Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Wątek: Auto za 15000-20000 dla 2 osób

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

Golfa 5 za 20000..... Przy obecnych realiach cenowych na naszym chorym rynku aut używanych to problem będzie z dobrym Golfem 4 za te pieniądze. Golfy są przecież najlepszymi samochodami świata dlatego trzymają cenę.

Ja proponowałbym za te pieniądze Skode fabie mk 1 (może znajdzie się jakaś mk2 z początku produkcji). Najlepiej z benzyną i z polskiego salonu.

Auto
    Renault Megane II Grandtour

Domyślnie

Jak dla mnie Fabia ma jedną poważną wadę, jest chyba jednym z mniejszych aut w środku, albo to moje subiektywne odczucie.
    W Punto jest więcej miejsca i czuję się bardziej swobodnie.
    Dla dwóch osób bym proponował jakiegoś kompakta z 3 drzwiowym nadwoziem np. wspomniane Megane 2,0 16V.
    W podobnej cenie można też znaleźć Grande Punto i warto takiego auta szukać z silnikiem 1,4 16V 90 KM.
    Punto będzie miało ten duży plus, że można dość szybko znaleźć auto z polskiego salonu od pierwszego właściciela, a top już duża zaleta.

Awatar Kubus
    Auto
    Różniaste

Domyślnie

Dokładnie mam takie samo odczucie. Fabia jako samochód miejski będzie oferowała zupełnie inny komfort niż samochód kompaktowy. Co do silnika to osobiście uważam że 2.0 w kompakcie to minimum do komfortowego podróżowania na trasie. Umiem jeździć i poradziłbym sobie również z 1.6 ale mimo wszystko fajnie mieć zapas mocy. Dodatkowo przeważnie w większych silnikach są 6-biegowe skrzynie co też powiększa komfort m.in przez mniejsze obroty.

Bez ogródek polecę swój egzemplarz: http://www.autogaleria.pl/forum/oglo...dynamique.html

Auto
    brak

Domyślnie

Mniejsze obroty gdzie? Na trasie na 6 biegu przy 130 km/h. W miescie 6 biegów to udreka bo biegi 1-3 sa zwykle bardzo krótkie, tragedia.

Awatar Kubus
    Auto
    Różniaste

Domyślnie

No i właśnie chodzi o trasę. Biegi są krótsze ale bez przesady - tragedii nie ma tzn. prędkości na biegach 45/80/110/145/180/200. Może odczucie jest zdecydowanie gorsze że bieg się szybciej kończy ponieważ więcej koni szybciej napędza samochód niż np. 90km w 5-biegowej skrzyni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów