Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 16 z 16 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516
Pokaż wyniki od 151 do 157 z 157

Wątek: nowe auto do 60-70 tys zł

Awatar Kedirak
    Auto
    ufo 1.8 nuda blee ale nie psuje sie!

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez kowalekkk Zobacz posta
    Też dobra opcja.

Jakie są różnice (w budowie ?) między 1.8T 150 KM a wersją 160 KM ?
    roznice praktyczne:
    dodatkowy obieg chlodzenia turbinki po wylaczeniu silnika
    turbo odczuwalne 'od razu' a wiec w praktyce nie odczuwalne bo ciagle jest duzy moment i nie ma kopa

kocham tsi (dopracowane), mam mpi (wcale nie bezawaryjne). wiem powtarzam sie.

Awatar michal_gl
    Auto
    Nuova Bravo Mjet

Domyślnie

@kowalekkk - Mazda 3 zgodnie z danymi technicznymi na ich stronie masa własna - 1259kg - więc o jakim Lotusie to mówimy Toyota Yaris 1.3 przy 100 KM ma masę własną ok 1050kg, więc dla Ciebie to byłby pocisk nie z tej ziemi prawda? Mam takie auto, jeździłem nim parę lat, teraz jeździ siostra i mimo że jest żwawe nawet nie śmiał bym pisac o nim takich rzeczy jak ty o swojej Mazdzie. Tak więc zejdź na ziemię.
    http://www.autogaleria.pl/auto_test/...-plus,376.html
    "Spokojny z natury
    Opis silnika zostawiłem sobie specjalnie na koniec. Nie ma po prostu czym się zachwycać. Nie oznacza to wcale, że motor o pojemności 1,6 litra jest zły. Po prostu 105 KM to propozycja dla mało wymagających kierowców w kwestii dynamiki. Przyznać jednak muszę, że skromna moc jednostki napędowej nie jest tak ospała, jakby wskazywały na to papierowe dane. Szczególnie wkręcając silnik na wysokie obroty można poczuć się, jakby pod maską "mieszkało" o piętnaście koni mechanicznych więcej. Niewysilona jednostka pokazuje namiastkę temperamentu w okolicach 5 tys. obr./min.

Jeśli więc chcesz w miarę bezpiecznie wyprzedzać, przygotuj się na ostre wkręcanie silnika na obroty i częste operowanie dźwignią zmiany biegów (maks. moment obrotowy 145 Nm przy 4 tys. obr./min)." - cytat z testu

Auto
    Ford Focus 2 fl

Domyślnie

Rzeczywiście, idzie rewelacyjnie...użytkowniku kowalekk, silnik z turbo daje więcej frajdy z jazdy, możesz równie dobrze powiedzieć , że pandą objedziesz 1.2 TSI 86 KM.

http://www.youtube.com/watch?v=BJGgrii2AD0

Auto
    Mazda 3 BL

Domyślnie

O tym Lotusie napisałem w kontekście tego, że ma teoretycznie malutką moc, ale ze względu na wagę objeżdża mnóstwo silniejszych aut. Bo niestety większość osób na tym forum zdaje się myśli, że więcej koni to szybsza jazda - tak, o ile masa jest podobna (+ inne czynniki); Astra to kloc, dlatego 1,4T 140 KM ma dynamikę podobno do tej Mazdy, a typowy fanboj turbin myśli, że T w nazwie to już petarda.

Wyjaśniam po raz drugi - jeżeli chcemy w dowolnej chwili zjechać na lewy pas i bez redukcji wyprzedzić kolumnę tirów, to nie ma różnicy czy jest to 1,4 TSI czy 1,6 - jest to niewykonalne. To chyba logiczne, że wyprzedzając czasem trzeba zredukować ? Jeżdżę czasem XC60 w 175-konnym dieslu i dopiero tam można powiedzieć, że wyprzedzanie jest spokojne. Bo już w mojej starej C4 też wymagana była redukcja mimo prawie 300 NM (w Volvo jest to 420 NM, widać że ośka sobie nie radzi). Czy jednak wrzucenie raz na parę minut biegu niżej jest aż tak męczące, żeby mówić o tym jak o jakiejś męczarni z wyprzedzaniem ? Lubię ten dźwięk, czysty dźwięk. Zresztą nawet w teście jest napisane, że papierowe dane to jedno, a umiejętne operowanie lewarkiem to druga rzecz.

Co do filmiku - na moje oko przyspieszenie to trwa dokładnie ok. 10,5 sekundy - źle ? Może i bez rewelacji, ale na pewno bardzo sprawnie wbrew tym, którzy wyrokują po tym, że nie ma turbo i tylko 105 kucy.

Awatar patinito
    Auto
    Fiat 500, Megane III

Domyślnie

kowalekk ale się uczepiłeś tej niby niskiej masy mazdy 3. Może lepiej byś najpierw sprawdził dane a potem wysnuwał swoje teorie. Zadałem sobie odrobinę trudu i porównałem masy kilku popularnych kompaktów i wychodzi, że 3ka jest pod tym względem klasowym średniakiem ze wskazaniem na raczej cięzką, więc w żadnym wypadku nie można z jej masy robić jakiegoś atutu tego auta.
    Przykłady? Proszę: C4 1.6 - 66 kg lżejszy, Megane 1.4TCE - 71 kg lżejszy!, Bravo 1.4 T-jet - 11 kg lżejszy, Focus 1.6 ecoboost - 13 kg lżejszy, i30 1.6 - 78 kg lżejszy! Wszystkie auta wymienione do tej pory są lżejsze i mają przy tym mniejszą masę więc wg Twojej teorii muszą być szybsze od Mazdy 3.
    Przykłady aut cięższych: 308 1.6 - o 16 kg cięższy i nazwana przez Ciebie klocem Astra 1.4T - cięższa o 26 kg.
    Na dynamikę auta (rozumianą jako zdolność do przyspieszania w różnych warunkach, na różnych biegach, przy różnych prędkościach) ma wpływ bardzo dużo parametrów, ale przede wszystkim: moc maksymalna, masa, przełożenia skrzyni biegów i przebieg krzywej momentu na charakterystyce obrotowej silnika (w skrócie moment powinien być wysoki w możliwie najszerszym zakresie obrotów - mówimy wtedy że silnik jest elastyczny czyli mniej trzeba w nim zmieniać biegów i nie tracimy na to czasu).

Podsumowując wspomniane wyżej porównanie do kloca astry 1.4T 140KM, 3ka względem niej jest o ok 2% lżejsza, ale ma o 25% mniejszą moc. Do tego Astra ma skrzynie 6 biegową i dzięki turbo lepszą charakterystykę silnika. Nie ma więc takich czarów które by spowodowały, że Mazda 3 105 KM będzie lepiej przyspieszać od Astry 140 KM! Astra na pewno nie będzie przy niej jakąś petardą ale będzie odczuwalnie, a jak nie odczuwalnie to na pewno mierzalnie bardziej dynamiczna (zza kierownicy niektóre auta wydają się szybsze niż w rzeczywistości).

Nie zmienia to faktu, że Mazda 3 z silnikiem 1.6 jest bardzo fajnym autem i osobiście bardzo mi się podoba oraz jak najbardziej potrafię zrozumieć argumenty osób które ją kupiły. Ale nie kreujmy fałszywej rzeczywistości twierdząc, że jest szybsza od swoich mocniejszych konkurentów z segmentu.

wszystkie parametry aut z samar.pl

Auto
    2018 Volvo V60 Cross Country 2,4 D4 AWD

Domyślnie

w celu uspokojenia nastrojow napisze: nie traktowalbym objechania Astry 1.4 TURBO w kategoriach wyczynu - nie jezdzilem 3 1.6, ale mysle, ze to moze to byc prawodpodobne. wszystkie nowe Ople sa bardzo bardzo bardzo ciezke i smiem twierdzic, ze nawet 200 KM nie byloby petarda.

w lato przejechalismy Astra IV 2.0 CDTI 160KM 1400km po trasach. auto bylo z wypozyczalni, nowe. przebieg dopiero ok. 6000km. przez dluzszy czas myslelismy, ze jedziemy 2.0 CDTI 110KM - i to by mi sie zgadzalo: auto mocno niechetnie przyspieszalo, powyzej 120km/h to juz wrecz slabo. w pewnym momencie zdalem sobie sprawe, ze jedyna dostepna jednostka 2.0 w Astrze to... 160KM! sprawdzilismy wage: 1500 kg w kompakcie! brak pytan.

bylem tez na jezdzie testowej Insignia z tym samym silnikiem - jest jeszcze gorzej. Laguna 2 dCi 1.9 120KM (badz co badz dosc wolne auto) robi lepsze wrazenie. nie mowiac o tym, ze stara wolnossaca Bora 2.0 8V 115KM jest szybsza od obydwu...

Awatar szymonst
    Auto
    Alfa Romeo 147

Domyślnie

Wysnuwanie wniosków, które auto się lepiej zbiera na podstawie startu spod świateł jest lekko niepoważne. Maszyna to tylko część tej układanki. Jest jeszcze kierowca. Co z tego, że daje wyraźne sygnały, że chce się ścigać. Może nie potrafi tego robić? Bardzo istotne jest trafienie w odpowiednie obroty przy wciśnięciu gazu, zmiana biegu w najlepszej chwili itp. Jak ktoś nie wie jak dynamicznie ruszyć to mu turbo i kilkadziesiąt koni więcej nie pomoże. Ale nie świadczy to wcale, że jego auto jest wolniejsze. Różnica mas na poziomie poniżej 50kg jest pomijalna bo zniwelować ją może taka a nie inna waga kierowcy albo graty które niepotrzebnie wozi ze sobą.
    Alfa Amore

Było:
    146 1.6 TS - Rosso Proteo | 164 3.0 V6 - Nero | 156 2.0 TS - Verde Amazzonia | 147 1.6 TS - Grigio Africa 2001

Jest:
    147 1.6 TS - Rosso Giulietta 2009

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów