Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 8 z 13 PierwszyPierwszy 12345678910111213 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 127

Wątek: Mercedes C180 Base Line

Auto
    brak

Domyślnie

W C5 jest poduszka kolanowa, nawet w 407 była. C5 nie szwankuje za to hydropneumatyczny zawias, za to w MB airmatic potrafi zajść za skóre Koniec OT

Awatar b707
    Auto
    Skoda Superb III ew. Citigo Elegance

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez nameless Zobacz posta
    W C5 jest poduszka kolanowa, nawet w 407 była. C5 nie szwankuje za to hydropneumatyczny zawias, za to w MB airmatic potrafi zajść za skóre Koniec OT
    hmm... No odwoływanie się do 407ki przy teście Merca jest IMHO nie na miejscu:P osobiście wolałbym takiego "gołego" Merca od full wyposażonej 407.

b707 to powinni dawać te elementy seryjnie. Raczej nie będzie tak że klient wejdzie do salonu zerknie na specyfikacje i powie: "O dajecie seryjnie czujniki parkowania... Nie to ja ide do Audi bo tam trzeba za to dopłacić" Co do żarówki to może i racja z tą mocą, opowiadał mi to znajomy, który pracuje w warsztacie, moglem cos pokrecić.
    Od każdego można by wymagać by dawali wszystko seryjnie. najlepiej jeszcze żeby był tylko jeden kolor, jedna tapicerka i jeden wzór felgi... no i jeden silnik. Jak w Fordzie T. Wtedy było by tanio i szybko.
    Imperialne Siły Moderujące

Tu pilnuje Kocia Banda:
    https://www.facebook.com/KociaBanda/

Auto
    Opel Astra H '07, Skoda Felicia '97, służbowo Chevrolet Orlando '12

Domyślnie

Dobra, poddaje się... C klasa powinna kosztować tyle co passat, a jeszcze lepiej tyle co jetta Ale wtedy już nie chciałbym stać się właścicielem takiego mercedesa

Awatar b707
    Auto

Domyślnie

No dzisiaj słyszałem jak ktoś wolał Audi od Porsche bo to drugie się psuje. Aczkolwiek podejrzewam że to nie kwestia psucia, a $$... Ale każdy argument jest lepszy od dołującego "'nie stać mnie" :-P
    pzdr

Tu pilnuje Kocia Banda:

Auto
    brak

Domyślnie

Mi nie chodzi o to aby wszystko było seryjne. Nie wymagam skóry, ksenonów czy innych drogich bajerów. Świat idzie do przodu, głupie Punto ma grzane lusterka, czy sterowanie radiem w kierownicy. To nie są jakieś niesamowite opcje, uważam że MB za 120 tys zł w podstawowej wersji powinien to mieć. Niech sobie po doposażeniu na makasa kosztuje nawet 300 tys zł, to MB wiec może.

PS: Ten większy zbiornik paliwa, który również jest opcją w jakiś sposób zmniejsza ilośc miejsca np w bagażniku?

Zbanowany
    Auto
    grube

Domyślnie

Braki w wyposażeniu są wliczone w ceny aut premium, bo wiele "dodatków" po prostu trzeba zamówić. Albo kogoś na takie auto stać, albo nie... Tu się o cenach tak usilnie nie dyskutuje.

Auto
    brak

Domyślnie

Hehe, najpierw była możliwość indywidualnej konfiguracji. Teraz okazało się że pewne rzeczy "trzeba" zamówić. Ja jednak myśle że nic nie trzeba. Coś jak polityka śp. Jobsa, czyli klient nie wie czego chce i producent musi mu pomagać.

Awatar b707
    Auto

Domyślnie

Mi nie chodzi o to aby wszystko było seryjne. Nie wymagam skóry, ksenonów czy innych drogich bajerów. Świat idzie do przodu, głupie Punto ma grzane lusterka, czy sterowanie radiem w kierownicy. To nie są jakieś niesamowite opcje, uważam że MB za 120 tys zł w podstawowej wersji powinien to mieć.
    Wtedy by nie kosztował 120tys a 160tys:P Może to nie problem tego, że podstawa jest za droga, a jest zbyt tania kosztem wyposażenia.

300tys? Ja już widzę malkonentntów z Focusów co by tutaj pisali że za 300tys to oni maja to i tamto w Fordzie... albo że kupią Foke, Mondeo i jeszcze garaż postawią.
    To tak jak z domami... jednym przy rodzinie 2+1 wystarczy 40-50 m2, a inni stawiają dom gdzie pokój dla dziecka ma 40-50m2... A basen jest wielkości porządnego apartamentu w centrum. Jedni kupują dom za 3mln i maja tam wszystko, a inni kupują taki sam dom i wsadzają w niego kolejne 7mln by mieć wszystko.
    pzdr

----- Poprzedni post napisany o 00:56 -----

Inny przykład...
    Cytat Zamieszczone przez Atlis Zobacz posta
    b707 - alez oczywiscie ze sa roznice - natomiast akurat jakosc materialow, silnika, spasowanie do nich nie naleza... mysle, ze po paru set kilometrach jestem w stanie powiedziec, czy tak jest lub nie. odpowiednia cena za te auto moglaby delikatnie przekroczyc 100tys, ale cennikowa 170? daj spokoj. za co? wlasnie tylko za gwiazde...
    To kolega mi powie jaki jest sens kupować D300 czy D3... Inne aparaty robią gorsze zdjęcia? Robią takie same. A jednak z jakiegos powodu D300 a nie D90 czy D5000.

Ba... takich kwestii jest wiele.
    Po co kupować amplituner stereo Yamaha z odtwarzaczem CD i płacić 3 tys... skoro nie ma on takich bajerów jak wejście USB, odtwarzani mp3 itp itd jak koreańska wieża za 500zł.
    Jaki jest sens kupować piwo za parę złotych czy wino za parędziesiąt skoro można w Lidlu kupić piwko za złotówkę czy winko za pięć. W końcu wino to wino... za cenę Carlo Rossi można sobie kupić wino z lidla, kieliszek i jeszcze otwieracz.
    pzdr

Tu pilnuje Kocia Banda:

Zbanowany
    Auto
    grube

Domyślnie

Akurat Carlo Rossi to nie jest wino.

@nameless

Ludzi kupujących auta marki premium dzielę na dwie grupy. Jedna dokupuje to co niezbędne, to co "trzeba" kupić, jak wspomniałem. Tj kierownica wielofunkcyjna, dodatkowa elektryka, lakier metalik / perła, jakieś felgi, klima automatyczna i może skóra. Twierdzą, że gdyby mieli zamawiać to, co jeszcze chcieliby włożyć to w tej cenie kupiliby dwa takie samochody... Uparli się na dany model, a kwestia dodatkowych kosztów bierze górę. Druga grupa zamawia grubszą konfigurację, biorąc prawie wszystko, bo zwyczajnie stać ich na to, by kupić wymarzone auto luksusowe. Opinię opieram po prostu na rozmowie z osobami, które zamawiały takie auta. Zdarzają się też różne przedziwne konfiguracje (np manualna klima + nawigacja, podgrzewane skórzane fotele i panoramiczny dach), które ciężko wytłumaczyć.

Auto
    Mazda 3 BL

Domyślnie

A nie mówiłem w jednym z ostatnich tematów (preferowany Focus), że święta dwójca niunia i atlis wszędzie wciśnie swoje 3 grosze i będzie niedługo porównywać Focusa do klasy premium ? Panowie, dajcie spokój. Nawet jak przez parę lat będziecie jeździć tym autem bezawaryjnie i miło to takie porównania nie mają miejsca - pisaliście, że na siłę chcę wcisnąć koledze Mazdę 3 a tymczasem popatrzcie jakie dyrdymały tu wypisujecie - to może ja jeszcze dopiszę, że lepiej kupić Mazdę 3 bo ma podgrzewaną przednią szybę i dzięki temu jest marką premium Czy naprawdę nie ma już tematu gdzie nie będę musiał czytać ochów i achów nt. Focusa ?
    Z wielkiej trójki Mercedes ma u mnie aktualnie najwyższe notowania (z autopsji, i to dość krótkiej, znam tylko obecnego GLK) - pomijając już fakt, że jako jedyny z trójki stara się wyróżnić każdy model z osobna (dzisiejszy prototyp "nowej" A4 ociera się o granicę śmieszności), to zwyczajnie jest to jedyna marka z tej trójki, która nie została zainfekowana, i raczej nie zostanie zainfekowana dresiarstwem. Śmiejecie się, że w Niemczech to auto dla tureckich taksówkarzy - co w takim razie powiedzieć o łysych pałach importujących wypierdziane, spawane Audi i BMW ? (tutaj zauważam już nawet przewagę Audi - to jest istna plaga). Przyznam szczerze, że abstrachując od złotów, to kierowcy MB najlepiej zachowują się na drodze, nie mam obaw wobec jazdy obok/za/przed takimi. No i cóż, mimo że jestem młody, to wolę jeździć autem wybieranym przez starszych, eleganckich panów niż kompletnie bezpłciową (poza quattro i R marką, której 4 kółka z logo niedługo będą synonimem 3 pasków na spodniach.
    Co do różnic w prowadzeniu, wykonaniu - tylko ignorant stwierdzi, że jazda Focusem i choćby bida C-klasą to to samo - ponadczasowość, wygłuszenie, spasowanie, komfort, tłumienie, i tak można wymieniać w nieskończoność. Obecna C-klasa będzie bardzo długo wyglądać młodo - deska nowego Focusa za 2 lata będzie równie przejedzona jak obecnie deska Civica.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów