Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 12 z 21 PierwszyPierwszy 123456789101112131415161718192021 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 201

Wątek: "Bat" a spalanie..czyli CB za i przeciw

Awatar kojek
    Auto
    megane RS

Domyślnie

Jedna sprawa placic za cos, co bylo oczywistym bledem czy nawet glupota, a inna za cos co jakiemus glupkowi wydawalo sie dobrym rozwiazaniem (dobrym ograniczeniem)... Jesli uwazasz, ze wszystkie znaki sa postawione prawidlowo, i stosujesz sie do nich to ja to jak najbardziej rozumiem. Ale czesc z nich jest po prostu tragicznie ustawiona... Takie jest moje zdanie i sie raczej nie zmieni. Po za tym mowicie, ze za granica nie jezdza z batami. Ok. Ale czy tam wszedzie policja tak samo kryje ssie za krzakami i wystawia tylko suszarke zeby czasem ich ktos nie zobaczyl?

Auto
    Clio

Domyślnie

Chcąc uniknąc ostrego hamowania do 50 nie należy rozpędzać się do 140 przy ograniczeniu do 90, prostsza metoda niż CB radio, a to co ktoś tam sobie chce nie bardzo ma znaczenie. Co do prawidłowości ustawiania znaków, może i nie są wszystkie świetnie porozmieszczane, ale osąd kierowcy przejeżdżającego 90km/h przez skrzyżowanie nie należy do najlepszych, choćby dlatego że nie bardzo ma on czas na dokładną analizę.

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Przesadzasz pan i tyle panie Q-taz. Ograniczenia sa mimo wszystko coraz mniejsze. Drogi coraz lepsze.

Wdaje mi się że już niedługo będziemy swiadkami nowego rozporzedzenia unijnego nakazującego nakładanie elektornicznych kagańców na auta. I ograniczenie ich prędkości do dozwolonej. To najprostszy sposób na ograniczenie spalania Wtedy CB to się przyda mniej więcej tak jak teraz Walkie talkie.
    Nie wiem czy wiecie, ale za 50 lat ponoć ruch samochodowy ma być w ogóle wyparty z miast. I tego nie wymyślili polacy

Awatar Q-Taz
    Auto
    seat ibiza 1.4 01r.

Domyślnie

I fotoradarów coraz mniej. Czy nie? Ograniczenia są mniejsze na autostradach i ekspresówkach, które są w remoncie, ewentualnie w planach.
    Co do kagańców, proponuję ustawić je na 30 km/h, spalanie prawie zerowe, wypadki wyeliminowane, żyć nie umierać.

Auto
    Skodillac

Domyślnie

Ryjas - jak ograniczenia są mniejsze skoro zmniejszyli z 60 na 50 w zabudowanym?

Auto
    Clio

Domyślnie

Ale 2 podnieśli, na ekspresówkach do 120, a na autostradach do 140, o to mu chodziło zapewne. W zabudowanym i tak prawie wszędzie są znaki, zazwyczaj 30-40, rzadziej 60-70. Zachowujecie się tak jakbyście święcie wierzyli, że każdy mógłby jeździć w mieście 90-100 kmh i byłoby wspaniale, a ruch odbywałby się z niezwykłą płynnością.

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Jesli chodzi o fotoradary, to już nawet jest ustawa, która wiadomo jak jest repektowana. Mają być widoczne i ustawione jak trzeba... Mnie fotoradary z reguły nie przeszkadzają. Są gminy, które chcą na tym zarabiac i faktycznie głupio ustawiają te wynalazki, ale mimo wszystko CB was od zdjecia nie uchroni. Trzeba tam zwolnić i przejechać przepisowo. Trudno. Odcinkowe fotoradary wyeliminują praktycznie w całości cwaniactwo drogowe i będzie to niedługo więc nawet po autostradzie więcej niż te 140 nie pojedziecie. Mi taka prędkość wystarczy. Te 120 na ekspresówce również. Auto mam jakie mam. Pewnie jakbym miał lepsze to by mnie korciło jeżdzic szybciej. Ale sobie takiego nie kupiłem więc mam z głowy problem Wolę spalić mniej, dojechać przynajmniej teoretycznie bezpieczniej i nie smigac 160-180. I tak dużo szybciej nie dojade.
    Tka naprawde to jak wam fotoradary przeszkadzają można od razy wyeliminowac wszystkie przejścia dlapieszy i światła na skrzyżowania. Przecież spowalniają.
    Eh... Wy chyba naprawde nie wiecie jak jest za granicą. Niekoniecznie w Niemczech. Polecam Skandynawię

A apropos ograniczenia do 50 w obszarze zabudowanym. To jest ono już od dobrych 10 lat o ile się nie mylę, więc trudno powiedzieć by ktokolwiek ostatnio je zmniejszył...

Awatar Q-Taz
    Auto
    seat ibiza 1.4 01r.

Domyślnie

Nikt nie mówi o 160-180, mój bolid taką prędkość może osiągnąć najwyżej spadając w jakąś solidną przepaść. Chodzi o miejsca, gdzie spokojnie i bez jakiegoś szczególnego ryzyka można jechać stówką, a trzeba zwalniać do 50, bo ktoś znak postawił. Podobnie w mieście, gdzie w dobrych warunkach można spokojnie jechać 70-80.

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez sandman Zobacz posta
    Ale 2 podnieśli, na ekspresówkach do 120, a na autostradach do 140, o to mu chodziło zapewne. W zabudowanym i tak prawie wszędzie są znaki, zazwyczaj 30-40, rzadziej 60-70. Zachowujecie się tak jakbyście święcie wierzyli, że każdy mógłby jeździć w mieście 90-100 kmh i byłoby wspaniale, a ruch odbywałby się z niezwykłą płynnością.
    Jakby tych ekspresówek i autostrad przypadało więcej niż 1m/1 samochód zarejestrowany w kraju to można by było o czymś rozmawiać. A tak na 99% dróg krajowych jest niezmiennie 90 a w miastach planują jeszcze obniżyć i tak żółwie 50km/h

Auto
    Clio

Domyślnie

W miastach powinno się jeździć żółwio, głównie dlatego bo większość osób gubi się w bardziej skomplikowanych sytuacjach wymagających szybkiego podjęcia decyzji, a poza tym dlatego bo zbyt wielu pieszych jest w pobliżu dróg. To 90 na krajówkach to tak wolno dla Ciebie? Czujesz że ograniczają Ci wolność i depczą Twoje prawa bo nie możesz jechać ponad 100kmh?

Uprawnienia umieszczania postów