Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Tempomat

VIP Awatar Potek
    Auto
    Audi A4

Domyślnie Tempomat

o tak sobie wymysliłem na mały rozruch tego działu
    Ciekawy jestem jakie jest wasze zdanie na temat tego wynalazku :>
    Co to jest to nie musze chyba na takim forum pisac bo chyba kazdy wie.. ale wrazie czego to tu jest maly opisik
    Czy to wogole wg was jest potrzebne (w europie)?? Jakie są zalety jakie wady ?

Mam takie cos (tzn w rodziców autku) i szczerze uzywałem moze z 2,3 razy(tylko jak sobie przypomnaiłem ze cos takiego mam i w sumie dla zabawy).... odkąd nim jezdze czyli ponad roku. Wole tam czuc wszystko pod nogami a nie zebym sobie ręką regulowal prędkosc... Nie widze jakis specjalnych zalet tego urządzenia..

Bylo raz na interii jak gostkowi (w co do końca sam nie wierze... ) zaciął tempomacik w lagunie na autostradzie we francji (nie pamietam dokłanie ale miał dosc sporo cos kolo 180km/h ) i dzwonił do serwisu i dopiero po 10 minutach go wyłączył(przez 5-cio krotne wciśnięcie przycisku set)... :> ... szczerze nie wydaje mi sie cos takiego ... no ale moze macie inne zdanie ?

Tu jest opisany inteligentny tempomat... Dla mnie to juz raczej kosmos .. i bym sie bał raczej jechac autem wyposarzonym w takie urządzonko... Ciekawy jestem jak jest rozwiązana sytuacja kiedy sie jedzei po zakręcie i jedzei cos z przeciwka... :> czy wogole takie graniczne sytuacje ..

BeeMiX
    Guest

Domyślnie

Mamy za mało autostrad by było to jakąś pomocną rzeczą. Taki inteligentny tempomat jest napewno w nowym GS. Osobiście korzystałem chyba ze 2 razy z ciekawości, mój ojciec ani razu. Wydaje mi się że tempomat to już prawie seryjne wyposażenie auta, prawie każdy nowy samochód ma tempomat.

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Kazdy nowy samochod ma tempomat? Bez przesady .Wstepuje on seryjnie mniej wiecej od segmentu D i to nie w najubozszych tylko w tych lepszych wersjach.
    U mojej mamy w autku tez jest takie uzadzanko i podobnie jak Potek uzywałem go ze 3 razy bo nie było potrzeby wiecej. Zgadza sie - po co to jak nie mamy autostrad. Tylko trzeba zauwazyc ze auta ktore kupujemy sa produkowane w takich krajach gdzie sa autostrady wiec wyposazanie ich w owe uzadzenie ma uzasadnienie.
    Tempomat pomaga w jezdzie na długiej trasie poniewaz( jak dal mnie ) pozwala odpczac nodze naciskajacej gaz. Pozwala tez na bardziej relaksujaca jazde.
    Z ta laguna to jakas wielka sciema bo po nacisniecu pedału hamulca tempomat przestaje utrzymywac predkosc wiec w czym problem.

BeeMiX
    Guest

Domyślnie

napisałem prawie a jak wiadomo "prawie robi dużą różnice"

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez BeeMiX
    napisałem prawie a jak wiadomo "prawie robi dużą różnice"
    Masz racje tez bym wychylił piwko bo pustynia sie w buzi zrobiła

VIP Awatar ilovebmw
    Auto
    Zostało jedno :( Mondeo MK4

Domyślnie

nie mam wiec nie powiem, ale dla mojej rodzinki pewnie by sie przydalo takie cos. co roku jest daleki wyjazd samochodem wiec byloby w sam raz.

moj kumpel ma w omedze tempomat i powiedzial, ze korzystaja dosc czesto, a po autostradach nie jezdza codziennie.

rshmn
    Guest

Domyślnie

Mam - uzywam. Octavia LK / 1.9, prosty, malo opcji. Gdzie uzywam - na trasach, a gdzie niby... sensowna predkosc to 90-130 km/h. Powyzej wole miec kontrole nad samochodem. W sumie fajna rzecz - mozna dac odpoczac nogom, ale ja go po prostu juz mialem, nie zaplacilbym za niego. Wole od tempomatu tylnia wycieraczke, ktorej w samochodzie (nowym) za 100 tys nie bylo (800 PLN doplaty pff).

Domyślnie

to jest co swietnego,my mamy mercedesa klasy C z 2003r. i mieszkamy w malopolsce,moj ojciec zczesto jezdzi na kurrsy do warszawy,poznania,wroclawia i ja czasami z nim i to jest niezawodne,ustaiwasz sobie i auo samo leci

Awatar Emenems
    Auto
    1. Fiat Punto 1.2 16V 2000r

Domyślnie

Tempomat jak na polskie warunki to całkowicie nieprzydatne urządzenie. Za mało Autostrad lub długich, pustych, prostych. Za duży ruch. Na włanczanie tego urządzenia musimy (w Polsce) sobie jeszcze pare ładnych lat poczekać.
    Specjalista d/s sprzedaży części Opel, Chevrolet (Powoli uczę się francuskiego)

Awatar BABELEC
    Auto
    Seat Toledo III

Domyślnie

Trudno się wypowiadać na temat przydatności lub nie tego typu urządzenia, jeżeli nie miało się okazji jego wypróbowania. Jednak wydaje mi się, że może to być dość przydatne urządzenia. Jest jednak kilka ale:
    - brak długich odcinków autostrad, gdzie łatwiej i wygodniej jest go wykorzystać
    - zbyt wąskie drogi (w sensie - głównie z jednym pasem) gdzie trzeba ciągle wyprzedzać, tudzież hamować bo co rusz ktoś się wpieprza tuż przed ciebie
    - pewne prawdopodobieństwo, że może on uśpić czujność kierowcy.
    Przyjmę Porsche 911 jako darowiznę. Tylko poważne oferty.

Uprawnienia umieszczania postów