Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Hummer H1

Awatar Golas

Domyślnie Hummer H1

Przede wszystkim nie byłem pewien czy ten temat nie powinien się znależć w "youngtimerach", ostatecznie postanowiłem umieścić go tu jakoże Hummer H1 produkowany jest nadal.

Hummer H1, znany wszystkim doskonale samochód terenowy. Samochód moim zdaniem kultowy i jak najbardziej zasługujący na miano najlepszej terenówki świata, oczywiście ktoś może powiedzieć, że najlepszy jest Land Rover i rzeczywiście jest także doskonałym samochodem do poruszania się w terenie. Lecz w mojej subiektywnej ocenie żadne auto nie potrafi zrobić tego co Hummer H1 i to w stanie w jakim wyjeżdża z fabryki, bez przeróbek itp.

Trochę historii choć pewnie znanej wielu z Was:
    Hummer H1 - to nazwa cywilnej wersji, terenowego samochodu o nazwie HMMWV, stworzonego dla potrzeb Armii Stanów Zjednoczonych w 1979r. Dla potrzeb marketingowych producent auta, firma AM General Corporation stworzyła markę Hummer. Prawa do sprzedaży samochodów tej marki posiada koncern General Motors. Seryjna produkcja rozpoczęła się w 1985r.
    Sprzedaż luksusowych, cywilnych wersji Humvee, znanych już jako Hummer, rozpoczęła się w 1992 roku. Pierwszy pojazd cywilny wykonano dla Arnolda Schwarzeneggera na jego szczególną prośbę...od strony technicznej inna jest instalacja elektryczna, gdyż wersja wojskowa ma 24 a cywilna 12 voltów. Należy pamiętać, że masa dopuszczalna całkowita przekracza 3,5 tony a więc w Europie jest to samochód ciężarowy.
    Jazda w terenie jest bardzo prosta, mianowicie gdy jedno, lub więcej kół traci przyczepność, należy lewą nogą lekko nacisnąć na pedał hamulca (nie zdejmując prawej z pedału gazu) a system je przyhamowywuje. Za pomocą przycisku można dokonać stałej blokady mechanizmów różnicowych.

Hummer H1 w modelu 2006 zapowiedział poważne zmiany. Wersja H1 Alpha otrzyma nową jednostkę napędową Duramax 6600. Nowy silnik ma moc 300KM przy 3000obr/min i imponujący moment 706Nm już przy 1500obr/min.

DANE TECHNICZNE Hummera H1 6.5 Turbo Diesel z 1992 r.
    Poj. skokowa - 6466 cm3
    Moc maks. – 195 KM / 3400 obr..min.
    Maks. moment obrotowy – 522 Nm / 1800 obr./min.
    Maks. predkość – 130 km/h
    Przyspieszenie (0-100km/h) – 19 s.
    Skrzynia biegów: 4-biegowa automatyczna
    Zużycie paliwa (w l/100km) – srednie:18l (miasto:21l; szosa:15l)
    Masy i wymiary: - długość całkowita: 4686 mm
    - szerokość całkowita: 2197 mm
    - wysokość całkowita: 1905 mm
    - rozstaw osi: 3302 mm
    - rozstaw kół przednich: 1820 mm (tylne tak samo)
    - pojemność zbiornika paliwa: 96 l
    - masa własna: 2830 kg
    Inf. dodatkowe:- hamulce: tarczowe
    - średnica zawracania: 16,2m
    - głębokość brodzenia: 760mm, z przedłużeniem końcówki filtru powietrza do 1,5 m

Dostępne wersje silnikowe.
    Poj. 6.2 l Diesel; Moc: 150 KM; Skrzynia biegów: 3-biegowa
    Poj. 6.5 l Diesel; Moc: 170 KM; Skrzynia biegów: 4-biegowa
    Poj. 5.7 l Vortec 5700 V8 TBI; Moc: 190 KM; Skrzynia biegów: 4-biegowa
    Poj. 6.5 l Turbo Diesel; Moc: 195 KM; Skrzynia biegów: 4-biegowa
    Poj. 6.6 l Duramax LLY Turbo Diesel; Moc: 300 KM; Skrzynia biegów: 5-biegowa

A tu coś co powinno Was bardziej zaciekawić, parę filmików pokazujących co można wyczyniać tym potworkiem:

http://www.humvee.net/misc/video.html

Domyślnie

Hummer H1 to moja ulubiona terenówka. Jak są korki. hummerem można przejechać po autach jest tak wielki że jak stoi przed domem (w żadnym garażu się nie zmieści) to trzeba płacić podatek od nieruchomości. W
    środku jest tak duży środkowy tunel że rozmawiać trzeba przez krótkofalówki. Jest piękny i jedyny w swoim rodzaju

Domyślnie

jedeyny HUMMER jaki powstał wszystkie modele po nim to już zupełnie inne auta
    ten samochód praktycznie się do niczego normalnego chyba się nie nadaje, a i nawet w rajdach przełajowych źle się nim jeździ bo nie mieści się w koleiny albo między drzewa
    ale przecierz właśnie za to go wszyscy kochają
    Mein Herz brennt!

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie

To już legenda, dobrze, że nadal jest produkowany. H1 jest wg. mnie najlepszym Humerem. Modele H2 i H3 to już nie to samo, zdążają w stronę SUVów. H1 wjedzie wszędzie, aczkolwiek jego gabaryty nie pomagają mu w tym.
    Były:
    (1.)
    Fiat 126 elx (NGI 9F82) 00', (2.) Fiat Uno 0.9 + LPG (NGI C858 ) 07', (3.) Opel Astra G Caravan 1.6 + LPG (NGI 04777) 99' , (4.) Fiat Panda 1.1 + LPG (NGI 4L32) 07' , (5.) Fiat Grande Punto 1.4 8v + LPG (N0 SORRY) 08', (6.) Honda Accord 2.0 benzyna (NO 9999C) 09', (7.) Alfa Romeo Giulietta 1.4 Turbo Benzina MA 170 TCT + LPG (N0 DAWAJ) 12'
    Są:
    Piaggio MP-3 400 (NOL 6Y06)
    Renault Scenic II phII 2.0 136 KM + LPG (N0 NSENS)

Domyślnie

ja gram w duzego lotka co tydzien bo chce sobie kupic h1 i plaszczyc na placek skody 105,zastawy, najbardziej to maluchy 126p nie nawidze tego auta.Kocham hummerki

Awatar Jacobser

Domyślnie

Dla mnie jest to jedyny prawdziwy Hummer,nie wiem po co go rozdrapują i oferują jeszcze małe SUVy H2i H3.Hummer jest autem dla twardzieli,którzy nie boją się jazdy w naprawdę trudnym terenie i 2 metrów szerokości w ruchu miejskim.Ale tak naprawdę to legendarny samochód wojskowy,taki,jakim wcześniej był Jeep Willys.

BeeMiX
    Guest

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Jacobser
    ...nie wiem po co go rozdrapują i oferują jeszcze małe SUVy H2i H3...
    Wydaje mi się że znam powód -> KASA. Auta sie robi dla pieniędzy, a wypuszczenie takich miejskich SUVów pod nazwą Hummer to chwyt marketingowy.

Uprawnienia umieszczania postów