Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31

Wątek: Seat Ibiza 1.6 16V

Awatar Mario Boss
    Auto
    Mazda 6 GH 2.0 / Alfa Romeo 159 Tbi Sportwagon

Domyślnie Seat Ibiza 1.6 16V

Po zmianie auta , w końcu się zebrałem żeby napisać dwa słowa o moim nowym nabytku. Co prawda nadal mam mondeo ale ze względów podatkowych musiałem nabyć coś na duńskich numerach. Miałem wcześniej Mitsu Carismę 1.8 GLX ale tego padła nie było co opisywać. Niedawno się go pozbyłem i oto nowe cztery kółka.

Jest to Seat Ibiza 1.6 16v 105KM. Szału nie ma ale do miast wystarczy, a i opłaty nie zabijają.
    Rocznik : 11.2008
    Przebieg zaledwie 22.000km !!
    Odkupiłem go od salonu Seata w dobrej cenie. Wcześniej miała go od nowości dziewczyna i jak powiedział sprzedawca : ona co 2.5 roku przychodzi i bierze nowego zostawiając "starego" w rozliczeniu. W tej chwili wzięła już 4go seata u nich.
    Auto ma śladowy przebieg gdyż mieszka i pracuje ona na tej samej dzielnicy. Według moich wyliczeń robiła miesięcznie 600km - tyle co ja w 10dni

Z wyposażenia ma wszystko co trzeba.
    4x el.szyby
    el.lustra
    ESP/TC
    Podgrzewane dwustopniowo siedzenia z przodu
    Tempomat
    Klimatyzację
    Komp.pokładowy
    Doświetlanie zakrętów
    Czujnik ciśnienia w kołach
    Obniżone zawieszenie firmy KW
    Felgi 17" Seat z oponami 205/45
    Kolor : brak

W planach mam pomalowanie zacisków na czerwono i przyciemnienie szyb z tyłu oraz montaż ekranu z DVD.

Wady : Generalnie brak .Jedynie śmierdzi "żelazkiem" jak włączam lub wyłączam klimę bo pewnie jej nie używała za często.

Auto ma mi służyć następne 2-3 lata a potem to się okaże ale na pewno coś większego.

Kilka fotek tak na szybko :

Paradoks menela : Menel jedzie tramwajem i jednocześnie tramwaj jedzie menelem.

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

Dobrze że jeszcze 1.6 a nie 1.2 TSI... Możesz napisać coś o spalaniu w mieście i na trasie i o elastyczności silnika?? Oczywiście gratuluje praktycznie nowego autka i szerokości życzę. Tylko chyba fotki Ci "wcięło" bo nic nie widać.

EDIT: OK fotki widać. Musiało mi się coś nabruździć w przeglądarce. BTW zacnie wygląda bez koloru i na tych felach

Awatar Mario Boss
    Auto

Domyślnie

Fotki już poprawione. Pisałeś kiedy je poprawiałem

Cod do spalania. W mieście pali 7l/100km. W trasie wychodzi 6l/100km a w mieszanej 6.4l. Jakiś czas temu na odcinku 20km które robiłem do pracy wyszło mi 5.7l/100km ale warunki były super. Naczytałem się przed kupnem że użytkownikom pali on 8-9l i byłem trochę zaniepokojony ale teraz widzę że albo mieszkają w zakorkowanych miastach lub nie umieją jeździć tym autem.
    Silnik do 3tyś obr. jest cichy i pali mało. Nie ma problemów z ruszaniem czy zwinnym włączaniem się do ruchu. Powyżej tych obrotów warczy miło i ciągnie już fajnie i nie brakuje mu pary choć to nie Cupra czy FR .

Awatar szymonn
    Auto
    328i

Domyślnie

Gratulacje, wyglada swietnie, szczegolnie na takich felgach. Zdjecia tez bardzo niezle

Awatar byku123
    Auto
    .

Domyślnie

Maro Gratuluję zakupu handlowca

A tak na poważnie to gratuluję zakupu całkiem przyjemnego samochodu Kupiłeś najlepszy silnik jaki Seat miał w palecie (poza TDI), dlatego, że jest to stara konstrukcja niedozajechania. Pochwalisz się ile, w przeliczeniu na złotówki dałeś za ten samochód?

Awatar Mario Boss
    Auto

Domyślnie

No tak właśnie czytałem że to silnik z ery tych nie do zajechania. To był duży plus i powód że zdecydowałem się go wziąć.
    Co do ceny to na złotówki będzie jakieś 60tyś. Po zdjęciu podatku wyszłoby około 36tyś.czyli mniej więcej tyle ile w PL.

Awatar Patryk R.
    Auto
    Renault Sport

Domyślnie

Bardzo ładnie się prezentuje mimo braku lakieru jak to określiłeś. Dobra felga, wyposażenie wystarczające, design ładny - czegóż chcieć więcej. Powodzenia życzę z Hiszpanem.
    Start Engine.pl - Motoryzacyjny styl życia

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Renault Sport Zobacz posta
    wyposażenie wystarczające
    4x el.szyby
    el.lustra
    ESP/TC
    Podgrzewane dwustopniowo siedzenia z przodu
    Tempomat
    Klimatyzację
    Komp.pokładowy
    Doświetlanie zakrętów
    Czujnik ciśnienia w kołach
    Obniżone zawieszenie firmy KW
    Felgi 17" Seat z oponami 205/45
    No rzeczywiście, tylko wystarczające wyposażenie... Nie co jeszcze można domówić do Ibizy poza oknem dachowym i dwustrefą (choć pewnie tu jest).

Gratulejszyn naprawdę fantastycznego autka! Ibiza bardzo dobrze wygląda w jasnym kolorach, a połączenie białego z ciemnymi 17-nastkami jest świetne. Silnik to poza wyposażeniem wielki atut. Bezproblemowej eksploatacji nie muszę życzyć, bo to przecież prawie pancerny motor.

btw.Da się w Danii zamontować instalację gazową?

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Gratuluje ładnego pomykacza. Choc wersja 3d podoba mi sie bardziej to twoj pojazd jest tez niczego sobie. Biały kolor tu dobrze pasuje. Szacunek za 17" felgi i glebe. Lubie auta na konkretnym kole. Te szprychy prezentuja sie fantastycznie. Zycze szerokosci i bezproblemowej jazdy.

Awatar Mario Boss
    Auto

Domyślnie

Nie da się bo tu nie ma LPG. Kiedyś był ale jak Dania podniosła akcyzę na LPG do 500€ za tonę ( gdzie w Polsce jest chyba 175€) to zabiło ten system zasilania. A to dziwne bo to taki ekologiczny naród a nie promują tego co eko. Np.podatki na autach elektrycznych i hybrydach wykluczają je z rynku i są rzadkością.
    Auto nie ma dwustrefowej klimy ale jakoś nie cierpię z tego powodu a jak jest klima to nie potrzeba szyberdachu.

Dziękuję wszystkim za miłe słowa pod adresem furki.
    Ostatnio edytowane przez Mario Boss ; 05-01-2012 o 17:03 Powód: aktualizacja

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów