Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 49

Wątek: Opel Omega 2.5 TD czy 3.0 MV6?

Domyślnie Opel Omega 2.5 TD czy 3.0 MV6?

Witam Wszystkich!

Zamierzam zmienic samochod i mam dylemat co wybrac - mianowicie - jeden samochod, dwa silniki.

1. Opel Omega 2,5TD 1997 automat, przebieg 180 tys. stan bardzo dobry.
    Auto bylo w przeszlosci lekko uszkodzone - mialo wymieniana szybe, ma lekko wgnieciony zderzak, lekkie ubytki. Wyposazenie bardzo dobre, wlasciwie pelne, poza pamiecia foteli. (skora, navi, xenon,pelna elektryka)
    Auto bylo sprowadzone w 2004 do Polski mialo 2 wlascicieli.

2. opel Omega 3,0 MV6 manual, 1998 przebieg 135 tys.(potwierdzony ksiazka serwisowa) stan idealny.
    Samochod bezwypadkowy, garazowany, brak jakichkolwiek ubytkow. Wyposazenie kompletne poza skora, pamiecia foteli, szyberdachem.
    auto miesiac w kraju, mialo 1 wlasciciela.

Diessel jest ekonomiczniejszy i mniej spala, ale w gorszym stanie.
    Natomiast MV6 spala wiecej, ale jest w stanie idealnym.

Bede duzo podrozowal (ok. 150-200km dziennie) wiec ekonomia nie jest bez znaczenia, ale stan benzyniaka jest powalajacy.

Co Waszym zdaniem jest godne zakupu, co lepiej kupic, co sie bardziej oplaca?? (auta sa w tej samej cenie).

Z gory dzieki za rozsadne odpowiedzi

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie

135 tys. km i stan idealny! Buhahahaha Weź mnie nie rozśmieszaj. Kup, to zaraz zobaczysz, jaki to idealny stan :lol: jak zaraz będziesz musiał dokładać. Kup se Pandę 1,3 Multi Jet i nie zawracaj se dupy jakimiś gratami 180 tys. przebiegu. Panda 1,3 to jest ekonomiczne auto!
    Były:
    (1.)
    Fiat 126 elx (NGI 9F82) 00', (2.) Fiat Uno 0.9 + LPG (NGI C858 ) 07', (3.) Opel Astra G Caravan 1.6 + LPG (NGI 04777) 99' , (4.) Fiat Panda 1.1 + LPG (NGI 4L32) 07' , (5.) Fiat Grande Punto 1.4 8v + LPG (N0 SORRY) 08', (6.) Honda Accord 2.0 benzyna (NO 9999C) 09', (7.) Alfa Romeo Giulietta 1.4 Turbo Benzina MA 170 TCT + LPG (N0 DAWAJ) 12'
    Są:
    Piaggio MP-3 400 (NOL 6Y06)
    Renault Scenic II phII 2.0 136 KM + LPG (N0 NSENS)

Awatar wojtekwielkiew
    Auto
    Honda Civic Sport 2005

Domyślnie

Dokładnie, święte słowa! Jak chcesz złom założyć to faktycznie ponad 100000 jest super Ale jak chcesz samochód na pare lat, to kup mały, ale NOWY!
    Civic Sport '05 - nie rakieta, ale mój

Awatar BABELEC
    Auto
    Seat Toledo III

Domyślnie

2.5 TDS miało 2 właścicieli w Polsce czy przed sprowadzeniem?
    Ilu właścicieli ma MV6?
    Jakie są ceny tych modeli?

Ja raczej skłaniałbym się do MV6. Fajny silnik, o wiele większej kulturze pracy i dobrej dynamice. Jeżeli nie jesteś zatwardziałym przeciwnikiem gazu (z powodu złych doświadczeń a nie tylko z zasady), to skuś sie raczej na benzynę.

Swoją drogą, bardzo lubię Omegi. To duże, wygodne auta. Są świetnie wyposażone. Oferują wiele za cenę sporo niższą niż np. Audi czy BMW.
    Przyjmę Porsche 911 jako darowiznę. Tylko poważne oferty.

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez BABELEC
    2.5 TDS miało 2 właścicieli w Polsce czy przed sprowadzeniem?
    Ilu właścicieli ma MV6?
    Jakie są ceny tych modeli?
    2,5 - 2 Wlascicieli przed sprowadzeniem + 1 w kraju.
    MV6 tak, jak napisalem - jednego.
    Ceny (tez napisalem) sa identyczne.

VIP Awatar kocie_ruchy
    Auto
    vespa

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez AGENT
    135 tys. km i stan idealny! Buhahahaha Weź mnie nie rozśmieszaj. Kup, to zaraz zobaczysz, jaki to idealny stan :lol: jak zaraz będziesz musiał dokładać. Kup se Pandę 1,3 Multi Jet i nie zawracaj se dupy jakimiś gratami 180 tys. przebiegu. Panda 1,3 to jest ekonomiczne auto!
    135 tys to nie jest duzo, moj ojciec robi tyle w dwa lata

a co, jezeli chce cos porzadnego, wygodnego i duzego, a nie jakiegos mizernego blaszaczka?

pomimo faktu ze historia modelu benzynowego jest o wiele lepsza, to sklanialbym sie w kierunku diesla ze wzgledow ekonomicznych
    taki niewielkie ubytki i tak nie powinny zawazyc na bezpieczenstwie czy komforcie

Awatar BABELEC
    Auto
    Seat Toledo III

Domyślnie

Fakt, sorry, nie doczytałem.
    Wziąłbym chyba MV6 ale wyboru misusz dokonać Ty.
    Przyjmę Porsche 911 jako darowiznę. Tylko poważne oferty.

Awatar Carlsson
    Auto
    maluch

Domyślnie

ja bym wybrał Diesla , tylko ta ilość poprzednich właścicieli mnie odstrasza, no i uszkodzenia. w benzynie duże spalanie wkońcu to V6, Gazik by się przydał chyba że stać Cie na benzyne

VIP Awatar BKX
    Auto
    Vw Polo 98' 1.4 [6N]

Domyślnie

Nie wiem ile masz czasu, ale poszukaj moze tego Diesla w lepszym stanie technicznym... Przebiegi 100 czy 200 tys nie sa tak duze, bez przesady, to spory samochod i spore silniki. Bedziesz sie musial liczyc, ze za rok dwa generalny remont jednostki Cie czeka, lecz to wcale nie oznacza, ze bedzie duzo do wymiany. Wszystko zalezy od tego, jak samochod byl eksploatowany. Co do benzyny, to tak, ale 3 lata temu, gdy jeszcze gaz byl tani i oplacala sie przerobka, teraz to juz przeszlosc. Diesel jest elastyczny, wytrzymaly i oszczedny, a przy takich przebiegach dziennych bedzie sie musial narobic, wiec tylko i wylacznie diesel... no chyba, ze stac Cie na benzyne, wtedy to juz inna bajka...

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez dydzi

135 tys to nie jest duzo, moj ojciec robi tyle w dwa lata
    Dokladnie! 135 tys. to jak na silnik benzyna V6 niewiele i to jeszcze potwierdzone ksiazka serwisowa.

Z drugiej strony 180tys. jak na diesla 2,5 to tez niej jest bardzo duzo.

Cytat Zamieszczone przez Furious300

ja bym wybrał Diesla , tylko ta ilość poprzednich właścicieli mnie odstrasza, no i uszkodzenia. w benzynie duże spalanie wkońcu to V6, Gazik by się przydał chyba że stać Cie na benzyne
    Tez sie sklaniam jednak bardziej do diesla, mam takie same objekcje jak Ty, jednak cos za cos - albo wiecej kasy w portfelu i dobre auto, albo wydawanie wszystkiego na paliwo, ale jazda autem w conajmniej bardzo dobrym stanie.

Sam nie wiem...

Dziekuje Wam za dotychczasowe wypowiedzi (z nielicznymi wyjatkami...) i prosze o kolejne

Uprawnienia umieszczania postów