Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Chevrolet Aveo 4d 1.4 LTZ

Moderator Awatar Krzysztof Cieślak
    Auto
    Megane I fl 1.9 dCi

Domyślnie Chevrolet Aveo 4d 1.4 LTZ

"Chevrolet z sukcesami wspina się po motoryzacyjnej drabince, produkując coraz lepsze modele. Po Sparku, Cruzie, Orlando i odświeżonej Captivie, w gamie marki pojawiło się nowe Aveo, które z poprzednikiem ma niewiele wspólnego. Nowa jakość ma pozwolić na sukcesy także w tym segmencie." - Krzysztof Słomski w teście Chevrolet Aveo 4d 1.4 LTZ pt. Step by step.

PS. Zapraszamy do komentowania

Awatar Bart3kk
    Auto
    Astra J 1.4T 18' & Kia Rio III 17' 1.2MPI

Domyślnie

Nowe Aveo w sedanie wygląda dobrze. Niesmak budzą we mnie tylne lampy i ten nowoczesny licznik w środku. No i do tego spalanie 10 l w takim silniku jest dla mnie nie do przyjęcia. No i wydaje mi się, że cena jest ciut za wysoka. Ogólnie auto na plus, tylko jak dla mnie spalanie, licznik i cena psują moją ocenę tego auta.
    http://www.autogaleria.pl/forum/showthread.php?t=13715
    KIA RIO 2008 FWD 1.4 16V DOHC -- > Mój Złoty Skośnooki Przecinak

https://autogaleria.pl/forum/showthr...-1-4TURBO-2018
    OPEL ASTRA J SEDAN 1.4T 140KM 2018

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Aveo najbardziej korzystnei wypada w tańszej wersji. Ale generalnie bardzo fajne auto. Na zywo w miescie widziałem i powiem, ze zwraca na siebie uwage. Na pewno wygląda bardziej młodziezowo niż Thalia. Ma lepsze wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa. No i nie ma belki między kabina a kufrem, która ogranicza załadunek.
    Jednak mimo wszystko gdybym miał wybrac sedana to pewnie skierowałbym się jeszcze w strone salonu Fiata Thalia to nie jedyny konkurent.

Czekam na test hatchbacka w wersjiz silnikiem 1,2 85 KM. Wydaje mi się, ze to właśnie ten silnik i ta wersja będa najbardziej popularne...
    Ostatnio edytowane przez Ryjas ; 28-11-2011 o 14:34

Domyślnie

Będzie test hatchbacka, ale niestety z tym samym silnikiem 1.4.

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Uuuueeee. A wersja wyposażeniowa też ta sama?

Awatar b707
    Auto
    Skoda Superb III ew. Citigo Elegance

Domyślnie

Tak.... dwa bliźniaki w zasadzie.
    Imperialne Siły Moderujące

Tu pilnuje Kocia Banda:
    https://www.facebook.com/KociaBanda/

Auto
    Lanos

Domyślnie

Nie wiem jak trzeba jeździć w mieście żeby osiągnąć spalanie na poziomie 10 litrow. Chyba na jedynce. Co do tego prędkościomierza to można się bardzo szybko przyzwyczaić. A po krótkim użytkowaniu można stwierdzić że jest bardzo czytelny.

Awatar b707
    Auto
    Skoda Superb III ew. Citigo Elegance

Domyślnie

Jak? Bardzo prosto... wystarczy w porannym warszawskim szczycie wybrać się z bielan na rondo zesłańców syberyjskich ulicą prymasa tysiąclecia. 6-7km w 40-50 minut... i wtedy faktycznie tylko jedynka i dwójka... choć tej nie zdążysz raczej wrzucić.
    Mi ten sam silnik w htb palił 8,8 podczas jazdy tuż po godzinach szczytu... czyli trochę płynnej jazdy + czasami stanie na światłach dwie tury. Poza godzinami szczytu i przy korzystaniu z tras szybkiego ruchu w Wawie + nie zakorkowane drogo lokalne z dobrze zsynchronizowanymi światłami udało się zejść z litr w dół jeszcze.

Aczkolwiek trzeba by się podpytać redaktora testującego skąd brane wyniki:P Bo jak z kompa to on dość mocno zakłamuje... o jakieś 0,7 litra w górę.
    Imperialne Siły Moderujące

Tu pilnuje Kocia Banda:
    https://www.facebook.com/KociaBanda/

Auto
    Hyundai ix20 1.6 AT

Domyślnie

Jestem zainteresowany kupnem takiego samochodu lecz wersja sedan LTZ 1.6 Automat i 17 felgi cena 60 tys.zl z promocjami 54 tys.zl. I po 5 latach auto będzie warte 10 tys.zl to jest nic innego jak dewoo , naprawdę fajne auto ale cena

Auto
    Cruze 1.8 LPG

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Hektor2012 Zobacz posta
    Nie wiem jak trzeba jeździć w mieście żeby osiągnąć spalanie na poziomie 10 litrow. Chyba na jedynce. Co do tego prędkościomierza to można się bardzo szybko przyzwyczaić. A po krótkim użytkowaniu można stwierdzić że jest bardzo czytelny.
    Kolega Golfem V osiąga w mieście ponad 16 litrów i wcale nie oznacza to, że auto jest paliwożerne, co więcej ogólnie jest oszczędne. Warunki miejskie to pojęcie bardzo ogólne, ważne są różne czynniki jak temperatura, przebywane odcinki, korki itp.

Co do utraty wartości o której wspomina lukasz.zst to bym się wstrzymał. Parę lat temu tak pisano o KII Cee'd teraz w/g samar to auto najmniej traci na wartości w klasie. Poprzednie Aveo w 2006 roku kosztowało 30 tys. teraz w/g ogłoszeń to 16-18 tys. Utrata wartości poniżej 15 tys. w 5 lat to niezły wynik.

Może ktoś wie jak jest z silnikami. Z tego co wiem to diesel jest Fiata, benzynowe 1,2 zostały zastąpione oplowskimi, a silniki 1,4 i 1,6 to chyba stare konstrukcje Daewoo?

Uprawnienia umieszczania postów