Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 4 z 13 PierwszyPierwszy 12345678910111213 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 127

Wątek: Mercedes C180 Base Line

Auto
    Ford Focus 3 1.6 ecoboost

Domyślnie

Ryjas- ale po co ma wytrzymać milion kilometrów? Ja robie 40 tys rocznie i ten milion robił bym 25 lat, a po 4 latach już by mi się auto znudziło.

Czy oferują to samo co konkurencja nie prestiżowa? oferują coś więcej ale trzeba nim pojeździć aby to poczuć

Awatar Atlis
    Auto
    Focke-Wulf 1.6 EcoBoost

Domyślnie

robak obawiam sie, ze ten supersportowy mercedes c180 by mial problem nawet z twoim passatem. o to wiekszy by mial z moja ffiii...

Awatar b707
    Auto
    Skoda Superb III ew. Citigo Elegance

Domyślnie

Nie tylko RWD... wyciszenie, spasowanie elementów, jakość materiałów, praca skrzyni automatycznej, silnika itp. itd... na to składa się naprawdę sporo elementów i by to zrozumieć trzeba trochę z tym samochodem czasu spędzić.
    Uparliście się chyba by zrównać Foke z Mercem...?? Ja rozumiem jeszcze CT200h z Merolem porównać... Ale Foke?

Cytat Zamieszczone przez Ryjas Zobacz posta
    Szczególnie że prezentowana wersja nie jest już luksusowa...
    No bo to wersja bieda:P
    Imperialne Siły Moderujące

Tu pilnuje Kocia Banda:
    https://www.facebook.com/KociaBanda/

Auto
    Astra GTC

Domyślnie

Kolego Sonetti ! Trochę tu Cię zbombali na forum Koledzy, no nie ? I słusznie. Znasz takie słowa , jak pozer, nuworysz i na ten przyklad bufon ? No to jest tak, że często takie właśnie ludziki gustują w markach, a nie w " towarowej prawdzie ". A z tym prawnikiem , to pojechałeś, że normalnie boki zrywać ! Zdanie ,że na jakości " nie znają się ludzie, których na nią nie stać " jest i głupie i obraźliwe. Mnie stać, ale chodzę we wranglerach od wielu lat, bo lubię. Kumasz - bo lubię ! I mimo, że nie chodzę w gajerku za 15 patoli, to klientów mam pozapisywanych do pierwszego kwartału roku 2013. Przyjeżdżają z Montevideo, Lizbony i z Aten. Po Astrze GTC, z która wchodziłem kiedyś na to przesympatyczne forum były juz 4 inne pojazdy ( 2 stoją w garażu )- nowe dodam. ALe jakbym polubił Dacię Logan, to bym nią jeżdził - nawet do Madrytu ponowe Wrangle : ))

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Wystarczy zrobic mu chip na 220KM i 320NM i odjedzie wiekszosci aut na tym forum. Tylko ze silnik nie determinuje auta sportowego w moim mniemaniu albo tylko czesciowo. C klasa ma swietny balans podwozia i jest dobra baza dla powaznego auta sportowego ktorym ani twoj focus ani moj passat nigdy nie bedzie.
    Przypomniała mi sie taka historia gdzie kiedys był jakis dosc trudny szutrowo asfaltowy rajd w Polsce pare lat tamu ktory wygrał Sobiesław Zasada pokonujac profesjonalne załogi w evo i sti jadac seryjnym w211 w dieslu( chyba e320 cdi). Nic wiecej dodawac nie trzeba.

Awatar Atlis
    Auto
    Focke-Wulf 1.6 EcoBoost

Domyślnie

b707 - alez oczywiscie ze sa roznice - natomiast akurat jakosc materialow, silnika, spasowanie do nich nie naleza... mysle, ze po paru set kilometrach jestem w stanie powiedziec, czy tak jest lub nie. odpowiednia cena za te auto moglaby delikatnie przekroczyc 100tys, ale cennikowa 170? daj spokoj. za co? wlasnie tylko za gwiazde...

Robak - ja nie mam problem z tym jak c klasse jezdzi. mam problem z cena tego konkretnego modelu. jak to bylo na jakims rajdzie nie wiem.

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

No dobra. Ale czy jest to poczucie niezniszczalności? Naprawde tego mi w dzisiejszych Mercedesach brakuje. Ciotka mojej narzeczonej ma GLK nówkę z salonu, wcześniej jeżdziła CLSem. Silnik, jazda są niemal wzorem do naśladowania, ale wnętrz ejest jakieś delikatne jeśli wykończone skórą lub zalatuje taniochą jeśli mówimy o "bieda" wersji. W C klasie tylko siedziałem (w jakiejś prostszej) i mnie nie urzekła. Powiedzmy sobie szczerze- taka lepsza Toyota.

Zupełnie inne wrażenie miałem w VOLVO. Tam auto pachniało skórą, wszystko mięsiste i solidne (mówię o XC60) czy starszych modelach S60 V70... Innych marek aż tak dużo nie doświadczyłem więc to niech będzie przykład.

Awatar b707
    Auto
    Skoda Superb III ew. Citigo Elegance

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Atlis Zobacz posta
    b707 - alez oczywiscie ze sa roznice - natomiast akurat jakosc materialow, silnika, spasowanie do nich nie naleza... mysle, ze po paru set kilometrach jestem w stanie powiedziec, czy tak jest lub nie. odpowiednia cena za te auto moglaby delikatnie przekroczyc 100tys, ale cennikowa 170? daj spokoj. za co? wlasnie tylko za gwiazde...
    Po paru set km czym... opisywaną testówką czy foką? Ja dostrzegam różnice w w/w elementach.
    Wyceniasz go na 100tys? To małą ilością samochodów jeździłeś:P Ja ostatnio miałem możliwość popełnić konkurentem foki paręset kilometrów którego wyceniono na ~110tys... I daleko mu było do merca. Podobnie jak wspomnianym przez autora Japończykiem.
    pzdr
    Imperialne Siły Moderujące

Tu pilnuje Kocia Banda:
    https://www.facebook.com/KociaBanda/

Awatar Atlis
    Auto
    Focke-Wulf 1.6 EcoBoost

Domyślnie

foka mam 10tys, mercem c200cdi/c200k pare set... i jezdzilem spora iloscia aut...

Auto
    brak

Domyślnie

C-klasa jest spoko. Tak jak już pare osób pisało, ceny tych aut sa podyktowane nie tylko tym że to Mercedes. Te auta mają wiele elementów których nie widać gołym okiem, a dają się poznac po dłuższym użytkowaniu. Niestety nawet najbardziej wypasiony Passat, 508 czy Mondeo nie dogoni pod tym względem Mercedesa. Ja się czepię kilku rzeczy:
    - po co zrobili ten myk z nawigacją? Wszyscy tak robią ostatnio, ta stylistyka deski szału nie robi, to jeszcze dali taki karmnik dla ptaków na środek. Moim zdaniem jest to zwykła oszczędność, bo ekran który się chowa to dodatkowe elementy, które kosztują.
    - typowe dla aut premium absurdalne braki w wyposażeniu typu czujniki parkowania, kierownica wielofunkcyjna itp. Pewne rzeczy za takie pieniądze powinny być jednak seryjne.
    - imo 9 litrów średnio to dość dużo, moc nie jest powalająca, automat 7 biegów, spodziewałem się mniej

Na koniec powiem że w magazynie Cars mają równiez testówkę C-klasy tylko mocniejszą i bardziej wypasioną. Tam jednak nie wypowiadali się tak pochlebnie o skrzyni, podobno wolna, zwłaszcza przy wyprzedzaniu.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów