Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: Wielki van lub mniejszy bus, ekonomiczny i nieawaryjny do 20 tys.

Auto
    Toyota LC J95

Domyślnie Wielki van lub mniejszy bus, ekonomiczny i nieawaryjny do 20 tys.

Witam Was serdecznie. Z forum motoryzacyjnym, o charakterze ogólnym, nie miałem wcześniej do czynienia. Uczestniczę w forach 4x4 i forach karawaningowych. Mam teraz jednak pytanie ogólne i dlatego chciałbym prosić Was o radę.
    Rozglądam się za kupnem drugiego samochodu, który służyłby do wożenia rodziny, ciągania dużej przyczepy kempingowej (1500kg) był dość ekonomiczny i zarazem możliwie niezawodny. Zależy mi na tym, ponieważ z przyczepą jeździmy za granicę, często w rejony, gdzie serwisów i mechaników nie ma. Musi mieć spory bagażnik. Aktualnie mam Toyotę Land Cruisera J95 TD z 1999 roku. Pojazd rewelacyjny, niezwykle niezawodny, ale ma dwie wady. Pierwsza, to dość duże spalanie (10 - 11 litrów zwyczajnen jazdy) i 14 - 15 litrów przy ciągnięciu przyczepy. Druga wada, to za mały bagażnik, jak na moje potrzeby. Ma on około 120 cm wysokości, 110 głębokości i 130 cm szerokości. Akurat wozimy taki ładunek (ponton i silnik), że do bagażnika się to nie mieści. Musiałby być dłuższy o jakieś 20 - 30 cm. Stąd też myślę o aucie z większym kufrem i nieco bardziej ekonomicznym. Co do gazu, to mnie raczej nie interesuje, gdyż w niektórych rejonach, nie będę mógł tankować, a jeżeli kupię jakiegoś benzyniaka 2,5 - 3,8 litra, to z takim obciążeniem będzie mi palił pewnie ze 18 albo i więcej litrów benzyny.
    Ciekawą propozycją byłby Vito, ale ponoć są to busy awaryjne i nawet ci, co je mają, raczej mi je odradzają. Teoretycznie najlepszą ofertą, jest VW T4, ale tylko z silnikiem 2,5 Tdi - 102 konie, gdyż te 1900ccm są za słabe jak na takie obciążenia. Volkswageny maja jednak tę wadę, że kupienie dobrego autka 2,5 z wygodnymi fotelami dla dzieci, klimatyzacją i ABS-em w kwocie do 20 tys graniczy z cudem. Nie mówię o sztukach skatowanych z przebiegiem 10000000000 km. Nie interesują mnie klasyczne busy typu Sprinter, Transit, LT, Master itp. gdyż są to duże busy do pracy, a ja do pracy używam Toyoty. To ma być vano-bus na wyjazdy rodzinne z duża ilością bagażu. Roczne moje przebiegi to 15 - 20 tys km - nie więcej.
    Dlatego też moje poszukiwania idą w kierunku innych marek i modeli niż VW, na którego mnie nie stać. Prosiłbym Was o jakieś propozycje. Jeszcze raz podam założenia, których chciałbym się trzymać:
    1. Auto raczej mało awaryjne
    2. W miarę ekonomiczne (7-8 litrów na 100km). Oczywiście mam na myśli normalną jazde w trasie.
    3. Bagażnik o wymiarach minimum 110 sze. x 90 wys. x 140 głębokość
    4. Pięć foteli (tylny rząd wygodny dla dzieci)
    5. ABS + klimatyzacja
    6. Możliwość założenia bagażników - relingów dachowych (czym mocniejsze, tym lepsze)
    7. Nie starsze jak 16 lat
    8. Cena do 20 tysięcy
    9. Moc silnika przynajmniej 90 - 100 koni
    10. Nie wymagający po zakupie kapitalki za 10 tysięcy zł (choć to akurat zależy od egzemplarza, który się kupuje)
    Za wszelkie propozycje mieszczace się w założonych kryteriach będę bardzo wdzięczny.

Awatar wojtekwielkiew
    Auto
    Honda Civic Sport 2005

Domyślnie

Ciężko będzie znaleźć coś lepszego od VW, jeżeli mowa o vanie.

A nie myślałeś o jakimś pick-up'ie? 5 osób wchodzi ładnie w podwójną kabinę, "kufer" ogromny, ramowa konstrukcja jest idealna do holowania przyczepy, a silniki na pewno długo pojeżdżą.

Nie znam się zbytnio na tym rynku, poza poprzednim modelem Mitsu L200 i Navary nic mi na myśl nie przychodzi. Może ktoś bardziej obyty w temacie zweryfikuje moje słowa.
    Civic Sport '05 - nie rakieta, ale mój

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Lancia Phedra? C8? Ulysse? To tzw. trojaczki. Nie są to typowe busy ale też nie są małe.

Auto
    Toyota LC J95

Domyślnie

Co do pick-upa, to moi koledzy mają jeden Navarę (na oko 2004 - 2005) drugi Miśka L200 (2005 - 2006)? Obaj jechali też moim Land Cruiserem i obaj stwierdzili, że komfort jazdy jest nieporównywalny, na korzyść Toyoty. Pick-upy są sztywne, do tego na tylnej kanapie jest ciasno. Kolega od Miśka, na urlopy woli jechać Laguną (na oko 2002 rok) niż japońcem.
    A czy Buzzer wspomniane przez Ciebie modele spełniają warunek wielkości kufra? Bo jeżeli tak, to byłyby świetną propozycją. Mam jednak wątpliwości, iż bagażnik ma wymagane minimum 140 cm długści (głębokości)? Niedawno przeglądając w sieci różne auta, najdłuższy z wanów wydał mi się Renault Espace. Ale może to tylko wrażenie, że ma duży bagażnik. Nikt z moich znajomych nie ma ani Lanci Phedry, ani C8, ani nawet Fiata. Fajnie byłoby, gdyby ktoś przemierzył bagażnik, oczyiscie z pominięciem trzeciego rzędu siedzeń.

Auto
    Toyota Previa GL, `93

Domyślnie

Hej terenowiec. Widziałem, że "błysnęła" Ci myśl o Toyocie Previi. Śmiało więc pytaj na previa.pl. Tymczasem jednak - kilka słów napiszę tutaj:

ad.1: ja bym raczej powiedział - bezawaryjne
    ad.2: manual 10-12l/100km; automat litr więcej
    ad.3 i 4: przy 7 lub 8 osobach na pokładzie (w zależności od wersji) pozostaje ok. 600 l pojemności bagażnika; tylna kanapa dzieli się 50/50 i podpina się do burt - cała operacja trwa kilkadziesiąt sekund - bagażnik wtedy ma pojemność bezkonkurencyjną, a miejsca zostaje na 4 lub 5 osób;
    ad.5: jak najbardziej, choć klimatyzacja nie należy do najwydajniejszych; poczwórny, niezależny na każde koło ABS, co nie było standardem w tamtej epoce (wtedy raczej jeden układ na oś)
    ad.6: mocne i duże relingi fabryczne
    ad.7: końcówka produkcji to 08.2000
    ad.8: spokojnie zmieścisz się w tej cenie, ale nie interesuj się wrakami z alledrogo za 4-10 tysięcy !
    ad.9. 132KM w standardzie; dostępna również wersja z superchargerem (156KM), ale z kierownicą po "naszej" stronie wyłącznie na rynku USA, do 1997 roku
    ad.10: w Twoim budżecie da się znaleźć "perełkę", ale raczej za zachodnią granicą - w Polsce nie ma zbyt wielu właścicieli, którzy o te auta dbają, a ci którzy dbają, wcale się ich nie chcą pozbyć

Ostatnia uwaga - ten silnik nie trawi LPG. Nie i już. Jeśli więc straszne komuś spalanie benzyny na takim poziomie i chce zaoszczędzić, to niech rozważa inne auto. Previa i LPG to jak żelazo i woda - gwarancja kłopotów.

http://www.motostat.pl/vehicle-stats/8398

Jeśli mieszkasz gdzieś blisko mnie, to zapraszam na oględziny (moje auto nie jest na sprzedaż!).

Auto
    Toyota LC J95

Domyślnie

Zamienienie Landcruisera na Previę niewiele mi da, by nie powiedzieć, że prawie nic. Previa spalanie ma większe. Pytanie jak z bagażnikiem. Czy możesz mi zmierzyć jego długość i szerokość (chodzi o przestrtzeń ładnunkową, a nie po najdalszych zakamarkach). Mówię o tym, gdyż ani pontonu, a tym bardziej silnika, nie jestem w stanie zbytnio ścisnąć. Ponton najwyżej o kilka cm. Jeżeli miałbym wybierać Prewię, to tylko z wyraźnie mniejszym spalaniem od mojego LC. Myślę, że musiała by to być Previa nowasza w dieslu. Zajrzę na forum Previ i zapytam o rozmaiary bagażnika.

Auto
    Toyota Previa GL, `93

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez terenowiec Zobacz posta
    Myślę, że musiała by to być Previa nowasza w dieslu.
    Nowsza jest odrobinę mniejsza od pierwszej generacji, ale istotą jest to, że nie zmieścisz się w budżecie. D4D za 20 tysięcy to w większości wraki. Tak czy inaczej odpowiedziałeś sobie sam - Previa nie jest dla Ciebie

Auto
    Toyota LC J95

Domyślnie

Cena to mniejszy problem. Główne kryterium są inne, z podstawowym: wielkością bagażnika i ekonomią jazdy.

Awatar se7en
    Auto
    Yoyota

Domyślnie

http://moto.allegro.pl/chrysler-voya...992464052.html
    (aukcja przykładowa)
    wg mnie najlepszy spełniający wszystkie kryteria, nie wiem które silniki są niezawodne, ale mam znajomego co takim jeździ i tylko olej i filtry zmienia.
    FUCK FUEL ECONOMY
    TDi engines are for senior citizens.

Auto
    Toyota LC J95

Domyślnie

Wydaje mi się, że VOYAGER też nie ma wystarczająco dużego kufra, czyli wymiarów minimum 110 x 140 cm? Oczywiście nie ruszając drugiego rzędu siedzeń. Poza tym Voyagery w dieslu, to... Czy ja gdzieś przypadkiem nie stanę na poboczu na granicy szwecko - fińskiej i nie bede musiał czekać dwa tygodnie na kuriera z elementem silnika z Polslski? W tej marce prym wiodły benzyniaki. Nie wiem jak było później? Niezawodność i możliwości naprawy, to też ważny czynnik przy zakupie.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów