Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 36

Wątek: Toyota Yaris 100 Dynamic

Moderator Awatar Krzysztof Cieślak
    Auto
    Megane I fl 1.9 dCi

Domyślnie Toyota Yaris 100 Dynamic

"Toyotą Yaris jeżdżą w Polsce młode małżeństwa, przedstawiciele handlowi, ochroniarze firm zabezpieczających mienie, kursanci w szkołach nauki jazdy, studenci... Jednym słowem: wszyscy. Czy Yaris to samochód dla każdego? W teście trzecia generacja japońskiego malucha." - Adam Kołodziejczyk w teście Toyoty Yaris 100 Dynamic pt. Dla każdego?

PS. Pamiętajcie o "plus jedynce" przy tytule

Awatar Abaddon
    Auto
    Focus I 1.6

Domyślnie

Ja znalazłem jeszcze 3 wady:
    1. Oczojebne czerwone podświetlenie zegarów - po 8 godzinach jazdy samochodem przeciętny człowiek wsadzi reklamówkę za kierownicę byleby tylko mógł jechać normalnie
    2. Silnik marnotrawi moc - po pierwsze, przy 100 KM takie małe autko powinno mieć około 10 sekund do setki, a nie prawie 12. Druga sprawa, że auto miejskie powinno mieć jednak przyzwoity "dół", a tego na próżno szukać w Toyocie.
    3. Absurdalnie wysoka cena.

Co się tyczy układu kierowniczego, to już chyba regułą staje się, że Yaris ma zdecydowanie przewspomagany. Pamiętam że jeżdżąc pierwszą generacją wściekałem się na to że nie mam bladego pojęcia co się dzieje z kołami.

Żeby jednak nie być wyłącznie krytycznym, przyznać muszę że auto bardzo wyładniało i moim zdaniem należy do jednych z najładniejszych w segmencie. Uwaga ta tyczy się zarówno wyglądu zewnętrznego jak i wnętrza. Siedząc w salonie zauważyłem też, że poprawili horrendalnie twarde sprzęgło - teraz chodzi jak w normalnym cywilizowanym aucie. Fotele też są o wiele lepsze - już nie siedzi się jak na kiblu. Ogólnie dobre auto, ale średnio o 10 tyś zł za drogie w każdej konfiguracji.
    No replacement for displacement

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Test fajny. Auto mnie nie przekonuje. Głównie za sprawą plastików we wnętrzu i braku wyrażnych zalet. Silnik jest pewnie główną zaletą. Szkoda jednak, że z nim auto jest drogie w zakupie.
    Do testu dodałbym jeszcze auto dla kursanta. W Gdańsku ostatnio zauważyłem nowe Yarisy. Ciekawe jakim cudem wygrali przetarg

Auto
    Najlepszym

Domyślnie

"To niezbyt mądre rozwiązanie, choć dla porządku wypada wspomnieć, że konkurencja w swoich autach klasy B także coraz częściej rezygnuje ze wskaźników temperatury płynu chłodzącego. Takie czasy...
    "- Dobrze że jeszcze w Skodzie mają mózgi !!

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

no nie do końca, bo w Fabii takiego wskaźnika nie uświadczysz, chyba, że mówimy o wersji RS.

Natomiast Yaris bardzo mi się podoba - oglądałem go ostatnio w salonie, chyba w dość zbliżonej specyfikacji - wnętrze jest przyzwoicie wykończone jak na klasę B (na pewno lepiej od wyżej wymienionej Fabii), miejsca w sam raz, projekt deski miły dla oka, a system multimedialny to miły dodatek do całokształtu auta. Cena faktycznie nie jest przyjazna, ale nie da się ukryć, że wszystko teraz skacze do góry. Największą wadą jest silnik. 1.33 w poprzedniej generacji wymagał naprawdę wysokich obrotów aby dość dynamicznie jechać.
    #drivetastefully

Awatar KrankedGT
    Auto
    Tak

Domyślnie

G Punto od początku ma wskaźnik temperatury. W Yarisie brakuje też świateł do jazdy dziennej. Regulacja kolumny kierownicy ma za mały zakres. Jedna wycieraczka, brak możliwości składania kanapy jak w poprzedniku. Podłokietnik - niby jest ale tak wąski ze nie sposób na nim oprzec reki. Miękkie plastiki - tez niby są ale tylko wąski pas przed pasażerem i to tez wątpliwej jakości. To auto wyglada jak dziecko kryzysu ale pewnie bedzie się sprzedawac mimo absurdalnej ceny. Czekam na test Kii Rio 1.4 109 KM 6 M/T.

Auto
    Najlepszym

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez MCL Zobacz posta
    no nie do końca, bo w Fabii takiego wskaźnika nie uświadczysz, chyba, że mówimy o wersji RS.

Natomiast Yaris bardzo mi się podoba - oglądałem go ostatnio w salonie, chyba w dość zbliżonej specyfikacji - wnętrze jest przyzwoicie wykończone jak na klasę B (na pewno lepiej od wyżej wymienionej Fabii), miejsca w sam raz, projekt deski miły dla oka, a system multimedialny to miły dodatek do całokształtu auta. Cena faktycznie nie jest przyjazna, ale nie da się ukryć, że wszystko teraz skacze do góry. Największą wadą jest silnik. 1.33 w poprzedniej generacji wymagał naprawdę wysokich obrotów aby dość dynamicznie jechać.
    Nie zgodzę się z Tobą, ale przyznaje Ci racje że w najuboższej Fabi też jest lapka, ale przy bogatej wersji np. Comfort jest wskaźnik (zobacz ostatni test Fabi na AG) i gdybym kupował Fabie jestem w stanie dopłacić żeby to mieć.

zyczliwy
    Guest

Domyślnie

Jak widzę te wąziutkie podłokietniki rodem ze starej komunistycznej wersalki to mi się chce wymiotować. Lepsze i szersze na Allegro sprzedają od chińcyków :P

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Zymek Zobacz posta
    Nie zgodzę się z Tobą, ale przyznaje Ci racje że w najuboższej Fabi też jest lapka, ale przy bogatej wersji np. Comfort jest wskaźnik (zobacz ostatni test Fabi na AG) i gdybym kupował Fabie jestem w stanie dopłacić żeby to mieć.
    Faktycznie. Chociaż co tu dużo gadać, da się żyć bez tego wskaźnika. Brak jednej wskazówki nie może skreślać auta :P
    #drivetastefully

Awatar Pablo
    Auto
    Renault Safrane 2,1dt

Domyślnie

Czy Yaris to samochód dla każdego? Nie, ale ma same zalety. Należy wspomniec, że samochód po kilku latach, z wymianami podstawowych elementów na czas na pniu znajdzie nowego właściciela i to za dobrą cene. Dobra marka, podobno drogie części - ale spokojnie - to auto ich nie potrzebuje. Plastiki w środku wcale nie są złe, w porównaniu do poprzednich generacji lepsze, auto jest w miare przestronne, jeżeli ktoś potrzebuje takiego auta to polecam. Satysfakcja generalnie gwarantowana.
    Co do podłokietników - w tej klasie cieszmy się, że w ogóle o czymś takim pomyśleli. Nie zapominajmy, że to nie np. Camry

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów