Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: Samochód dla studenta do 15 tyś.

Auto
    renault megane

Domyślnie Samochód dla studenta do 15 tyś.

Witam portrzebuje porady w sprawie zakupu samochodu bo nie wiem na jaki się zdecydować:
    Moje oczekiwania:

-roczne przebiegi 12-15tys.
    -benzyna z gazem (ewentualnie gaz do założenia w danym silniku) spalanie max.10-12l gazu/100km
    -mało awaryjne ewentualnie niskie koszty napraw
    -bagaznik w miare duży ( teraz mam renault megane I i jest ok) czyli albo Kompakt albo segment B Kombi ewentualnie segment wyżej
    -chyba tyle za dużych wymagań nie mam

Pomożecie??
    Ostatnio edytowane przez Tumek ; 21-11-2011 o 21:43 Powód: literówka

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Jeśli do gazu to Astra. Można znalzec bardzo dobry ezemplarz w tej cenie a i na dobry gaz wystarczy. Trafiają się dobrze wyposażone egzemplarze.
    W tej cenie można jeszcze poszukać francuzów. Np. 306 ew. Xsara II. Z tymże w naprawach Astra będzie tańsza... A spalanie powinno być mniejsze we francuzach.

Awatar baczek
    Auto
    Renault Modus 1.4 16v/Laguna II ph II 2.0 16v

Domyślnie

ja bym sie z Megane I po lifcie nie przesiadl w 306/Xsare/Astre II Rozumiem, ze masz Megane I phI ? Moze szukaj phII z 1.6 16v z konca produkcji? Albo Stilo?

Awatar Ryjas
    Auto

Domyślnie

Kolega mówił o tanich naprawach Nie wiem czy Stilo za 15 tys. będzie autem godnym polecenia.

Awatar baczek
    Auto
    Renault Modus 1.4 16v/Laguna II ph II 2.0 16v

Domyślnie

A co jest drogiego w Stilo? 15 tys to wcale nie jest najtansze Stilo miedzy 1.6 to mozna za ta kwote wrecz przebierac

Domyślnie

Stilo 1.6 nie miewa może super drogich awarii, ale z autopsji wiem, że potrafi mocno nadwyrężyć portfel i nerwy różnymi usterkami wynikającymi z marnego wykończenia i awaryjnej elektroniki. Jeżeli nie jesteś człowiekiem, którego denerwują ciągłe błędy na komputerze, a dodatkowo na pewno nie będzie Cię ruszało kiedy wyświetlą się błędy ASR, ABS, ESP, Poduszek czy kij wie jeszcze czego to spokojnie możesz brać. Szwagier niestety te usterki zaczął konsekwentnie usuwać co mocno nadwyrężało portfel. Tutaj zostawiało się 200zł, za miesiąc 300zł itd. aż wreszcie w rok uzbierało się tego chyba z 4-5k zł. Nie były to usterki dotyczące tylko tego modelu, a według mechanika usterki bardzo typowe dla Stilo i występujące praktycznie w każdym egzemplarzu. Dlatego za nic nie mogę pojąć, dlaczego część osób pcha w każdy przedział cenowy Stilo i poleca jakie to super dobre. O ile na forach właściciele zachwalają ( a co mają zrobić ? powiedzieć sobie wprost że kupili bubla ? mało takich ludzi w Polsce jest... ) to mechanicy dzięki takim wynalazkom jak Stilo mają lepszą pensje. Powtarzam, nie ma drogich usterek, ale jest cała masa wkurzających pierdół, które sukcesywnie podnoszą koszty eksploatacji, a kiedy 2 latach zapisywania wydanych pieniędzy zobaczysz w notes, to możesz się zdenerwować. Megane I to typowy przeciętniak, nie wyróżnia się niczym specjalnym prócz rdzy ( przed liftem ). W Twoim przypadku dobrym wyborem będzie kupno Astry II 1,6 8V 85KM i zamontowanie gazu. Taniej raczej niczym nie pojeździsz ( chyba że Pandą ). Wystrzegaj się silników 16 zaworowych, bo to loteria. Niektóre jeżdżą po 350 000km bez większych problemów, a niektóre wpieprzają 1l oleju na 1000km, palą 12l gazu i dodatkowo mają problemy z uszczelkami pod głowicą, EGR-em. Nie są też specjalnie tanie w naprawach. 1,6 8V to stara dobra konstrukcja, z realnym przebiegiem ponad 200 000km można śmiało brać.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: [email protected]

Auto
    renault megane

Domyślnie

Tak jeżdze Megane ph I 98r. silnik 1.4e 75km. Troche słabo no ale musi wystarczyć. Bagaznik musi byc w miare okazały. Wracam co tydzień z uczeni do domu no i zawsze wioze 2-3 osoby + bagaże. Wiec musze miec miejsce gdzie to zmieścić. Kolega doradza mi BMW 3 E46. Wiem ze za te pieniadze moge kupic taki samochod jednak chyba to jest za maly budzet zeby rozgladać sie za jakims zadbanym samochodem.

Awatar Ryjas
    Auto

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez baczek Zobacz posta
    A co jest drogiego w Stilo? 15 tys to wcale nie jest najtansze Stilo miedzy 1.6 to mozna za ta kwote wrecz przebierac
    Chodzi o to, ze nie będzie na tyle nowe żeby byc bezawaryjnym a wszystkie technologicznie nowsze auta będą droższe w serwisie niż te starsze... Tak jak pisałem do Astry II Stilo nie ma startu jeśli chodzi o koszty serwisowania i eksploatacji. Moim zdaniem lepiej kupować auta z końca produkcji niż z poczatku a za kwotę 15 tys (po ew. dołożeniu gazu i "pakiecie startowym") można kupić Stilo z poczatku produkcji.

Auto
    renault megane

Domyślnie

Nikt juz nie ma propozycji?? bo widze ze temat chyba umarł

Domyślnie

Temat umarł, bo był w złym dziale. Teraz, po przeniesieniu do odpowiedniego, być może będzie większy odzew.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów