Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: do 12tys małe raczej 3 drzwiowe

Auto
    brak

Domyślnie do 12tys małe raczej 3 drzwiowe

Witam
    Zamierzam kupić samochód do 12 tysięcy złotych. Potrzebuję małego samochodu 3 drzwiowego, ekonomicznego. Zamierzam go lekko podnieść do góry potrzebuję w miarę duży prześwit. Nie najlepsze drogi tam gdzie mam czasem jeździć . Terenowe nie wchodzi w grę niestety (eksploatacja i koszty). Myślałem o lupo, polo, ewentualnie citroen c1, c2 jeszcze może hyundai getz. Czekam na opinie i propozycje .

Awatar svonston
    Auto
    -

Domyślnie

Poszukaj Pandy. Jest dosc wysoka, sam przejezdzilem taka 20 tys. km. Nie wiem, jakie robisz przebiegi roczne, ja uzytkowalem diesla - w miescie ~6-6,5L (Warszawa, nie mam lekkiej nogi), trasa ~4("na emeryta" )-5L (Warszawa-Ilawa-Warszawa za 125 zl z 5cioma osobami w samochodzie). Rocznik 2005, przejechala do dzisiaj ~160 tys. km i jezdzi dalej u taty.

Wiem, ze benzyny pija troche wiecej, ale za 12 tys. bedzie w miare nowa Panda, nawet w gazie, z el. szybami i wspomaganiem. Samochod jest maly, ale dla 4ch osob dosc wygodny (duzo lepiej niz w Lupo czy C1), bagaznik podobny do Cytryny i VW (chyba troche ponad 200L).

Nie moge zlego slowa powiedziec o tym samochodzie - bezawaryjny, czesci bardzo tanie, w dieslu zrywny, ekonomiczny; troche glosny w trasie (szumy), dosc malo miejsca na kolana (ale ja jestem chudy) i... Ciezko mi znalezc wiecej wad. Szczerze polecam.

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

Panda jak najbardziej. Może udało by się dorwać wersję już podwyższoną fabrycznie i z napędem 4x4 ale nie wiem czy się załapiesz w tym budżecie...

Awatar Xerox
    Auto
    amerykańskie, włoskie

Domyślnie

Mialem C2 w dieslu 1.4HDI. Fajne autko, malo pali, ladny wyglad i dosc wygodne, ale raczej nie na bezdroza. Stosunkowo delikatne zawieszenie i w dieslu przod dosyc nisko siedzi. Moze w wersji benzynowej byloby lepiej, ale wydaje mi sie, ze bedzie i tak za delikatne jak dla Ciebie. Ja na Twoim miejscu celowalbym w Lupo/Polo lub wlasnie Panda jak juz wspomniano.

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

Poza tym nie da się kupić C1 lub C2 w stanie do bezpiecznej jazdy za 12tys. zł.
    Obstawiałbym Pandę, łatwo o pewny egzemplarz, a auto bardzo tanie i wdzięczne w eksploatacji.
    Lupo nie polecam, zamiast przepłacać lepiej kupić Seicento, wrażenia z jazdy bardzo zbliżone podobnie jak jakość.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów