Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl

Zobacz wyniki ankiety: Czy możliwość rejestracji "Anglika" w Polsce to dobry pomysł?

Głosujących
41. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • TAK - bo będzie można znacznie taniej kupić auto lub zarejestrować "egzotyka"

17 41.46%
  • NIE - jazda "od zewnętrznej" stwarza przede wszystkim bardzo duże zagrożenie dla ruchu

24 58.54%
Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 57

Wątek: Rejestracja "Anglika" w Polsce

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Szakal Zobacz posta
    Istnieją na to dwa sposoby:
    1. Nie wyprzedzać.
    Znam lepszy - nie kupować Anglika.

wyprzedzanie nawet normalnym samochodem jest niezwykle trudne.
    W Angliku będzie zapewne znacznie trudniejsze.

rynek samochodów używanych jest już nasycony dzięki sprowadzeniu kilku mln, jak nie więcej szrotów z Zachodu. Komisy są zapełnione po brzegi takimi samochodami.
    Ale jak przychodzi co do czego, to nie ma jak wybrać porządnego samochodu.

ps. Kto jest autorem newsa? Ktoś z forum?
    Robert Jarząbek - forumowy Dynks.

Awatar manager
    Auto
    Multipla/Rifter/W124

Domyślnie

Szakal już odpowiedział - wystarczy zachować odpowiedni dystans. Inna sprawa, że w tę lukę zaraz ktoś się wepchnie znam ludzi, którzy jeżdżą anglikami po Polsce i odwrotnie i nikt nie narzeka, nikt się jeszcze nie rozbił.
    Btw. myślałem, że największym hejterem na forum jest gt4

Awatar gt4
    Auto
    EJ9 & MX-33 1/3

Domyślnie

oczekiwałem więcej pasjonatów motoryzacji na tym forum. zamiast się cieszyć, że można będzie rejestrować w cholerę fajnych samochodów niedostępnych z kierownicą po lewej (IMO wcale nie takiej właściwej) stronie, to się boicie przypływu zamienników u nas drogich aut. przeciętny kierowca pewnie nawet o tym nie pomyśli, żeby kupować zepsute auto i zmieniać biegi lewą ręką, przecież to jest niemożliwe. po co sobie utrudniać życie

Auto
    BMW 116i LCi, BMW G650 Xmoto

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez gt4 Zobacz posta
    przeciętny kierowca pewnie nawet o tym nie pomyśli, żeby kupować zepsute auto i zmieniać biegi lewą ręką, przecież to jest niemożliwe. po co sobie utrudniać życie
    myślę, że to powinno być podsumowaniem tematu
    "Any driver who says he loved the 'Ring was either lying, or not driving quickly enough.” Three-time Formula One world champion Jackie Stewart.

Auto
    brak

Domyślnie

Rany, ale biadolenie. Po pierwsze to ja już wole żeby taki RHD jeździł w oryginale, a nie przekładany u Pana Zdzicha, byle jak, byle szybciej, byle taniej. Dobre przekłady to ludzie robią jak kupią okazyjnie młode auto, lekko uszkodzone, a nie jak kupują Vectre za 1000 funtów. Ewentualnie jakiegoś egzotyka. Ile jeździ aut LHD w agonalnym stanie, taki angol co ma MOT-a jest 10 razy lepszy od takich aut, mimo że kiera po złej stronie. A bezpieczeństwo się poprawi jak:
    1. Będą autostrady i ludzie, a zwłaszcza Tiry, będą po nich jeździć. Bo narazie mamy troche autostrad tylko że nieliczni z nich korzystają.
    2. Przegląd techniczny, będzie przeglądem, a nie zerknięciem na auto w 15 minut i podbicie dowodu rejestracyjnego.

Awatar manager
    Auto
    Multipla/Rifter/W124

Domyślnie

przeciętny kierowca pewnie nawet o tym nie pomyśli, żeby kupować zepsute auto i zmieniać biegi lewą ręką, przecież to jest niemożliwe. po co sobie utrudniać życie
    Nie wiem jak mają inni, ale ja w RHD wszystko robiłem odruchowo. Łatwizna
    zaraz ktoś napisze, że powinienem się wyprowadzić ^^

Awatar Basti
    Auto
    Alfa R

Domyślnie

Ja powiem tak...po powrocie z wysp-gdzie specjalnego problemu żeby przystosować sie do ruchu nie miałem,jeździłem pół roku autem z kierą po prawej stronie. Fakt,na jednopasmówkach było ciężej,ale wszystko sie da.Wystarczy robić to z głową. Na dwupasmówkach/autostradach gdzie widoczność jest dobra-bez większego problemu.W mieście w sumie praktycznie różnicy nie ma.
    Czy jest dobre rozwiązanie? Zależy. Dużo zależy od ludzi. Faktycznie też chyba lepiej jeździć anglikiem w dobrym stanie,niż ulepem przekładką,albo rozpadającym sie heblem sprowadzonym z Reichu.Dlatego nie głosuje w ankiecie.
    Prawda też że jest to okazja do rejestracji unikatów/nietypowych samochodów wszelkiego rodzaju.
    Co do rejestracji aut z kierą po lewej stronie.W Irl-prosze bardzo,jak ktoś chce,to może.Wielkich problemów nie ma.Dużo takich aut jeździ tam,ubezpieczenie jest droższe(ale nie jest to jakaś kosmiczna różnica),ale można.Ceny takich aut są jednak troche niższe niż np z Niemiec.

VIP Awatar el_
    Auto
    1.4 i 3.0

Domyślnie

raczej niewiele ludzi bedzie chcialo jezdzic po "zlej stronie". pewnie ci co siedza w UK sobie sciagna swoje fury i tyle.
    Czyli zaledwie kilka milionów :lol:

Moderator Awatar b707
    Auto
    Skoda Superb III ew. Citigo Elegance

Domyślnie

Ja osobiście jestem na nie.
    Po prostu większość polskich kierowców do tego nie dorosła.
    Fakt, że ułatwiło/umożliwiło by to rejestracje perełek motoryzacyjnych... Ale to pewnie byłby tylko margines rejestracji takich samochodów.

Po raz kolejny widać IMHO, Polska jest rynkiem zbytu dla złomu z europy... i wyspiarze chyba są źli, że oni z tego ryku nie mogą w pełni korzystać

Kwestie rejestracji perełek z RHD można by naprawdę rozwiązać w inny sposób.
    Imperialne Siły Moderujące

Tu pilnuje Kocia Banda:
    https://www.facebook.com/KociaBanda/

Awatar Pan Mike
    Auto
    kilka

Domyślnie

Przepis byl jak byl do teraz aby uniemozliwic Kamczatyzacje Polski. W Rosji, na totalnym wschodzie kraju gdzie jest Kamczatka i Wladywostok, 85-90% samochodow to sa auta RHD importowane po taniosci z Japonii (bo to obok) z aukcji internetowych. Nawet pojazdy interwencyjne typ karetka, straz pozarna sa RHD. Ruch jest taki jak u nas, ale Rosja to duzy i dziki kraj i oni to olewaja, nie zmienia przepisow ruchu we wschodniej czesci bo to by nie mialo najmniejszego sensu. Polska jest krajem unii europejskiej, i ma byc niby cywilizowana. Niby. Mysle, ze polacy jeszcze nie dorosli do tego, aby sciagac tylko perelki JDM z UK do Polski. Mysle, ze bedzie wysyp aut RHD.
    MFC yalla! ~~ smile when you're winning
    Sent from my iphone bounced off my Blackberry through my Lear jet then bounced off three different satellites back down to Earth where it was picked up by my router then sent to my computer for all you fine ladies and gentlemen to read here on autogaleria

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów