Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 7 z 13 PierwszyPierwszy 12345678910111213 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 127

Wątek: Mercedes C180 Base Line

Auto
    brak

Domyślnie

Latają też budyniowe S-ki i 7-er. Czy to znaczy że są mniej prestiżowe? Mercedes zawsze miał wersje na TAXI i nie ma w tym żadnej ujmy dla tej marki.

Awatar Vincentus
    Auto
    Kamaz

Domyślnie

10-15 minut i przestają być budyniowe
    Dobry Kamaz nie jest zły

Auto
    brak

Domyślnie

A potem do PL, igła, od dziadka

Awatar genesis
    Auto
    Tiggy MY 2009

Domyślnie

C klasa w czerwonym kolorze, pakiet AMG i gdzie to samochód dla dziadka. Coś pięknego. Porównanie do marek nie premium (vide ford) śmieszne. Za prestiż się płaci. Zegarek Casio to nie zegarek Edox. Niech mi nikt nie mówi, że nie wie o co chodzi.
    DADRL wyłącz światła - włącz myślenie

Auto
    Ford Focus 3 1.6 ecoboost

Domyślnie

C-klasa w bieli i pakiet AMG plus czarna felga

Auto
    Astra GTC

Domyślnie

Ja, na przykład wiem , o co chodzi. Nie oznacza to jednak, ze taki stan rzeczy akceptuję. MB -czerwony z AMG - faktycznie ładny cholernie i zupełnie " niedziadkowy" ! A tak a propos zewnętrznych wyznaczników prestiżu , marszałek Montgomery lubił w pólnocnej Afryce chadzać w wyliniałym różowym ( sic ! ) pulowerku, ale jak tylko lekko piernął, to Rommel nie wiedział, gdzie ma spier.....! Pzdr

Awatar b707
    Auto
    Skoda Superb III ew. Citigo Elegance

Domyślnie

Zastanawia mnie dokąd ten temat zmierza... bo jak na razie to trochę taka próba zrównania przez użytkowników kompaktu swoich wozideł z klasą C... teraz zastanawiam się czy to jest próba pokazania iż Foka jest lepsza nie tylko od Golfa ale jest już premium. Czy na odwrót. Cel szczytny... W zasadzie skoro taki merc jest Be... to co z droższymi i bardziej wypasionymi modelami C? Po co C-Coupe jak jest Focus CC. Po co E-klass... skoro jest Mondeo.. A Ska i 7ka? Przecież można sobie kupić dwa Mondeo... jedno to jasnego a drugie do ciemnego garnituru.
    Skoro Foka jest lepsza bo jest większa... to IMHO AŚ popełnił błąd porównując większego Superba do BMW 5 i Eklass... Powinni go porównać do Ski i 7ki

Cytat Zamieszczone przez nameless Zobacz posta
    Czekałem aż pojawi się ten argument. Sorry, do mnie to nie przemawia. Jeśli marka chce dać klientowi ficzer w postaci możliwości zbudowania auta wedle własnego uznania, to niech te opcje będą symbolicznie płatne.
    Jeżeli auta są mocno indywidualizowane to ciężko wymagać by opcje były tańsze. Takie podejście mocno wpływa na proces produkcji bo nie da się klepać samochodów masowo. Tańsi producenci często limitują ilość opcji. Właśnie po to by proces produkcji był tańszy i szybszy. Inna metoda to kompletowanie zamówień, które mają istny wpływ na proces produkcji. Są producenci u których np. wybór panoramicznego dachu wiąże się z dłuższym czasem oczekiwania ze względu na potrzebę uzbierania określonej liczby zamówień dla danego procesu.
    pzdr

----- Poprzedni post napisany o 23:05 -----

Cytat Zamieszczone przez nameless Zobacz posta
    Czy informacja o przepalonej żarówce jest czymś premium to bym nie powiedział. Chyba w 407 był taki bajer. Natomiast ciekawostą jest to że w BMW F10 chyba żarówki od halogenów przeciwmgielnych są takie same jak te dostępne na rynku, tylko że mają mniejsza o 5 W moc. Jak się spali żarówka i kupimy sobie w sklepie nową to komunikat nam nie zniknie. Może już są zamienniki o mniejszej mocy, ale do niedawna pasowały tylko żarówki pobłogosławione przez BMW
    Taka sytuacja raczej jest nie możliwa... Musiały by mieć większą moc. Ledy wywalają błędy bo mają mniejszą moc/opór niż tradycyjna żarówka.
    Imperialne Siły Moderujące

Tu pilnuje Kocia Banda:
    https://www.facebook.com/KociaBanda/

Auto
    Opel Astra H '07, Skoda Felicia '97, służbowo Chevrolet Orlando '12

Domyślnie

Czytam i oczom nie wieżę... Mercedes jest za drogi? Mercedes musi być drogi bo inaczej nie byłby Mercedesem przez duże "M". To jest tak oczywiste ja lód na Antarktydzie. Jestem przekonany, że dla osób które noszą się z zamiarem kupna auta premium cena nie robi większego wrażenia ponieważ są świadomi zakupu. Dla tych co kupują z kalkulatorem w ręku jest masa aut nie-premium.

Nawiązując do tej ceny muszę jeszcze podkreślić, że możliwość personalizacji wyposażenia, serwis, obsługa - to musi kosztować. Takim modelom na etapie projektowania poświęca się o wiele więcej czasu i co za tym idzie pieniędzy. Takie auto przecież trzeba zbudować zarówno pod 150 konną benzynę jak i pod potężne v8. Inne części, amortyzatory, zawieszenie, hamulce, to wszytko kosztuje. Poza tym etap testów całego auta i poszczególnych podzespołów jest znacznie intensywniejszy, staranniejszy i dłuższy. Nie ma nic za darmo.

PS
    po zatwierdzeniu posta przeczyłem dopiero wypowiedz kolegi wyżej dlatego niektóre tezy się powtarzają.

Auto
    brak

Domyślnie

b707 to powinni dawać te elementy seryjnie. Raczej nie będzie tak że klient wejdzie do salonu zerknie na specyfikacje i powie: "O dajecie seryjnie czujniki parkowania... Nie to ja ide do Audi bo tam trzeba za to dopłacić" Co do żarówki to może i racja z tą mocą, opowiadał mi to znajomy, który pracuje w warsztacie, moglem cos pokrecić.

Qantico to wiecej czasu i pieniędzy na projekt jest chyba lekko naciągane bo jednak premium tez zalicza masę wpadek zwązanych z nowymi modelami.

Auto
    Opel Astra H '07, Skoda Felicia '97, służbowo Chevrolet Orlando '12

Domyślnie

Zdarzają się niezaprzeczalnie, ale każdemu producentowi! A związane jest to z szerokim spektrum silników, skrzyń, napędów, elektronicznych wspomagaczy. Dlaczego w citroenie C5 nie szwankuje napęd na 4 koła, system preesafe czy czujnik(?) poduszki kolanowej? Bo tych opcji w citroenie nie ma.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów