Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 21 PierwszyPierwszy 123456789101112131415161718 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 201

Wątek: "Bat" a spalanie..czyli CB za i przeciw

Zbanowany
    Auto
    grube

Domyślnie

CB to świetna sprawa. U nas warunki do jazdy są tragiczne (przebudowy, objazdy, obstawione krzaki itd.) to jakoś trzeba sobie radzić. Szkoda, że niektórzy w eterze nie grzeszą kulturą, ale to już inna sprawa. Strzelą do Ciebie, dostaniesz pierwszy mandat i zobaczymy, czy nadal będziesz uważał CB za cwaniactwo.

A jak się niby prezentują baty za granicą? Jak białe skarpetki do sandałów? To ma być praktyczne, a nie wyglądać. Podróż na 3 auta do Chorwacji- CB niezastąpione, ponadto na całej trasie też dużo Polaków z CB- poza tym, że wiesz, czy nie stoją gdzieś za rogiem, możesz się dowiedzieć skąd ktoś wraca i jak było. Spoko.

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Ja tam wolę się skupić na drodze. Słuchanie głupkowatego slangu mnie męczy.
    Poza tym zeby do ciebie nie strzelali wystarczy jeżdzić zgodnie z przepisami. Ja rozumiem, że najłatwiejsze rzczy cięzko zrozumieć, ale to jest chyba oczywiste?

Mimo wszystko rozmawianie przez CB rozprasza a duże baty zwiększają zużycie paliwa...

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

Jak mnie strzelą to będę strzelony, ot co. Poza tym jak jedziesz na 3 samochody to nie nawijasz całą drogę. Jakoś jak CB było nielegalne w PL ludzie sobie radzili. A teraz co, zapieprzasz jak szalony, ostrzegają Cię o "miśkach", hamujesz, mijasz patrol i dalej lecisz. Faktycznie, może i wygodne, ale ja w tym nie widzę nic sensownego. Poza tym nadal nie rozumiem czym różni się trzymanie w ręce telefonu komórkowego od trzymania gruszki. I to i to absorbuje uwagę.

Wyglądać nie wyglądać, Niemcy, Włosi, Francuzi też jakoś jeżdżą na kilka samochodów i radzą sobie bez CB.
    #drivetastefully

Zbanowany
    Auto
    grube

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Ryjas Zobacz posta
    Poza tym zeby do ciebie nie strzelali wystarczy jeżdzić zgodnie z przepisami.
    CB rozprasza mnie do tego stopnia, że nie zwracam uwagi na znaki i trudno mi jeździć zgodnie z przepisami.

Cytat Zamieszczone przez MCL Zobacz posta
    Wyglądać nie wyglądać, Niemcy, Włosi, Francuzi też jakoś jeżdżą na kilka samochodów i radzą sobie bez CB.
    Sorry, ale trochę Ci nie wyszedł ten argument. Niemcy, Włosi i Francuzi nie opowiadają sobie w drodze na wakacje kawałów o murzynach i Żydach.

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

Nadal mnie nie przekonałeś
    #drivetastefully

Awatar manager
    Auto
    W124/Multipla

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Ryjas Zobacz posta
    duże baty zwiększają zużycie paliwa...
    :lol: kosa !

Kto powiedział, że trzeba mieć włączone cały czas ? można włączyć co kilkanaście/kilkadziesiąt km, zapytać czy droga jest czysta i to wszystko przynajmniej u mnie tak jest. Poza tym przez CB można zapytać o drogę, o objazd... wygodna sprawa.

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie

Ja nie widzę sensu tej gadki. Kto chce niech używa, a kto nie to niech jeździ bez. Proste. Tylko po co krytykować innych?
    Moja antena nie ma 2 m tylko jakieś 1,6 m, mi się podoba, choć wiadomo, że o wygląd nie chodzi tylko o przydatność.
    Ja wczoraj dzięki CB zorientowałem się, że w tym samym kierunku jechał nieoznakowany radiowóz z kamerką, tak to pewnie bym wszystkich wyprzedził i by mnie nagrali chłopaki.
    Podobnych sytuacji jest wiele, także mi się to opłaca, a przede wszystkim to bardzo dużo czasu spędzam w aucie i potrzebuje jakiejś rozrywki.

Coś poszło nie tak, miało być Ferrari

Tylko kolor się zgadza...
    Były:
    (1.)
    Fiat 126 elx (NGI 9F82) 00', (2.) Fiat Uno 0.9 + LPG (NGI C858 ) 07', (3.) Opel Astra G Caravan 1.6 + LPG (NGI 04777) 99' , (4.) Fiat Panda 1.1 + LPG (NGI 4L32) 07' , (5.) Fiat Grande Punto 1.4 8v + LPG (N0 SORRY) 08', (6.) Honda Accord 2.0 benzyna (NO 9999C) 09', (7.) Alfa Romeo Giulietta 1.4 Turbo Benzina MA 170 TCT + LPG (N0 DAWAJ) 12'
    Jest: Honda PCX 0.125 (NOL 1W22)

Auto
    3 x FR, 2 x DE, 2 x USA

Domyślnie

AGENT a jaki to właściwie kolor?
    szaro-buro-bordowy?

co do cb, szkoda, ze nikt nie uzyl innego argumentu: najebani kierowcy tez tego uzywaja i sieja postrach na drogach omijajac patrole.

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez manager Zobacz posta
    :lol: kosa !

Kto powiedział, że trzeba mieć włączone cały czas ? można włączyć co kilkanaście/kilkadziesiąt km, zapytać czy droga jest czysta i to wszystko przynajmniej u mnie tak jest. Poza tym przez CB można zapytać o drogę, o objazd... wygodna sprawa.
    Nie wiem czemu mnie cytowałeś... Napisze tylko, że taki bat powoduje zwiększony opór powietrza. Mniej więcej jak chorągiewka

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie

Ponoć wystające lusterka wsteczne też stawiają opór powietrza i podwyższają spalanie, może by je tak składać w czasie jazdy?
    Były:
    (1.)
    Fiat 126 elx (NGI 9F82) 00', (2.) Fiat Uno 0.9 + LPG (NGI C858 ) 07', (3.) Opel Astra G Caravan 1.6 + LPG (NGI 04777) 99' , (4.) Fiat Panda 1.1 + LPG (NGI 4L32) 07' , (5.) Fiat Grande Punto 1.4 8v + LPG (N0 SORRY) 08', (6.) Honda Accord 2.0 benzyna (NO 9999C) 09', (7.) Alfa Romeo Giulietta 1.4 Turbo Benzina MA 170 TCT + LPG (N0 DAWAJ) 12'
    Jest: Honda PCX 0.125 (NOL 1W22)

Uprawnienia umieszczania postów