Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Wątek: Tanie Ściganie! Pierwszy samochód do KJS!

Zbanowany
    Auto
    grube

Domyślnie

Swift to jest dobra opcja. Sam chciałbym na przyszły rok takiego kupić właśnie na KJSy.

Auto
    Renault Megane II Grandtour

Domyślnie

Poszukaj jeszcze Clio I z silnikiem 1,4 75/80KM.
    Całkiem nieźle jeździ i ładnie się zbiera, jest ich sporo w ogłoszeniach, więc jest w czym wybierać.
    Szybsze by było Clio RSi z silnikiem 1,8 110KM, ale to już auto prawie nie do znalezienia w normalnym stanie.

Awatar Selespeed
    Auto
    Mazda RX8 & Peugeot 106 Rallye

Domyślnie

Mogę trochę z własnego doświadczenia ze startów w klasie do 1.3, bo w tym budżecie można tylko tę brać pod uwagę. CC/SC to oczywiście bardzo dobry pomysł 1.1 czy od razu "zeswapowany" na 1.2 - to samochód, który łatwo kupić i tanio naprawić. Dalej, Peugeot 106/205 1.3 Rallye trudno kupić, ale to jednak auto o bardziej sportowym charakterze niż Fiat. Mojego mam od prawie 2 lat i jest całkiem bezawaryjny, rdzewieje mniej niż Swift, ale w bezpośrednim starciu Swift GTi w tej klasie wymiata wszystko (dobrze przygotowany i sprawny robi setkę w 7 sekund!). Uno można traktować tylko jako poligon doświadczalny, bo jest mało konkurencyjny. Dodam jeszcze, że najważniejsze w przygotowaniu auta, oprócz ogólnej sprawności kluczowych elementów, są odpowiednie opony.
    "Przyspieszenie to najlepsza forma spędzania czasu między zakrętami"

Awatar m.niew
    Auto
    SAAB 9-3 SE coupe

Domyślnie

Może Fieścizna XR2i, albo właśnie Swift

Awatar bobryt
    Auto
    AR155

Domyślnie

to by się nadało: http://allegro.pl/opel-corsa-2-0-16v...985079759.html

a jeszcze CRX w sumie szybki jest i niedrogi, nie wiem jak ze zwrotnością

Awatar Selespeed
    Auto
    Mazda RX8 & Peugeot 106 Rallye

Domyślnie

co ze zwrotnością??

żartujesz chyba?!

CRX to jeden z najlepszych przednionapędowych samochodów w ogóle a w swojej klasie pojemnościowej jest pozbawiony konkurencji. Kupienie w miarę sprawnego egzemplarza to jednak trudna sprawa.

Wiele startujących w podobnych impreza modeli CRX jest po wielu bardziej lub mniej profesjonalnych modyfikacjach i trudno z takimi nawiązać walkę. Poza tym to już kawał szybkiego sprzętu, który potrafi nauczyć pokory.
    "Przyspieszenie to najlepsza forma spędzania czasu między zakrętami"

Awatar kadil...
    Auto
    730 e32, kx 250, sc 1.1 rally

Domyślnie

Kolego kupuj najlepiej sc 1.1, w dobrych pieniądzach kupisz, i jeszcze coś zrobisz, a po za tym multum części. Do klasy 1300ccm w sumie liczą się umiejętności i lekkie modyfikacje, jak masz do tego sportu kawałek talentu to takim sc 1.1 porobisz wariatów w autach o 20-30km mocniejszych niekoniecznie cięższych. Po zakupie zrób zawieche i lepszy klocek i lepszą gume, w 1.5k zmieścisz się z modyfikacjami a powalczyć będziesz mógł z mocniejszymi, a satysfakcje Ci da to, że wypier....asz auta o 30 km mocniejsze. W takiej klasie to technika to 80% a 20% sprzęt, bo pugiem 1.3 100km można wszystkich porobić, ale jak ktoś nie umi kręcić kierownicą i patrzeć troche dalej niż 5m to gówno zdziała, takie moje doświadczenia. Moja rada ćwicz, ćwicz bo tu liczy się zabawa na początku, a zaoszczędzone siano zostaw na jakieś 1600ccm typu crx czy s16 i w tym można już wariować i się spinać.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów