Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 7 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 65

Wątek: Samochód za 28 000 EURO. NOWY z salonu.

Auto
    Citroen/ Kia Sorento od marca 2012

Domyślnie Samochód za 28 000 EURO. NOWY z salonu.

Tak jak w temacie mam do wydania około 28 tys. euro co przy dzisiejszym kursie po 4,50 zł/Euro daje około 126 000 złotych. Z zamiarem kupna samochodu zbieram się już od kilku miesięcy, a to z tego powodu, że nasza złotówka słabnie i analogicznie Euro się umacnia, co działa na moją korzyść. Ale przejdźmy do konkretów. Liczę na waszą pomoc forumowicze oraz kierowcy samochodów. Maksymalna kwota podana jest powyżej. Samochód będzie kupowany prywatnie, bo żadnej firmy nie posiadam. Teraz moje wymagania co do kupna samochodu a mianowicie:
    - musi być koniecznie benzyniak z silnikiem o mocy co najmniej 150-160 koni (obecny samochód, który posiadam, a dokładniej Citroen był kupowany w 2004 roku, przy czym wtedy trójka moich dzieci chodziła do podstawówki , a obecnie chodzą do szkół średnich i wszyscy siłą rzeczy urośli oraz ich waga podskoczyła, więc obecny samochód z silnikiem 1.6 110 koni przy pięciu osobach i pełnym bagażniku jedzie, ale w trasie cieżko jest jechać dynamicznie, nie wspominając o wyprzedzaniu na drogach jednojezdniowych), abym zawsze miał zapas mocy pod pedałem gazu. Zwróciłem uwagę, że musi być benzyna i na żadnego diesla mnie nie namawiajcie, bo mnie nie przekonacie.
    - mocno sie zastanawiam nad wyborem pomiędzy kombi a sedanem, a to z tego powodu, że combi to zawsze można załadować pod dach, a sedana tylko tyle ile się zmieści w bagazniku. Poza tym, jak się myle to w combi relingi dachowe są chyba w standardzie, to zawsze tylko kupuję bagażnik na narty czy tam rowerowy lub nawet zwykły i część bagaży na dachu ląduje.
    - co do wyposażenia, to wiadomo, że w tej cenie samochodu to powinien miec takie standardowe rzeczy jak dwustrefowa klimatyzcja, lusterka sterowane i składane elektryczne, fotele podgrzewane, ale nie muszą być z masażem (chociaż nawet wątpię, że w tej cenie można takie coś dostać jako wyposażenie). Potem chciałbym aby tylnie szyby były przyciemniane, bo samochody mi się takie podobaja. Ostatnim czynnikiem wyposażenia jesli chodzi o bajery to wiadomo, że duży centralny wyświetlacz na środku z ekranem dotykowym/bezdotykowym. Samochod musi posiadac elementy skórzane, ale takie standardowe jak boki foteli, kierownica, drążek skrzyni biegów. Co do wykończenia skórą całego wnętrza to nie chcę mieć tapicerki skórzanej, bo taka mi sie w samochodach nie podoba.
    - skrzynia biegów: tutaj mam dylemat, bo do tej pory miałem tylko samochody ze skrzynią manaulną, ale ostatnio jechałem nowym BMW 5 brata, gdzie ma skrzynię automatyczną i powiem tak szczerze, że szału nie ma. Może dla niektórych to jest przyjemność i wygoda, ale dla mnie to była nudna i monotonna jazda. Lewa noga jest bezczynna, nie wpominajać o prawej ręce. Nie wiedziałem co mam z tą ręką robić. Więc bardziej będę skłonny do manualnej.
    - co do napędu, to tutaj obecnie jest nastawiony na napęd na cztery koła, a to z racji tego, że moje dzieciaki niedługo będą robiły prawo jazdy i jak będą chciały samochód to w zime będą i nich spokojniejszy. Poza tym teraz napęd na wszystkie koła jest coraz popularniejszy, i jak jest mozliwość go mieć a nie mieć to wolę żeby samochód go posiadał. Drugi argument to zima. Mam większy podjazd pod dom i w zimę jak w ciagu dnia jest temperatura dodatnia, a w nocy przyjdzie mróz to nie podjadę nawet na zimówkach i samochód zostawiam na dole podjazdu.
    - co do marki, to nie mam jakiejś ulubionej. Obecnie jeżdzę citroenem i jestem zadowolony (kupiony nowy w salonie, 7 lat użytkowania i 274 000 km, i oprócz pasku rozrządu oraz klockami z tarczami hamulcowym przód tył nic nie było odpukać do naprawy). Co roku robię przegląd i tylko leje benzynę.

Zdecydowałem się na kupno samochodu w drugim półroczu, a nawet teraz na przełomie roku, bo wtedy są wyprzedaże rocznika i można dostać bardzo duże rabaty i gratisy (przynajmniej w przypadku aut francuskich i japońskich).

A i jeszcze na koniec takie pytanie jak jest z jazda testową. Mam do wydania niemałe pieniądze i czy jest mozliwość dostania samochodu na 1-2 dni, bo co mi jeździe 20 minutowej ze sprzedawcą z salonu. Bo jak nie będę miał takiej mozliwości to powiem wam od razu brzydko z mostu, że kładę laskę na takiego dealera. Samochód to nie jest zabawka, którą kupuje się po kilkunastu minutach jazdy.

Z samochodów odrzucam od razu Passata CC, bo jest czteromiejscowym, a jak wpomniałem mam pięciosoobową rodzinę.

Liczę na wasze ciekawe propozycje, już nawet z wersją wyposażenia i konkretnym silnikiem!!!!!

Marek

Awatar b707
    Auto
    Skoda Superb III ew. Citigo Elegance

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Gdynianin Zobacz posta
    Z samochodów odrzucam od razu Passata CC, bo jest czteromiejscowym, a jak wpomniałem mam pięciosoobową rodzinę.
    Ale w CC jest pakiet "5 miejsc" za 620zł

Pakiet "5 miejsc"
    - zagłówki, 3 sztuki
    - pasy bezpieczeństwa z tyłu, trzypunktowe, 3 sztuki
    - oparcie kanapy tylnej, składane i dzielone
    - usunięcie schowka i uchwytów na pojemniki na napoje pomiędzy tylnymi siedzeniami

----- Poprzedni post napisany o 22:19 -----

Cytat Zamieszczone przez Gdynianin Zobacz posta
    A i jeszcze na koniec takie pytanie jak jest z jazda testową. Mam do wydania niemałe pieniądze i czy jest mozliwość dostania samochodu na 1-2 dni, bo co mi jeździe 20 minutowej ze sprzedawcą z salonu. Bo jak nie będę miał takiej mozliwości to powiem wam od razu brzydko z mostu, że kładę laskę na takiego dealera. Samochód to nie jest zabawka, którą kupuje się po kilkunastu minutach jazdy.
    To już trzeba pytać u dealerów... jedni dają na kilka godzin czy dzień, a inni nie. Zawsze można pogadać by użyczyli auto i spisać jakąś umową użyczenia by się nie bali o samochód.
    pzdr
    Imperialne Siły Moderujące

Tu pilnuje Kocia Banda:
    https://www.facebook.com/KociaBanda/

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

Może Subaru Legacy 2.0, tylko cennik zaczyna się od 28 tys. Euro.

Awatar virago750
    Auto
    Fiat

Domyślnie

Wg cennika obecnie C5 Tourer z silnikiem 1.6 THP 155, wersja Exclusive (najwyższa) po doposażeniu w nawigację z dużym kolorowym ekranem kosztuje 120 700 zł, więc może w kontekście poprzedniego auta to jest dobra propozycja?

Jest też również Insignia Sports Tourer z silnikiem 2.0 Turbo, która ma 220KM, kosztuje 124 000 zł, wersja Cosmo. Więc dość bogata, ale bez szału.

Awatar Q-Taz
    Auto
    seat ibiza 1.4 01r.

Awatar trosiek
    Auto
    Citroen Xsara

Domyślnie

Oj to będzie ciężki wybór. Może Skoda Superb? Tam się trzy osoby z tyłu zmieszczą jako tako, chociaż i tak szału nie będzie. Może S-Max? Chyba coś*takiego "vanowatego" byłoby najodpowiedniejsze. Może Peugeot 508SW? Ma sporo miejsca z tyłu, a w tej cenie dostaniesz bogate wyposażenie.

EDIT: Insigni raczej nie bierz pod uwagę, bo ma mało miejsca z tyłu - szczególnie na środku.

Awatar Q-Taz
    Auto
    seat ibiza 1.4 01r.

Domyślnie

W Superbie nie miałem okazji siedzieć, ale w Octavii z tyłu jakoś specjalnie mi miejsca nie brakowało, więc większa Skoda powinna spełnić wymagania.

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

Skoro chcesz benzyne i 4x4 to może też Octavia Scout? Za 105 tys. jest 1.8 TSI, zostaje 20 tys. na doposażenie we wszelakie dodatki m.in. lakier, nawigacja, skoda sound system, ksenony czy skóra/alcantara i inne.

Domyślnie

1. VW CC - 1.8 TSI 160KM najlepiej poczekać na nową poliftingową wersję, albo również poczekać i kupić przedliftową z obniżką łączącą się z wprowadzeniem odświeżonego modelu. Mankamenty - 3 wysokie osoby z tyłu przy tak opadającej linii dachu to w tym samochodzie kiepski pomysł - wchodzi w grę zwykły Passat 1.8 TSI, ale tu już będzie strasznie nudno i nieświeżo.

2. Insignia Cosmo 1.6 Turbo 180KM, silnik w mojej opinii nieco odstający od TSI, niemniej po modernizacji na MY 2012, obniżono średnie spalanie z 7,7 na 7,0. Silnik ma plus i minus zarazem - moment obrotowy 230Nm uzyskuje od 2200obr/min. Oznacza to turbo dziurę, ale pozwala zaoszczędzić sprzęgło z całym układem przy ruszaniu bo moment nie pojawia się tak nisko jak w 1.8 TSI (250Nm od 1500obr/min). Cierpi na tym niestety dynamika. Za cenę 120-125 tys znajdziesz/skonfigurujesz w pełni wyposażony model. Problem z tylną kanapą nawet większy niż w CC

3. Mondeo 2.0 Ecoboost 204KM, kiepskie wykonanie wnętrza i też już nie najświeższa konstrukcja, choć zliftingowana i z nowymi jednostkami. Za podaną przez Ciebie cenę spokojnie skonfigurujesz bogatą Mondejkę. Przy wyborze 1.6 Ecoboost 160KM, które oscylują w granicach 85-90 tys, możesz doposażać samochód praktycznie do granic możliwości za prawie 40 tysięcy. I Mondeo i Insignia niestety tracą na wartości dużo więcej niż chociażby CC, ale jeśli będziesz tym samochodem jeździł 6-7 lat to już nie ma większego znaczenia. Duża przestrzeń na nogi + na wysokości ramion spodobają się rodzince.

4. Superb 1.8 TSI 160KM (ew z 4x4). Godzi świetne osiągi z przyzwoitym wnętrzem oraz doskonałą przestrzenią. Estetyka Liftbacka jest mocno dyskusyjna, o czym sam zapewne wiesz.

Nie spoglądałbym na takie samochody jak Accord 2.0ivtec 156KM - przeciętny silnik, ze słabszymi osiągami i wyższym spalaniem niż turbodoładowana konkurencja, kiepska konfigurowalność oraz mało miejsca na tylnej kanapie. Podobnie Avensis 2.0 152KM nie wyróżnia się niczym szczególnym - ma przewagę pod względem wyposażenia przy zakresie cenowym 85-100tys. Mazda 6 - poczekaj na następce, patrząc na design prototypu może być genialny, a silnik 2.0 Skyactive-G 165KM, może narobić sporo zamieszania, choć pierwsze egzemplarze będą zapewne drogie. Do rozważenia byłoby Latitude, ale sensownie wypada jedynie z dieslem.

Teraz z nieco innej beczki:

Za cenę 120-130 tys zł możesz znaleźć praktycznie nowe Volvo S60 1.6 T 150/180KM (jak na swoje wymiary, niezła przestrzeń na tylnej kanapie, ale katastrofalnie mały bagażnik), Audi A4 1.8 TFSI(TSI) czy nawet Mercedesa C180 w automacie 156KM (niezła skrzynia, ale małe i raczej ślamazarne auto). Co ciekawe w tej cenie można też pokusić się o Volvo S80 lecz w dieslach 163-205KM z przebiegami do 25 tys km, podobnie z Audi A6 C6 2.0 TFSI/TDI z multitroniciem lub bez w programach gwarancyjnych nawet do 2015/2016 roku.

Awatar euro_tuned
    Auto
    3.0 TDi

Domyślnie

Co do tego wyposażenia to w tej kwocie nie poszalejesz. Klimatyzacja dwustrefowa może nie być standardem, tym bardziej masaż - to już coś więcej niż nawet klasa premium.
    "Prawdziwy luksus zaczyna się w segmencie F."

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów