Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 16 12345678910111213141516 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 157

Wątek: nowe auto do 60-70 tys zł

Auto
    VW

Domyślnie nowe auto do 60-70 tys zł

które wybrać?: CITROEN C4 1.6 SEDUCTION, MAZDA 3 1.6 KIREI czy HYUNDAI ELANTRA 1.6 COMFORT?
    z góry dziękuje za wszelkie opinie

Awatar se7en
    Auto
    Yoyota

Domyślnie

mazda 3 kirei
    FUCK FUEL ECONOMY
    TDi engines are for senior citizens.

Auto
    2018 Volvo V60 Cross Country 2,4 D4 AWD

Domyślnie

zadnej z powyzszych, gdybym to ja mial wybierac kompakta.

zupelnie nieciekawe te auta, ktore zaproponowales. ciekawy jestem jakim kryterium sie kierowales przy wyborze?

Awatar michal_gl
    Auto
    Nuova Bravo Mjet

Domyślnie

Idź na jazdę próbną, przejedź się i sprawdź jakie najbardziej ci odpowiada. Mając 60 - 70 tys na pewno nie brałbym pod uwagę Mazdy ze 105 KM silnikiem. Za niecałe 70 ty można już kupić Giuliettę 120 KM Distinctive.

Auto
    VW

Domyślnie

Jarek49, pod jakim względem są to auta nieciekawe?, proszę podaj swoje propozycje...
    Moje kryterium to:auto nowe, benzyna bez turbiny, wygodne, dobra jakość wykonania, przestrzeń w aucie+ergonomia,bdb wyposażenie, przebieg roczny auta zakładam na poziomie 10-15 tys km, cena 60-70 tys zl

Auto
    2018 Volvo V60 Cross Country 2,4 D4 AWD

Domyślnie

zakladajac, ze auto MUSI byc bez turbiny dosyc mocno zawezasz zakres aut. mozna praktycznie powiedziec, ze nie pozostawiasz sobie wyboru. czemu auto nie moze miec turbiny?

twoje propozycje sa dla mnie nieciekawe, gdyz nie sa to auta ani z dobrym designem, ani szybkie, ani przesadnie obszerne czy dobrze wykonczone. wydajac kupe kasy nabywasz auto przecietne pod kazdym wzgledem.

moja propozycja: http://www.renault.pl/media/cennik-p...2/AM11_LG3.pdf najlepiej w wersji Bose Edition (cena pewnie rowniez do negocjacji). 2.0 140 KM benzyna, bez turbo. ladnie sie zbiera. rewelacyjna cena, auto jest bardzo wygodne, obszerne i dobrze wyposazone. co do jakosci - duzo jezdze taksowkami i jeszcze zaden z taksowkarzy na to auto nie narzekal - zwykle sa naprawde zadowoleni.
    bez dwoch zdan polecam przejechac sie - we wnetrzu zobaczysz duza roznice w zaprojektowaniu auta miedzy Mazda, Hyundaiem a wlasnie Renault.

jesli jednak moze byc turbina a auto koniecznie kompaktowe - Fiat Bravo, Renault Megane lub Skoda Octavia.
    dobrym pomyslem (jesli nie spieszysz sie z zakupem) wydaje mi sie rowniez debiutujacy w zeszlym tygodniu nowy Hyundai i30 - wyglada bardzo atrakcyjnie, ceny starego i30 sa na rewelacyjnym poziomie. gorzej, jesli Hyundai wyceni go tak samo jak i40.
    dodatkowo, nie jestem zwolennikiem japonskiej motoryzacji, ale Mitsubishi Lancer (zwlaszcza w praktycznym i ladnym Sportbacku) wydaje mi sie warty rozwazenia: http://otomoto.pl/mitsubishi-lancer-...C20318609.html z wiekszym silnikiem i w slusznej wersji
    http://lubinmitsubishi.otomoto.pl/mi...C21913959.html - budzetowo.

Awatar michal_gl
    Auto
    Nuova Bravo Mjet

Domyślnie

Nowy Focus 1.6 125 KM

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

Fiat Bravo 1,4 TJet Multiair 140KM. Focus ma dychawiczny silnik, podobnie jak Mazda. A wydać 60 tysi na Hyundaia Dla mnie bez sensu. Ewentualnie ta C4 którą wymieniłeś, ale tu też silnik jedynie 1,6VTI w tych pieniądzach a lepszy byłby 1.6 THP.

Auto
    VW

Domyślnie

Dlaczego bez turbiny? dla mnie to jest oczywiste nie będę brał na siebie ryzyka użytkowania takiego auta z turbiną i generowania ewentualnych kosztów jej naprawy lub też naprawy elementów na zużycie których działa. Wcześniej miałem turbodisle i nie wspominam tego jakoś dobrze, jeśli mam możliwość to wybieram teraz benzyniaka bez turbiny.
    Co do Twojej propozycji, bardzo fajna ale jest jedno ale.... to nie jest auto na moją kieszeń, a golasa w niepełni doposażonego nie kupie, gdybym miał kase na sensowną Lagune to wolałbym kupić Mazde 6 w dobrej wersji. Obecna wersja Laguny jest fajna ale mnie nie przekonuje, z francuskich aut podoba mi się Citroen a stać mnie na C4, swoją drogą DS5 kandyduje na tytuł Car of the Year 2012 więc progres tej marki widać...
    Poza tym faktycznie różnica w zaprojektowaniu aut francuskich a niefrancuskich jest spora. Francuzi robią najładniejsze auta wewnątrz ale np. Mazda w żaden sposób nie ustępuje im jakością wykonania, to kwestia gustu...
    Żadna turbina mnie nie przekona a już absolutnie we Fiacie czy koncernie z Wolsfburga...
    W salonie Hyundaia jak rozmawiałem z ich przedstawicielem to zdecydowanie wskazała Elantre w porównaniu z i30 bo i40 jest poza moim zasięgiem cenowym...
    Przy zakupie auta kieruje się wieloma kryteriami a nie tylko tym że auta jest ładne w środku i na zewnątrz, swoja drogą skąd aż takie upusty w Renault? tutaj nie chodzi tylko o politykę firmy a raczej o kiepską sprzedaż w 2011 roku ale to kilka marek zaliczyło taką wtope...

----- Poprzedni post napisany o 13:38 -----

Focus to w sumie dobra propozycja, ale wnętrze tego auta jest dla mnie nie do przyjęcia, zupełnie do mnie nie trafia choć wiem że silnik i właściwości jezdne ma doskonałe, no i pytanie co z niezawodnością takiego auta....

----- Poprzedni post napisany o 13:41 -----

Fiat odpada dla mnie to inna niższa półka (sorry takie mam zdanie), mój brat używa identycznego w pracy, serwis, serwis i skrzypiące (ciut lepsze od poprzedniej generacji) plastiki. Co do Focusa to napisałem powyżej, do Hyundaia nie przyczepił bym sie tak bardzo, koreańczycy zrobili duży krok w przód, a Elantra wygląda naprawdę dobrze na zewnątrz i w środku i choćby pod tym względem (jak dla mnie) wygrywa z Fordem, jedyne pytanie to co z trwałością takiego auta, poprzednie generacje zostały dobrze ocenione ale zawsze to ryzyko przy zakupie...

Awatar se7en
    Auto
    Yoyota

Domyślnie

ja sie nie dziwie ze Jarek79 nie chce wyżyłowane turbo i mały litraż, prędzej zajedzie auto niż dojedzie do celu.
    z tych trzech wymienionych elantra jest rzadka, a mazda ceni sobie niezawodność i jakość (elentry nie widziałem na zywo ani w srodku to sie nie wypowiadam) ale na jego miejscu zastanawialbym sie nad tymi dwoma i wybor uzależniałbym od własnego odczucia i zżycia z autem
    FUCK FUEL ECONOMY
    TDi engines are for senior citizens.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów