Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: rodzinne kombi/hatchback do około 32tys zł. Pomożecie wybrać?

Awatar defx

Domyślnie rodzinne kombi/hatchback do około 32tys zł. Pomożecie wybrać?

Witajcie.
    Wiem, że tego typu tematów jest mnóstwo, jednak mam nadzieję że i mi pomożecie w wybraniu odpowiedniego samochodu

Obecnie podróżuje honcą civic 5d 1,4 90KM z 1998roku. Robiłem około 15tys km rocznie. Obecny przebieg to już 269tys Km, więc czas wymienić hondzię na coś nowszego, na pewno z mniejszym przebiegiem.

Autko sobie bardzo chwalę, jednak zaczynam robić w sezonie letnim coraz większe dystanse (wycieczki, wczasy, wyjazdy weekendowe) co spowodowało, że roczny przebieg zaczyna sięgać około 30tys km.
    Kwota jaką dysponuję to MAX 32000zł.
    Szukam samochodu jak najmłodszego, niekoniecznie w dieslu, lecz ekonomicznego. Nogę mam lekką, a do tego ceny paliw sprawiają, że człowiek chcąc nie chcąc zaczyna jeździć ekonomicznie
    Zależy mi na młodym samochodzie gdyż chciałbym nim pojeździć z 10 lat. Kupiłem mieszkanie i mam kredyt hipoteczny, więc na zmianę autka już nie będzie okazji. Trzeba więc kupić coś pewnego na te "parę" lat oszczędzania i spłaty hipoteki.

Myślę nad czymś nie starszym niż 2007rok. Klasa wyższa niż obecna więc pewnie coś z przedziału klasy średniej. Skoro większe autko, to i pewnie trochę większa moc, więc tak pewnie przynajmniej 120Km, ale też nie z 200
    Zawsze jeździłem "japończykami" jednak nie twierdzę, że inne są złe więc jestem otwarty na propozycje
    Analizując rynek wytypowałem następujące samochody:

1. Honda Accord kombi
    2. Mazda 6 (ta po liftingu z 2006r)
    3. Mondego (to w nowej "budzie")
    4. Peugeot 407SW
    5. Opel Vectra po liftingu

Co z tego zasługuje na uwagę, a czego unikać?

Honda i Mazda ledwo łapią się w tej kwocie i obawiam się, że mogą być mocno "przelatane", ale zawsze coś się może ciekawego trafić

A może zupełnie jakieś inne typy o których nie wspomniałem? chętnie się ustosunkuję do nich.

Powiem, że ostatnio jeździłem przez 2tyg vectrą z 2008r w dieslu 150km i bardzo miło mnie zaskoczyła, jednak nie wiem jak z awaryjnością i eksploatacją w dłuższym okresie.

Proszę o pomoc i z góry dziękuję.
    Jak zakupię możemy razem "oblewać"

Pozdrowionka!
    wreszcie wiosna!!

Awatar dani
    Auto
    WE XXXHP

Domyślnie

Jeśli chodzi o Vectrę C po lifcie to sporo zmieniono na plus. Wyeliminowano problem z CIM-em, nie ma już problemów z korodującymi chłodnicami. Silnik diesla to jednostka FIAT'a, mało awaryjna, bardzo dynamiczna. Części, jak to do Opla, tanie. Czasem nawet miło zaskakują części z ASO, niektóre są tańsze niż zamienniki (poduszki amortyzatorów). DO tego, za małe pieniądze, można doposażyć w łatwy sposób choćby w lusterko światłoczułe (jeśli brak oczywiście), AFL itp. Przy małym przebiegu polecałbym Ci jednak 1.8 125KM - co prawda nie jest to demon szos, ale mało pali i jest mało awaryjny lub 2.2 147KM - lepsze osiągi i troszkę większe spalanie. Zapraszam na www.vectraklub.pl jest tam dział Vectra C i bez rejestracji możesz sobie poczytać o tym modelu i jakie problemy trapią ich właścicieli.
    Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers.

Auto
    Volvo XC60 // Jaguar XJ

Domyślnie

Raczej musisz "zejść na ziemię". Piszesz że auto potrzebujesz na wiele lat więc musisz kupić zadbany i doinwestowany egzemplarz.
    Za te pieniądze na pewno nie kupisz Mazdy i Hondy, raczej też nie Mondeo, prędzej znajdziesz Opla czy Peugeota.
    Kasy nie rozmnożysz więc na Twoim miejscu nie trzymałbym się tak kurczowo rocznika. Honda czy Mazda z lat 2004-2005 nie musi być gorsza od Peugeota z 2007.

Awatar defx

Domyślnie

Co do hondy to się zgodzę, że ciężko, jednak mazdę spokojnie już znajdę w tej kwocie. Szukam po liftingu, ponieważ te sprzed 2006 roku strasz rdzewiały, no i silniki gorsze.

----- Poprzedni post napisany o 13:30 -----

Cytat Zamieszczone przez dani Zobacz posta
    Przy małym przebiegu polecałbym Ci jednak 1.8 125KM - co prawda nie jest to demon szos, ale mało pali i jest mało awaryjny lub 2.2 147KM - lepsze osiągi i troszkę większe spalanie.
    A jak wygląda ta różnica w spalaniu pomiędzy tym 1.8 125KM, a 1,9 150KM. ? Bo w cenie faktycznie spora różnica. Te 1,8 około 2tys tańsze. Ale czy 125KM to nie za mało na taki samochód? Mi się wydaje, że w mojej hondzie 90KM to mało. Fakty, że w dieslu w inny mzakresie obrotów dysponuje się momentem i mocą, więc może i wystarczy...
    Ten 2,2 jednak chyba faktycznie za duży. W sumie na co dzień jeżdżę po mieście, a tylko w weekendy trasa.
    wreszcie wiosna!!

Auto
    Volvo XC60 // Jaguar XJ

Domyślnie

No nie wiem czy tak "spokojnie". Nawet na Allegro 2/3 Mazd z tego rocznika przekracza 32tys. Pytanie ile tych poniżej 32 tys. jest w sensownym stanie. Większość podchodzi pod 200 tys. km o ile to są prawdziwe przebiegi bo może być sporo więcej.
    4-letni zadbany samochód nie może tracić 70% wartości ... (o ile nie zawinął się wcześniej na drzewie).

Awatar defx

Domyślnie

Oczywiście
    Tylko jak na allegro jest np za 34000 w rozmowie już gość schodzi do 32000, więc wiadomo, że wszystko jest kwestią negocjacji. A diesle lecą w dół teraz przez ceny paliw.
    Jak już wspomniałem, nie upieram się na japończyka. Chciałem tylko zauważyć, że i tu można coś "wyhaczyć".
    A może jakieś całkiem inne propozycje oprócz tych wymienionych?
    wreszcie wiosna!!

Awatar jackass
    Auto
    S80 T6/Legacy

Domyślnie

"nowe" mondeo 2007r za 30tys ??? chyba złom... conajwyżej VC w tej kasie , jak diesel w VC to tylko 1.9 , albo szukaj czegoś mniejszego typu Focus Combi lub Astra III combi

Awatar defx

Domyślnie

Mondeo było w Rzeszowie akurat w benzynie oglądałem 1,6 2008 rok 33500 do negocjacji. Miałem jechać wczoraj, ale zadzwoniłem i już gość rano sprzedał na giełdzie.
    jackass - mniejszego nie chcę. mój civic jest dla mnie "na styk". Klasa średnia jest wg mnie w sam raz dla rodziny 2+1, a może niedługo 2+2, więc wolę coś z tego przedziału szukać.
    wreszcie wiosna!!

Auto
    jeździ

Domyślnie

Moim zdaniem za te pieniądze tylko Vectra. Mondeo? chyba zartujesz.................. Mam dwóch kumpli z vectrą . Jeden 2.2 benzyna drugi 1.9 cdti. Chwalą sobie. No i auto jest ogromne.

Awatar defx

Domyślnie

a na co zwracać uwagę przy oplu? Lepiej ten 125KM czy 150?
    Jakieś usterki? Rdza? itp?
    Czy warto zapłacić trochę więcej za te wersje opc?
    wreszcie wiosna!!

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów