Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35

Wątek: Seat Ibiza SC 1.6 DSG Stylance '09

były redaktor autoGALERII
    Auto
    Subaru Outback' 07, www.TestySamochodowe.pl

Domyślnie Seat Ibiza SC 1.6 DSG Stylance '09

Ponieważ pod tematem mojego byłego już auta, czyli SAABA 9-3 SportCombi nawiązał się "niechcąco" temat o moim nowym aucie, aby nie robić OT zakładam właściwy.

Zapewne pojawią się pytania - czemu zmieniłeś 9-3 na takie małe gówno?
    Analizowałem to z żoną. Fakty są takie - w ciągu 14 miesięcy użytkownia SAABA zrobiłem nim 9900 km, z tego poza Warszawą najdalej byłem 50 km u teściów. Po prostu mam tyle testówek, że de facto nie potrzebuję obszernego kombi, bo 99,9 proc czasu poruszam się po mieście. Chciałem oczywiście coś bardzoej praktycznego (czyt. 5-drzwiowego), ale nic spełniającego moje kryteria (automat, klima automatyczna, pewna przeszlosc auta, benzyna) nie trafilem. Bylem nawet w Kielcach ogladac Jazz w nowej budzie, mimo zapewnień wlascicielki o "drobnej stłuczce i wymianie blotnika i lampy" - w ASO Hondy wyszło, że tylne słupki zawineły się na dach...tak dostała w dupe. Załamany wróciłem do wawy, SAAB sprzedany, nic na oku. I wtedy trafiłem na auto prasowe z SEATA...

Oczywiście bałem się prasówki, bo wiem jaki żywot mają te egzemplarze. Ale Seat zachował się bardzo profi. Zaproponowali mi roczną gwarancję, auto prześwietlili na wszelkie sposoby, dostałem wszystko nowe z eksploatacyjnych rzeczy (płyny, klocki, tarcze, itd) i ponownie sprawdzono go technicznie pod katem dodatkowej gwarancji. Wszystko ok, więc się skusiłem.

Mając 3,5 roczne dziecko bałem się o 3-drzwiową wersję, ale decyzję zostawiłem żonie. Zrobiliśmy przymiarkę i wyszło, że jest git. Damy radę jednym słowem. A samochód dobierałem też pod jej kątem, bo ja jeżdzę głownie testowymi autami. Tym łatwiej jej zaparkowac itd.

Klamka więc zapadła i stałem się właścicielem Ibizy SC, którą 2 lata temu testował Vincentus. Zdjęc własnych nie posiadam póki co:
    http://www.autogaleria.pl/auto_test/...e-dsg,395.html

O aucie:

Ibiza SC 1.6 DSG Stylance
    produkcja: lipiec 2009
    przebieg: 51700 km
    kolor: Lumina Orange

Ważniejsze rzeczy z wyposażenia:
    - skrzynia DSG, 7-biegowa
    - tempomat
    - komputer pokładowy
    - ABS+EMV+MSR
    - ESP+EBA
    - 4x airbag
    - klimatyzacja automatyczna
    - el. szyby
    - el.lusterka (podgrzewane)
    - biksenonowe reflektory
    - światła dzienne fabryczne
    - funkcja doświetlania zakrętów
    - coming home
    - czujnik ciśnienia w oponach
    - skórzana kierownica
    - alufelgi 15 cali
    - kokpit z wstawką z jasnego materiału + boczki drzwi
    - sterowanie audio z kolumny kierowniczej
    - fotele przednie z regulacją wysokości
    - audio CD/MP3/AUX + 6 głośników
    - przyciemniane szyby z tyłu

Wrażenia:

Silnik całkiem sprawnie napędza to lekkie auto. Spora w tym zasługa DSG, które poprawia dynamikę. Spalanie - czysta jazda miejska po stolicy zamyka się w wyniku 7,5-8,5 l/100 km. Na razie w trasie nie byłem. Brakuje tylko momentu obrotowego jak np. jade 50-60 km/h i daję max gaz w podłogę. Redukcja skrzyni z 7 biegu na dwójkę bardzo szybka, ale powyżej 4 tys. obr. silnik już ma mało wigoru i wówczas słychac bardziej wycie niż przyspieszanie. Mimo to - 10,1 s do setki to naprawdę przyzwoity wynik.

Zawias: niemiecki, sztywno, ale cicho - mi pasuje. Zakręty łyka jak dojrzalsze dużo auto, ESP nie ingeruje przesadnie.

Jakość: gdyby nie ta jasna wstawka materiałowa, nie kupiłbym go Wnętrze wiele zyskuje optycznie przez ten element. Spasowanie: niezłe, ale słychac czasem plastiki w okolicach słupka środkowego. Jak na tak małe autko - jakośc może być, na bank lepiej niż w Fabii, gorzej niż w nowym Polo.

Tak to oceniam po zrobieniu 400 km
    SEAT Ibiza 1.6 SC DSG Stylance '09, TestySamochodowe.pl

Domyślnie

Na wszystkie pytania, które chciałem zadać, odpowiedziałeś w temacie z Saabem, więc pozostaje mi tylko pogratulować ciekawego i ładnego auta.

Auto

Domyślnie

dzięki Grzesiek. No oby był tak samo "bezobsługowy" jak SAAB...

Auto
    Seat Ibiza 6J 1.4

Domyślnie

Mógłbyś napisać ile Cię ten Seat kosztował. Pytam z ciekawości, bo sam się przymierzam do zakupu podobnego.

Auto

Domyślnie

Wolalbym by negocjacje jakie prowadziłem pozostały miedzy stronami, zresztą o to samo prosił mnie Seat, więc sorry , ale powiedzmy, że jest to kwota zblizona do połowy wartości tego auta, którego cena widnieje w teście.

Auto
    Seat Ibiza 6J 1.4

Domyślnie

Mimo wszystko dzięki:-)

----- Poprzedni post napisany o 18:09 -----

P.S. Tzn. że zakup się opłacił

Awatar Mario Boss
    Auto
    Mazda 6 GH 2.0 / Alfa Romeo 159 Tbi Sportwagon

Domyślnie

No,no ..... widzę że robi się na forum liczna grupa "ownerów" Ibizy . Co do miejsca dla dziecka to ja mam 4 tyg.córeczkę i mimo 5d nie jest lekko.Chodzi mi głównie o przestrzeń wzdłużną - do przedniego fotela. Ale może tylko to moje rozpieszczenie po przesiadce z Mondeo MK III .
    Gratuluję autka i życzę bezawaryjności.
    Paradoks menela : Menel jedzie tramwajem i jednocześnie tramwaj jedzie menelem.

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Kia Cee'd SW II

Domyślnie

Literówka w temacie.

Najlepiej wygląda z wszystkich trzech jakie są pokazane w tym dziale. Czerwony mu bardziej pasuje niż biały czy czarny. Może to dzięki tamtym zdjęciom. Silnik już ma swoje lata, ale przynajmniej nie będziesz musiał się dzielić problemami na forach z właścicielami TSI. Skrzynia DSG więc podejrzewam, że jazda tym autem to sama przyjemność. Chociaż nie jest zwolennikiem automatów, ale miałem okazję spróbować tylko te z lat 90. Może np. DSG zmieniłoby mój punkt widzenia bo tylko pieśni pochwalne słyszę na jego temat. Kolorystyka wnętrza mi się nie podoba, jest zbyt jasne, ale nic mi do tego. Życzę szerokości i oby Ibiza nie zajmowała parkingu przy serwisie, a jedynie przy twoim domu.

Moderator Awatar b707
    Auto
    Skoda Superb III ew. Citigo Elegance

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Szakal Zobacz posta
    Może np. DSG zmieniłoby mój punkt widzenia bo tylko pieśni pochwalne słyszę na jego temat.
    Mój zmieniło:P Zresztą nie musi być DSG... nawet dobry konwencjonalny automat potrafi podpasywać;-)
    Imperialne Siły Moderujące

Tu pilnuje Kocia Banda:
    https://www.facebook.com/KociaBanda/

VIP Awatar Potek
    Auto
    Audi A4

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Szakal Zobacz posta
    Literówka w temacie.
    Żadna literówka Chodziło o setę za seata żeby się dobrze jeździło
    Jeśli chodzi o automaty to jeździłem do tej pory 3 automatami w tym jedno dsg i ta skrzynia zdecydowanie najlepiej wypadła (DSG w Touranie 2.0TDI 140KM 2006 vs Toyota Avalon 2007 3.5 V6 vs Jeep Grand Cherokee 3.0 CRD 2007). Znajomy który się przejechał pierwszy raz autem z dsg stwierdził, że wykorzystuje silnik znacznie efektywniej przez co sprawia wrażenie jakby było więcej koni pod maską (jak na pracę z automatem oczywiście).
    Co do prezencji Ibizy w stosunku do pozostałych 2ch w tym temacie... to ta przede wszystkim jest 3d co już jest na plus, mimo, że osobiście pewnie ze względów praktycznych bardziej bym był za wersją 5d.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów