Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl

Zobacz wyniki ankiety: Czy możliwość rejestracji "Anglika" w Polsce to dobry pomysł?

Głosujących
41. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • TAK - bo będzie można znacznie taniej kupić auto lub zarejestrować "egzotyka"

17 41.46%
  • NIE - jazda "od zewnętrznej" stwarza przede wszystkim bardzo duże zagrożenie dla ruchu

24 58.54%
Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 57

Wątek: Rejestracja "Anglika" w Polsce

Moderator Awatar Krzysztof Cieślak
    Auto
    Megane I fl 1.9 dCi

Domyślnie Rejestracja "Anglika" w Polsce

Proszę o komentarze do newsa Roberta pt. Zarejestrujemy 'Anglika' w Polsce?

Pozwoliłem sobie dodać ankietę - ciekaw jest wyników. *Dj*
    Ostatnio edytowane przez Dj Brabus ; 05-10-2011 o 10:46

Awatar mimx
    Auto
    VW Tiguan 2 / P208 '19

Domyślnie

Bardzo zły pomysł. Mam nadzieję, że firmy ubezpieczeniowe staną się ostatnią linią obrony zdrowego rozsądku i "siekną" składki np. +500% dla "anglików".
    VW Tiguan 2 '16 2.0TDI DSG 4Motion / Peugeot 208 '19 1.2 82 PureTech Allure

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 2 x USA

Domyślnie

ciekawe, jak w polskich warunkach będzie się wyprzedzać takim "anglikiem"...
    toć to stwarzać zagrożenie dla ruchu będzie !!!

Domyślnie

Ponoć w terenie niezabudowanym trzeba będzie obowiązkowo jeździć z pasażerem, żeby mógł wyglądać, czy coś nie jedzie z naprzeciwka.

A tak na poważnie - również dla mnie chore jest rejestrowanie "Anglików" - przede wszystkim gdzie są kwestie bezpieczeństwa? Wyprzedzanie? Widoczność na zakrętach? Może chociaż reflektory będą zmieniać, żeby snop światła padał odwrotnie... Jedyną zaletą (a z drugiej strony wadą - zależy z której strony patrzy się na to), że ceny aut niemiłosiernie runą w dół. Przykład - najtańsza w tym momencie Laguna II "Anglik" (cała, nieuszkodzona, stan igiełka, z dokumentami) to ok. 4000 złotych (a nawet 3600 zł z "dotknięciem" -> http://otomoto.pl/renault-laguna-1-6...C20857452.html .

P.S. Znalazłem drugą zaletę tego przepisu - bez problemu będzie można rejestrować wynalazki pokroju Aston Martin, TVR czy rasowe JDM.

Awatar ..::Jag::..
    Auto
    Passat

Domyślnie

zakładając że takie przepisy wejdą w życie w Polsce to można się spodziewać że nie długo będzie jeździć więcej samochodów z kierownicą po prawej stronie.... Masakra- całkowity paraliż dróg
    ..::Jag::..

Awatar baczek
    Auto
    Renault Modus 1.4 16v/Laguna II ph II 2.0 16v

Domyślnie

mam nadzieje ze OC bedzie solidne, tak zeby to zainteresowało tylko wlascicieli Skylinow, ktorzy do tej pory musieli wkladac wnetrza z S14...

Awatar Samurai
    Auto
    Lancia Lybra SW 2,4 JTD

Domyślnie

Jadę kupić flotę anglików.
    Za niedługo będą w lepszych cenach w PL

Chcieliśmy UE, mamy UE.
    Jeszcze waluta euro i możemy kłaść się do trumny.
    "More is better" - J.Clarkson

Awatar mzelewski
    Auto
    2012 Lancia Voyager

Domyślnie

A ja uważam, że powinno się dopuścić do rejestracji anglików również w Polsce. W Niemczech można dokonać takiej rejestracji a przecież w tym kraju są autostrady bez ograniczeń prędkości, więc temat bezpieczeństwa jest tam traktowany poważnie.

Takich dziwactw polskich przepisów jest więcej. Dlaczego w innych krajach UE mogę zarejestrować auto sprowadzone ze Stanów Zjednoczonych po przejściu zwykłego przeglądu technicznego, a w Polsce muszę się bawić w jakąś zmianę świateł, co swoją drogą nie zdaje egzaminu gdyż i tak część diagnostów nie widzi tego albo udaje, że nie widzi.

Awatar gt4
    Auto
    EJ9 & MX-33 1/3

Domyślnie

i bardzo dobrze, ze udupia w koncu te chore ustawy. juz lece do Szkocji po prawdziwego JDMa, ktorym bede jezdzil raz na kilka miesiecy dla przyjemnosci glupota by bylo sprowadzenie auta do codziennego uzytku, chociaz to wszystko jest pewnie kwestia przyzwyczajenia. jestem za!

Awatar kamillo.net
    Auto
    Laguna III 2.0 dci GT/Saab 9-3 Vector 1.9 Tid 150KM Nocturne Blue

Domyślnie

Też mi się nie podoba rejestracja anglików .Mzelewski dla czego porównujesz proste szerokie drogi do naszych ?
    "A ja kocham się bać, ale nie jestem szaleńcem..." O.S.T.R.-Strach

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów