Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Wątek: alternatywa dla .. matiza !

Awatar Kedirak
    Auto
    ufo 1.8 nuda blee ale nie psuje sie!

Domyślnie alternatywa dla .. matiza !

Witam serdecznie, dalsza znajoma planuje kupić autko praktyczne zwinne do 5 tys zł w dobrym stanie. Tato polecił jej matiza.
    Stwierdziłem, że przecież można coś fajniejszego, powiedzmy corsę, ibizę, nieco starszą ale się 'chyba znajdzie' pomyślałem.

Czy Waszym zdaniem warto się pchać w matiza ? Czy też corsa, punto byłyby znacznie lepsze ? (tak mi się wydawało ale ograniczenia wyżej przytoczone powodują że ciężko cokolwiek znaleźć innego).

Przyjąłem założenie rocznik nie poniżej 2000, nieuszkodzony. Szukam.. .. szukam w ogłoszeniach.. same matizy !!! ibizy 200 k i wyglądają na 300 i pewnie tyle mają, żadnego punto czy clio w tej cenie które nie wyglądałoby już na trzaśnięte. Patrzyłem po małopolsce i śląskim.

Sam ujeżdżałem z radością seicento, ale 1,5 * na euroncap.com i filmik sprawiły, że wszystko co tak małe uznałem za niebezpieczne. Matiz jednak okazuje się mieć *** i na filmie w zderzeniu kończy całkiem w jednym przyzwoitym kawałku. Pozytywnie mnie to zaskoczyło. Jeździłem też małym hyundaiem czy to atosem czy innym maleństwem w rodzaju i10 kiedyś i było w porządku. Czy warto się spinać na corsę, przekonywać koleżankę, czy też ten matiz jej krzywdy nie zrobi ??

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Matiz ma tanie czesci i w miarę praktyczne wnętrze. Pali niewiele a jesli byłby z gazem to praktycznie jazda za darmo. W dodatku nie jest awaryjny. Za 5 tys można wybrac interesujący egzemplarz. Kobietom moz eprzeszkadzac duże koło kierownicy i niezbyt wygodny dostep do manetek. Ma tez kilka wnerwiających detali w stylu odbojająca sie deska w szybie i dość dziwny dzwięk silnika. Ale wydaje mi się że to nie będzie problemem

Alterantywa moze byc jeszcze jakiś francuz. Np. Pug 106. Na pewno troche starszy, ale dużo ładniejszy Myślę że rocznikow jakieś 1997-1999 można wyrwać. http://allegro.pl/peugeot-106-1-2-ba...950810974.html
    Mam podobnego od niedawna. Auto bardzo przyjemne, jednak nie jest aż tak tanie w utrzymaniu jak Matiz

Jednak w tym przedziale znowu najwazniejszy jest egzemplarz a nie model auta.

Auto
    Renault Megane II Grandtour

Domyślnie

W tej cenie i przy tych założeniach Matiz będzie dobrym wyborem.
    Jeżeli to ma być auto dla kobiety, to warto szukać wersji ze wspomaganiem kierownicy i z ABSem.
    Przy dłuższych poszukiwaniach można znaleźć auto od pierwszego właściciela z udokumentowanym przebiegiem.

Awatar Seb
    Auto
    służbowe ale własne

Domyślnie

Matiz wcale nie pali mało. Po za tym super budżetowe autko, które się nie psuje, a jeśli już to wszystko kosztuje grosze. Mam takiego pod swoją strzechą od 2 lat i jako wózek na zakupy dla żony sprawuje się idealnie - żadnej awarii - kupiłem za 3tys + 1300 wymiana chyba wszystkiego dla świętego spokoju. Od pierwszego właściciela z książką serwisową i wpisami do samego końca.
    Ale za 5tys faktycznie rozejrzałbym się za czymś ciekawszym.

Domyślnie

A może Suzuki Swift? Ponoć cieszy się dobrą opinią (że niby jest mało awaryjny), myślę, że z częściami nie jest tak źle (chodzi o dostępność i ceny), silnik 1.0 jest ekonomiczny i wydaje mi się, że ma więcej przestrzeni w środku niż wspomniany Matiz
    Dlaczego kierowcy Alf nie pozdrawiają się na ulicy?? Dlatego, że rano widzieli się w serwisie

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

Swift jest bardzo podatny na rdzę. Ja bym dołożył ze 2 tysiące i kupił Clio II 1.2 benzyna.

Awatar Ryjas
    Auto

Domyślnie

Matiz nie jest aż taki zły, żeby go na Clio II zamieniać Clio jest w porządku ale nie za te pieniądze

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Kia Cee'd SW II

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez joker5513 Zobacz posta
    Swift jest bardzo podatny na rdzę. Ja bym dołożył ze 2 tysiące i kupił Clio II 1.2 benzyna.
    Osoba mając taki mały budżet na auto chętnie dołożyłaby więcej gdyby mogła. Bezsensu takie propozycje.

Co do autora postu. Mając 5 tyś. chyba już kupiłbym tego Matiza, ujeżdzał go i jednocześnie zbierał na coś lepszego. Nie jest to zła propozycja. Corsa B to dość ciasne auto, a bagażnik nie jest za wielki. Za to silnik 1.2 całkiem daje radę, a i pali niewiele. Jeździłem nim nieraz i uważam, że na auto dla kobiety jest idealny. Na mojej uczelni kilka dziewczyn z mojego semestru jeździ Corsą B. Świadczy to o tym, że im musi pasować. Zastanowiłbym się nad Punto I bo jest ciekawszą propozycją niż Matiz, ale jak musi być rocznik min.2000 to nie ma o czym pisać. Za to zastanowiłbym się nad Hyundaiem Accentem. Nie wiem jak z bezpieczeństwem. Jednak fajnie się nim jeździ. Silnik dynamiczny, ładnie się zrywa, ale też dużo pali. Najlepiej szukać z LPG. W środku jak na tak małe auto dużo miejsca, bagażnik zmieści spokojnie dwie torby podróźne albo zakupy na cały tydzień. Większość egzemplarzy jest świetnie wyposażona, w tym klimatyzacja. Za te pieniądze powinieneś dostać z rocznika 2000. Pozdrawiam

Awatar Ryjas
    Auto

Domyślnie

Ale cześci Matiż ma najtańsze

Awatar Kedirak
    Auto
    ufo 1.8 nuda blee ale nie psuje sie!

Domyślnie

to mocny argument. czyli nie odradzamy tego wyboru.

Dzieki bardzo za pomoc wszystkim.

p.s.
    jestem troche zawiedziony, ze sej wypada slabiej od matiza w testach bezpieczenstwa, wersji z abs raczej tez sie nie uswiadczy, a tak go lubilem..hm..az mi raz nie zapalil (wina akumulatora) pojechalem wtedy rowerem i mialem wypadek ok matiz rzadzi zatem w swiecie wesolych samochodzikow. mala swinko pralka ale praktyczna bestia.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów