Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 9 z 21 PierwszyPierwszy 123456789101112131415161718192021 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 201

Wątek: "Bat" a spalanie..czyli CB za i przeciw

Auto
    Alfa 159 SW TBi

Domyślnie

Tu raczej nikt nie napisał, że to lek na wszystko. Raczej padły konkretne zalety zastosowania CB.
    Z bezgranicznym zaufaniem...to hm...co najmniej lekko przesadziłeś. Osobiście wolę bezgranicznie nie ufać pani Kasi...z CB jeździ się w zasadzie bezstresowo.
    Dla mnie widok aut z nawigacja...szczególnie na autostradzie, na zwykłej trasie też, wywołuje uśmiech...droga prosta jak drut a na nawigacja ciągle włączona. Potem niech się coś się stanie z navi i będzie problem z trafieniem do celu. Mi wystarczy spojrzeć na googlemap zapamiętać nr dróg, charakterystyczne punkty a i w mieście docelowym staram się trafić bez korzystania z navi, jak nie dam rady, albo czas mi się kończy to na chwilę włączę.
    Ostatnio edytowane przez Mokitoki ; 27-12-2011 o 16:53

Awatar wojtekwielkiew
    Auto
    Honda Civic Sport 2005

Domyślnie

Aż się miło czyta takie rzeczy jak ten temat

Od siebie dorzucę krotko - trasa Wrocław-Zamość bez radia ~ 7,5 godziny, z radiem 6,5. Do tego bez obawy o mandaty i pieszych spacerujących po piwie ubranych na czarno w nocy.
    Civic Sport '05 - nie rakieta, ale mój

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez b707 Zobacz posta
    MCL a Ty to w porównaniu do użytkowników CB to w ogóle pirat jesteś. W końcu ujeżdżasz karwana z kratką... a jak wiadomo krawaciarze nie mają najlepszych opinii gdy idzie o kulturę i poszanowanie przepisów oraz innych użytkowników. Dlatego dziwi mnie, że przedstawiciel takiej grupy krytykuje innych piratów tylko za to że pływają pod inną banderą.
    Hola hola, chciałbym tak delikatnie zwrócić uwagę na fakt, iż wyraźnie podkreśliłem zróżnicowanie kierowców z CB. Dość konkretnie zaznaczyłem, że wykorzystanie w celach typu omijanie korków czy też powiadamiane o wypadkach jest jak najbardziej w porządku. Niestety, moje doświadczenie jest takie - kierowca z CB wie, że ma czystą ścieżkę więc zeskakuje na lewo i ciśnie ile fabryka dała. Ta grupa stanowi zdecydowaną większość użytkowników CB. Nie przypisuje tutaj bezpośrednio osób do takiego zjawiska. Prawda jest jednak taka, że co najmniej 3/4 użytkowników CB używa go do łamania przepisów, reszta zaś potrafi wykorzystać je w dobrym celu.
    #drivetastefully

Moderator Awatar b707
    Auto
    Skoda Superb III ew. Citigo Elegance

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez MCL Zobacz posta
    Prawda jest jednak taka, że co najmniej 3/4 użytkowników CB używa go do łamania przepisów, reszta zaś potrafi wykorzystać je w dobrym celu.
    Jakaś statystyka? Nie wiem... może jak piraci z CB omijasz korek lewym i widzisz ile samochodów z batem grzecznie stoi w korku, a ile cwaniakuje? Oł, pardon zapomniałem, że masz prawko od... miesiąca? Czyli ktoś z rodziny tak piratuje i masz czas robić statystykę? Bo pisanie, że 3/4 robi to czy tamto można o kant stołu rozbić.
    To tak jakby stwierdzić, że 3/4 nowych kierowców, którzy dostają samochód mocniejszy od malucha to piraci drogowi.

Hola hola, chciałbym tak delikatnie zwrócić uwagę na fakt, iż wyraźnie podkreśliłem zróżnicowanie kierowców z CB.
    Tutaj?:
    CB kojarzy mi się z buractwem, chamstwem i cwaniactwem.
    pzdr
    Imperialne Siły Moderujące

Tu pilnuje Kocia Banda:
    https://www.facebook.com/KociaBanda/

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

Jeździsz przykładnie i przepisowo a CB używasz tylko by dowiedzieć się o ewentualnych utrudnieniach w ruchu, ok nikt w to nie wątpi i wszyscy chwalą to, że nie używasz CB do niecnych celów.
    Tylko po co koniecznie chcesz rozgrzeszyć innych użytkowników CB?

Auto
    Alfa 159 SW TBi

Domyślnie

Hola hola, chciałbym tak delikatnie zwrócić uwagę na fakt, iż wyraźnie podkreśliłem zróżnicowanie kierowców z CB.
    b707 z Ciebie bekę leje, bo nic nie wiesz a się mądrzysz

Poza tym gratuluję wiedzy. prawko jazdy od miesiąca...statystyka w głowie, szeregowanie użytkowników CB w głowie...słowem alfa i omega.

... Prawda jest jednak taka, że co najmniej 3/4 użytkowników CB używa go do łamania przepisów, reszta zaś potrafi wykorzystać je w dobrym celu.
    Czyli należy rozumieć, że te 3/4 wykorzystuje CB tylko do łamania przepisów a ta 1/4 reszty do zacnych celów.
    A można wiedzieć dlaczego ci 3/4 degeneraci i łamacze wszelkich norm i form nie potrafią wykorzystać CB również do zacnych celów?
    Mają ograniczone możliwości intelektualne?

Zapomniałeś jeszcze o jednej grupie cwaniaków...ba to są już kryminaliści, recydywiści...cwaniaki o jakich się największym CB cwaniakom nie śniło.
    Otóż nie ponieśli oni nawet kosztów CB radia a przemieszczają się równie szybko co pojazd z CB...przyklejają się po prostu do cwaniaka z CB i jazda!
    Co o nich należy sądzić?

Moderator Awatar b707
    Auto
    Skoda Superb III ew. Citigo Elegance

Domyślnie

Od rozgrzeszania są księża... Ja walczę ze stereotypami i tworzeniem wniosków na podstawie... no właśnie na jakiej podstawie? Własnego widzi mi się? Bo teksty typu: "mijają mnie głównie samochody z CB: o niczym nie świadczy... 10 Cie mija, a 90 jedzie grzecznie w sznureczku.
    Idąc waszym tropem można na forum chwalić teksty, że samochodów na F i Francuskich kupować nie należy. BMW jest dla dresów, Mercedesy dla dziadków itp. itd... A no i słynny stereotyp, że prędkość nie zabija... skoro tak to po co się przejmować tymi co maja CB i gnają?
    pzdr
    Imperialne Siły Moderujące

Tu pilnuje Kocia Banda:
    https://www.facebook.com/KociaBanda/

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

Informacje czerpane z CB dają możliwość niczym nieskrępowanej jazdy i większość kierowców to wykorzystuje.
    Taka ludzka ułomność.
    Oczywiście, że wśród niekorzystających z CB też pełno idiotów i trudno generalizować ale chyba nie zaprzeczysz, że CB daje większe możliwości wyszalenia się na drodze?

Auto
    Alfa 159 SW TBi

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Dżony Zobacz posta
    ...ale chyba nie zaprzeczysz, że CB daje większe możliwości wyszalenia się na drodze?
    Równie dobrze jak: mocniejsze auto, prawo jazdy od miesiąca, młody wiek, siano w głowie...itd, można mnożyć w nieskończoność.
    Poza tym słowo "wyszalenia" jest raczej odpowiednie dla niewyjeżdżonych kierowców. Ktoś kto przejechał kilka set tys. km raczej wykorzystuje CB do ułatwienia szybszego przemieszczania się.

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

Rok w rok pokonuje z rodzicami trase Łódź-Unieście i wiem jedno, jak jedzie dobry samochod z "batem" przepisowo, to trzeba jechac przepisowo. Jak do tej pory sie sprawdza. Raz jak tata przycisnal i sie ucieszyl z wyprzedenia Passata nasza Sienka to przyszlo sliczne zdjecie Jednego roku jechalismy z CB, jak potrzebowalismy to sie wlaczylo i jechalo wedlug wskazowek. Poza tym, jak debil ma gnac, to bedzie gnal czy ma, czy nie ma CB. A my zwykle jedziemy 90-100.

Uprawnienia umieszczania postów