Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 31

Wątek: Seat Ibiza 1.6 16V

były redaktor autoGALERII
    Auto
    Subaru Outback' 07, www.TestySamochodowe.pl

Domyślnie

Mario Boss - Ibiza w tej bieli prezentuje się naprawdę świetnie. Dla optimum estetyczne byłoby jakbyś miał jeszcze szklany dach, wtedy dodatek "czerni" na górze nadał by mu rasowych cech.

co do spalania - zawsze to kwestia stylu jazdy i warunków, mi w Wawie wyszło po pierwszym tankowaniu średne 8,5l. Wynik czysto miejski, średnia prędkość z kompa 23 km/h, więc widać, że raczej zatory niż płynna jazda.

Co do tempomatu to polemizowałbym bym. Oszczędność w zużyciu paliwa byłaby zauważalna na długim odcinku autostrady. Choć ja i tak twierdze, że operując biegami potrafię bez trudu pokonać "tempomat." Dlaczego? Ekonomika jazdy nie polega m.in. na wolnym przyspeszaniu tak jak to robi wlasnie tempomat, ale na szybkim osiągnięciu prędkości docelowej. Ponadto wszelkie zwolnienia tempa jazdy przy użyciu czy skrzyni manualnej czy automatatu robi się efektywnie biegami. To moja teoria sprawdzoina w praktyce na wielu silnikach, skrzyniach etc. Dodatkowo skrzynia DSG poprawia spalanie w stosunku do manuala ok. 0,5l mniej na 100 km. Dlatego Twój wynik z Copenhagen uważam za bardzo dobry. Jednak jeździłem tamtejszymi ulicami i można pozazdrościć płynności ruchu i genialnego systemu "ringów" wokół miasta.
    SEAT Ibiza 1.6 SC DSG Stylance '09, TestySamochodowe.pl

Awatar Mario Boss
    Auto
    Mazda 6 GH 2.0 / Alfa Romeo 159 Tbi Sportwagon

Domyślnie

Dzięki za słowa o mojej Ibi i faktycznie czarny szklany dach dopełniłby obrazu.
    Co do spalania to jeszcze nigdy mi nie wyszło ponad 8L Jutro mam sporo kręcenia się po centrum w godzinach szczytu więc z ciekawości poobserwuję wyświetlacz. Zgadzam się że dobry kierowca będzie oszczędniej jechał od tempomatu. Gdyby było inaczej to konkursy jazdy o kropelce straciłyby sens .
    Jednak ja mieszkam w takim miejscu że mogę z tego wynalazku korzystać non-stop nie martwiąc się o radary Żałuję jednak że nie mam właśnie DSG
    A co do systemu ringów to faktycznie to jest mistrzostwo świata ....a w dodatku od wiosny prawdopodobnie będę pracował przy ich rozbudowie a zanim zdecydowałem się kupić mojego Seata czytałem opinię o spalaniu i trochę mi się nie podobało ale to właśnie urok polskich miast.
    Paradoks menela : Menel jedzie tramwajem i jednocześnie tramwaj jedzie menelem.

Zbanowany
    Auto
    grube

Domyślnie

Co do dachu- okleiłbym go razem z lusterkami w czarny połysk i w taki kolor pomalowałbym felgi. Byłoby grubo. ^^

Awatar szymonn
    Auto
    328i

Domyślnie

pomysl macka zdecydowanie godny poparcia

Awatar Mario Boss
    Auto

Domyślnie

Edit:
    Po zrobieniu w okolicach nowego roku trasy Kopenhaga - Szczecin i z powrotem spalanie wyniosło 6.8L/100km przy normalnej jeździe bez szaleństw ( dwu miesięczne niemowle na pokładzie do tego noc i deszcz) .
    Z kolei na trasie Szczecin - Cedynia i z powrotem (łącznie 120km) średnie spalanie wyszło 5.3l/100km przy prędościach rzędu 70-80km/h.
    Jak dla mnie to więcej niż zadowalająco. Prawie jak diesel

Awatar Mario Boss
    Auto

Domyślnie

Kolejna trasa i wynik 800km na zbiorniku 45L . Jestem więcej niż zadowolony. Dzienne najniższe spalanie 4.7L/100km. Więc po co kupować diesla ?
    Niestety sportowe zawieszenie klękło po 5 tygodniach na polskich drogach. Tylny prawy amor się poddał i wylał.
    Przy okazji wymieniam ogranicznik drzwi tylnych w którym pękła rolka. Przez to drzwi hałasują niemiłosiernie.
    Klima oczyszczona, wnętrze wyozonowane, filtr kabinowy zmieniony. Teraz klima śmiga aż miło i w końcu nie śmierdzi po wyłączeniu jej. Filtr kabinowy wyglądał jak stara szmata do podłogi to się nie dziwię że śmierdziało.

P.S Auto ma już 65tyś km przebiegu. Więc w 3 lata zrobiłem nim 43tyś km z czego 25tyś w pierwszy rok.
    Teraz na urlopie w 5 tyg. zrobione 4tyś km !

Awatar Mario Boss
    Auto

Domyślnie

Ibiza odchodzi. Wystawiona na sprzedaż . Służyła dzielnie przez 5 lat , pora na zmiany. Jestem więcej niż zadowolony z tego seata. Teraz czas na coś z kraju kwitnącej wiśni.

Domyślnie

Wrzuć link na pv. Kupiłeś Mazde 6 ? Współczuję walki z rdzą. Konserwuj podłogę, póki jeszcze jest sens.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: [email protected]

Domyślnie

Vector w GH też jest aż tak tragicznie? Myślałem że poprawili się w tej generacji.

Domyślnie

Aż takiej tragedii jak w jedynce nie ma, ale niestety jest niewiele lepiej. Nadkola tył to nie jest spory problem, ale to co się dzieje z podłogą to przesada. Mnóstwo tego sprawdzam i nie widziałem zdrowego egzemplarza. Mechanicznie samochod bardzo fajny, prowadzenie i wykonanie też spoko. Nie chce Ci tutaj psuć zadowolenia z nowego samochodu, po prostu uczulam Cię na rdzę - zeby to zadowolenie było jak najdłuższe.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: [email protected]

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów