Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 61

Wątek: SEAT Leon 1.4 TSI LPG Style

Awatar b707
    Auto
    Skoda Superb III ew. Citigo Elegance

Domyślnie

Użył bym słów Setha... kurde, Agent my nie piszemy tutaj o archaicznej jednostce z pandy... tylko o nowoczesnej turbo benzynie w kompakcie. Nie widzisz różnicy? Człowiek z tytułem inż. mechaniki powinien rozumieć tak podstawowe kwestie...
    Imperialne Siły Moderujące

Tu pilnuje Kocia Banda:
    https://www.facebook.com/KociaBanda/

Awatar Samurai
    Auto
    Lancia Lybra SW 2,4 JTD

Domyślnie

7l gazu i 3l benzyny (z pewnością optymistyczne dane)
    Gdzie tu konkurencyjność do diesla ?
    "More is better" - J.Clarkson

Auto
    brak

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez mimx Zobacz posta
    A gdzie ja pisałem o pancerności silnika? Najbardziej problematyczną wersją tego silnika był moja, czyli 160 KM, przez pierwszy ~rok produkcji, gdzie niektórym (ale połowie? zastanów się... albo poproszę o wiarygodne dane na ten temat) użytkownikom zdarzały się spektakularne "zgony" silnika. Ale a) już tak się nie dzieje w nowszych wypustach, b) nie dotyczyło to wersji 122/125. Rozwalają mnie generalizujące teksty o tym jak to wszystkie ti-es-aje to zło, kiła, mogiła, bo Autoświat był łaskaw wyprodukować artykuł na ten temat.

Co do TDI... tak, najlepiej kupić beczkę 200D. Wtedy nie ma się żadnych problemów. Jest super.
    A odpowiadając na pytanie - nie, nie poznałem. Przez 135 kkm mój TDI, czipnięty na +35% mocy/momentu, nie miał ochoty się popsuć. TSI póki co też nie wybuchł.
    Akurat Auto Świat = Auto Bild, wiec jak oni piszą źle o VAGu to naprawde coś musi być na rzeczy. W TV też było troche materiałów na ten temat, głównie rozrząd. Fajnie że tobie się nic nie dzieje, ale to nie znaczy że z tymi silnikami jest wszystko ok. Tymbardziej lekko bez sensu jest wersja z LPG testowana przez aG. Co wiecej w ASO pracują zwykle same matoły, oni nie radzą sobie z seryjnym autem, a co dopiero z takim co ma LPG.

Auto
    Skodillac

Domyślnie

Może Autoświat sympatyzuje bardziej z bmw lub mercedesem. Albo VAG dawał im za mało reklam. Z tego co widzę najwięcej o TSi wiedzą miłośnicy francuzów i baleronów.

Niestety opinie użytkowników nie potwierdzają Waszych przekonań:

Oceny użytkowników Golfa:
    http://www.autocentrum.pl/oceny/volk...2km-2008-2011/
    Silnik ocenili na 4,62/5

Oceny użytkowników Octavii:
    http://www.autocentrum.pl/oceny/skod...2km-2008-2011/
    Silnik ocenili na 4,64/5

Awatar kulig88
    Auto
    Citroen DS3

Domyślnie

Citroen DS3 z 1.6 thp przy normalnej jeździe w mieście spala 8-9 litrów benzyny . Także nie wiem skąd wasze wnioski , iż benzyna uturbiona łyka ponad 10 litrów i to można uznać za sukces.

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Misiekk Zobacz posta
    Z tego co widzę najwięcej o TSi wiedzą miłośnicy francuzów i baleronów.
    Bo widocznie dla właścicieli francuzów i baleronów(co to jest?) najważniejsza jest niezawodność a dla posiadaczy TSI już nie ona a np. stosunek osiągów do ceny które TSI ma naprawdę dobry i stąd taka rozbieżność ocen.

Auto
    brak

Domyślnie

Misiekk na obu stronach która zalinkowałes jest łacznie 5 opinii negatywnych i w każdej z nich jest mowa o beznadziejnej obsłudze w ASO, zlewaniu problemów przez importera i problemach z rozrządem. Wiec jednak jakies problemy są. Rozrząd to nie jest coś co można popsuc przez niewałściwą eksploatacje. Nie wiem wszystkiego o TSI napewno, ale opinie w prasie czy materiały w TV nie wzieły się na złość grupie VAG.
    kulig88 osiągasz lepsze spalanie niż podaje producent (9,4 litra na 100 km w miescie)

Auto
    Renault Megane II Grandtour

Domyślnie

Kolega ma Golfa z silnikiem TSI 122/125 KM i już przechodził chyba co najmniej dwie akcje serwisowe z rozrządem (czyli np. wymiana rozrządu).
    Auto ma teraz przebieg w granicach 50-60 tyś km, więc jak na rozrząd napędzany łańcuchem, to coś jest nie tak.
    Ogólnie z auta, jego dynamiki i spalania jest zadowolony, tylko obraz psują wizyty w ASO.
    Co do testowego auta, to niestety TSI + sekwencja 4 generacji, to jest to zwyczajna pomyłka.
    W mieście auto będzie paliło jeszcze więcej benzyny w stosunku do gazu i wtedy to już będzie całkowicie nieopłacalne.
    Do silników z bezpośrednim wtryskiem nadaje się tylko instalacja Vialle LPdi.
    Auto można wtedy użytkować tylko i wyłącznie na LPG, ale niestety instalacja jest za krótko na rynku.
    Nikt niestety jeszcze nie wie jak pracę na LPG zniesie pompa wysokiego ciśnienia paliwa i wtryskiwacze.
    Cena LPdi także zabija (na dzień dzisiejszy 7000-8000 zł) i po jej doliczeniu taniej jest kupić Diesla.
    Ktoś tam wspominał o silniku TCE z Renault.
    Akurat ten silnik ma dość prostą budowę i dość dobrze znosi LPG.

Awatar kulig88
    Auto
    Citroen DS3

Domyślnie

Producent podaje dziwnie wysoką wartość spalania w mieście. Obecnie jeżdzę dość dynamicznie i średnie spalanie po mieście wynosi 9.2 . Przy delikatnym traktowaniu pedału przyspieszenia i wpartywaniu się w podpowiedzi jakie daje komputer o zmianie biegu na wyższy . Spokojnie można zejść poniżej 9 litrów na 100km.

Auto
    Audi 80 B4 Avant

Domyślnie

Te 3 litry benzyny z nikad sie nie bierze - poczytajcie o besposrednim wtrysku i gazie. Instalacja co jakis czas musi podać benzynę, po to żeby chłodzić wtryski.

Uprawnienia umieszczania postów