca w środku, nawet wielkość bagażnika prościej sobie wyobrazić, bo prowadzący za każdym razem umieszcza w nim walizkę tej samej wielkości.
    Bardzo fajna seria testów ukazująca samochody z praktycznego punktu widzenia, można się poczuć jakby się w tym samochodzie było.

http://www.youtube.com/user/carbuyer.../1/-CQHijIkJvc
    DADRL wyłącz światła - włącz myślenie

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

ja zaś od dawna jestem za wprowadzeniem testów aut używanych - będzie to nie tylko oryginalne na tle innych stron z testami w sieci, ale także może ułatwić wybór auta osobom poszukującym pojazdu z drugiej ręki : )
    Drive tastefully!

Domyślnie

Samochodów używanych na pewno na autoGALERII nie będzie - nie dość, że to zupełnie inny rynek z innymi wymaganiami, to jeszcze powstanie takie działu jest raczej mało realne ze względu na dostępność samochodów. Dlaczego? Teraz samochody nowe dostajemy od przedstawicielstw, a używane? Swoje, mamy, taty, brata? OK, ale po kilku tygodniach paleta skończyłaby się... Także to zupełnie nierealne i, jeśli to mogę powiedzieć w imieniu innych, zupełnie nie w klimacie autoGALERII.

Co do filmów - staramy się, ale nie zawsze jest czas i możliwość. Jednak, przynajmniej ze swojej strony obiecuję poprawę.

Awatar zychu
    Auto
    Honda Civic

Domyślnie

o uzywanych autach to kazdy moze napisac felioeton o swojej furze i wrzucic do dzialu felietony ;p
    Mind Full of Colors.

Moderator Awatar b707
    Auto
    Skoda Superb III ew. Citigo Elegance

Domyślnie

Jak już DJ pisał tak nie jest... Przykładowo 650i które testował red. Napieraj... samochód chyba dostaliśmy jako pierwsi Ostatniego Cruz też dostaliśmy w zasadzie tego samego dnia co został odebrany przez PR z salonu:P
    Imperialne Siły Moderujące

Tu pilnuje Kocia Banda:
    https://www.facebook.com/KociaBanda/

Awatar genesis
    Auto
    Tiggy MY 2009

Domyślnie

http://www.youtube.com/user/saabkyle.../3/faA8xoZwKe0

Świetne uzupełnienie zdjęć do testów. Samochód stoi w miejscu, więc odpadają ujęcia w ruchu, montowanie, kombinacja. Prosty film, a możemy się poczuć jakbyśmy to my siedzieli w tym samochodzie, wszystko wypróbować, zobaczyć jak działa. To byłby niezły krok w przód, gdyby przy każdym teście prócz zdjęć pojawiał się taki film.

Tego typu filmów nie znajdziemy w żadnych testach telewizyjnych.

ps. swoją drogą gość ma niezłe dojścia patrząc jakie testuje wozy. RR, Bentley, Lambo aventador to chleb powszedni.

pełny kanał od najnowszych filmów jest tutaj
    http://www.youtube.com/user/saabkyle04
    Ostatnio edytowane przez genesis ; 05-11-2011 o 07:30
    DADRL wyłącz światła - włącz myślenie

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów