Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Seat Altea/Altea XL 1.4 TSI 125 KM.

Auto
    Golf V

Domyślnie Seat Altea/Altea XL 1.4 TSI 125 KM.

Pojawiła się w rodzinie perspektywa zakupu jednego z ww. autek. Czy jest na forum właściciel któregoś z aut z silnikiem 1.4 TSI? Chodzi mi o awaryjność, spalanie i ogólną jakość auta. Może jeśli nie właściciel, to ktoś miał okazję może jeździć czymś takim? Jak jest z dynamiką? To dosyć istotna kwestia, obecnie jeździmy Cromą 1.9 JTD 150 KM i jest naprawdę żwawa, więc widmo przesiadki do zawalidrogi jest mało zachęcające 125 KM to nie jest dramat no i jest ta turbinka, ale jak to się sprawuje w praktyce? Wielkie dzięki za wszelkie informacje, nawet zasłyszane z w miarę wiarygodnych źródeł. Warto brać?
    Gaz jest dobry... Do kuchenek

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

Silnik dość żwawy i w miarę oszczędny jak na swoje osiągi. W kompaktach sprawuje się nieźle, w lekko wyższej Altei również nie powinno być źle. Zresztą testów aut z tym silnikiem masz w prasie i w internecie do cholery. Podobnie jak opisów usterek rozrządu trapiących niektóre egzemplarze.

Awatar Patryk R.
    Auto
    Renault Sport

Domyślnie

Ja Ci mogę powiedzieć jak jest z dynamiką i pracą tej jednostki, bo jeździłem Yetichem wyposażonym w ten motor. Wyciszenie - bardzo dobre, dynamika - całkiem sprawnie samochód się zbierał, spalanie - było w porządku. Ogólnie to właśnie poprzeglądaj trochę testów wozów z tą jednostką i opinie na forach, bo podobno z awaryjnością różnie bywa.
    Start Engine.pl - Motoryzacyjny styl życia

Auto
    VW Arteon 2.0TDI 190KM

Domyślnie

Powiem Ci że jak dla mnie motor wystarczający. Użytkuje Leona już 2 lata z tym silnikiem i przejechałem 50 000 km. Fakt że Altea/XL to trochę większe auta, ale większych różnic w kwestii dynamiki czy spalania nie powinieneś odczuć. Jak na razie żadnych usterek, jak bym nie jechał zawsze mi spali 7l/100km.

Awatar Kedirak
    Auto
    ufo 1.8 nuda blee ale nie psuje sie!

Domyślnie

XL ka bedzie ciezka

mam altee 1.6, jezdzilem 1,4 tsi octavia.

i Tobie proponuje rowniez umowic sie na jazde probna octavia 1.4 tsi, jest sporo salonow. W XL bedzie oczywiscie wolniej bo ciężej i opory wieksze przy duzych predkosciach. Wg mnie bedziesz zawiedziony dynamika.

Auto
    seat

Domyślnie

Cofanie tylko na lusterka, słaba widoczność do tyłu. Z przodu przeciwnie, jazda komfortowa, mało awaryjny i duży bagażnik to na pewno główne zalety

Auto
    Golf V

Domyślnie

Dzięki za wasze wpisy, są pomocne ekonomicznie rzecz biorąc to 1,4 TSI jest najlepszym wyborem, bo 1.6 TDI choć nic nie spali to też nie będzie chciał jechać, a 2.0 TDI jest od 1.4 aż o 10 tyś. zł droższe, co też się nie opłaca. Myślę, że z silnikiem nie powinno być dramatycznie pod względem usterek, a nawet jeśli, to auto ma być nowe i z 5-letnią gwarancją, więc niech się Seat martwi największe atuty to na pewno przestronne wnętrze, duży kufer (XL), dobre wykonanie no i przyzwoite ceny przy odsprzedaży.
    Gaz jest dobry... Do kuchenek

Domyślnie

A Ja myślę, że nie powinieś specjalnie zawieść się dynamiką.
    Obecnie w parku stoi u nas Altea 1,2 TSI 105KM i po pierwszej jeździe byłem raczej miło zaskoczony aniżeli rozczarowany.
    Nie jest to zresztą opinia tylko moja ale naprawdę wielu testujących ją osób.
    Oczywiście - umówmy się - nie jest to demon prędkości, ani 265-konna Cupra R, ale auto spokojnie daje radę, wiec wieksza jednostka 1,4 125KM będzie naprawdę niezłym wyborem
    you tell me exactly what you want and i will very carefully explain to you why it cannot be | gtaV

Domyślnie

Ja od 25 tys. km daję sobie radę w Skodzie Yeti z 1.2 TSI i po kilku problemach auto naprawdę spisuje się bardzo dobrze. Daje radę przy rodzinie 2+2, a dzięki turbosprężarce dynamika jest jak najbardziej akceptowalna.

Auto
    seat

Domyślnie

Jakieś konkretne rozwiązania. Wiecej zalet, niz wad no i gwarancja.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów