Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 11 z 14 PierwszyPierwszy 1234567891011121314 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 131

Wątek: Renault Laguna 2.0 dCi 175 KM Initiale A/T

Domyślnie

Chyba pierwszy, tak wnikliwy i tak mądrze napisany post w tym temacie... Przypadkowo numer 100.

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Jarek49 Zobacz posta

dalej chcialbym spytac autora tekstu jakie auto klasy sredniej (i NIE premium) ma jego zdaniem odpowiedni styl, charakter, nie jest nudne. tu przydalaby sie informacja typu: wersja nadwoziowa, wyposazenia, silnik, skrzynia biegow, kolor, wzor felg - to moim zdaniem jest kluczowe dla zrozumienia
    Chyba jak każdy ja również mam swoje typy w tym segmecie/klasie tylko jakiej marki/modelu bym teraz nie wymienił i tak zostane skrytykowany więc pozwolisz że zostawię to dla siebie.

Cytat Zamieszczone przez Jarek49 Zobacz posta
    dlatego moj pomysl - jesli testujacy ma z gory negatywne nastawienie do marki, modelu, diesla/benzyny, segmentu - niech auto wezmie ktos, komu testowanie go sprawi na tyle duza przyjemnosc, ze brak trywialnej funkcji DUAL w klimatyzacji nie przesloniu mu calej reszty i bedzie wstanie opisac cos konstruktywnie - nawet po zaledwie 300km jazdy.
    Jeśli do jakiegoś auta mam podejście obojętne to staram się wychwycić jakąkolwiek rzecz która jednak przekona mnie do tego samochodu, nie zaczynam obcowania z nowym autem od szukania tego najgorszego elementu/cechy. Zapewniam Cię że nawet jeśli do jakiegoś samochodu podchodzę z dużymi oczekiwaniami tudzież sympatią to w momencie gdy to auto w jakiś sposób mnie zawiedzie i nie spełni tych oczekiwań również wypomne mu wszystkie jego wady. Sytuacja wyglądałaby podobnie w przypadku jakiejś mega antypatii do konkretnego modelu. Gdy takie auto pozytywnie mnie zaskoczy uprzedzenia nie miałyby żadnego znaczenia.

O funkcji DUAL jest dosłownie jedno zdanie w całym tekście a cały ten "klimatyzowany" temat został rozdmuchany do niebagatelnych rozmiarów przez osoby które na siłę chciały mi udowodnić że funkcję DUAL jednak Laguna III posiada.

Auto
    Laguna III

Domyślnie

Podpisuje się pod tym co napisał o LIII Jarek49.
    Problematyczne detale czy ciut mnij miejsca są mało istotne przy stosunku jakości i bogactwa wyposażenia do ceny jaka oferuje Laguna. Dlatego ją kupiłem chociaż zdaje sobie sprawę z pewnych niedociągnięć tego auta. A że jest mniejszy o klika cm. I dobrze. Poprzednia Lybra była dużo mniejsza od Laguny ale dla mojej rodziny akuratna (nie licząc bagażnika) Czasami cieszę się też parkując gdzieś na mieście, że auto nie jest większe bo nie dałbym rady. Wspomaga mnie też 4control. Takim Mondeo w kliku przypadkach chyba nie dałbym rady zaparkować albo musiałbym składac się na 10 razy.
    Ja chciałem mieć automat i akurat opcja turbobenzyny (brak bezpośredniego wtrysku uznałem za atut tego silnika i zwyczajnie wystraszyłem się 1.6 THP w PSA).
    Dlaczego Renault nie zestawia tego silnika z manualną skrzynią? Ja mam taką teorię że nowej konstrukcji nie chcieli budować z uwagi na koszty. Skrzynia od 2.0T 205 nie pasuje do charakterystyki 170km, a skrzynia z Laguny II jakością nie pasowałaby do tego auta (w jadach próbnych bezpośrednio przesiadłem się z passata do laguny dci i czuć było wyraźną różnicę na korzyść vw więc pewnie ze starą skrzynią też by wiele nie zdziałali). Wzięli więc automat od Jatco i "rozwiązali" problem ... teoretycznie bo taką konfigurację sprzedają niezwykle rzadko. Szkoda bo z 170km z manualem byłaby to super alternatywą dla benzynowego 1.8tsi.
    A klasyczny automat lubi wypić, auto jest droższe no i efekt w sprzedaży jest jaki jest.
    A - należy pamiętać że dci 175 i 2.0T mają inne układy wspomagania kierownicy wiec wrażenia z jazdy są też zapewne inne (czyt. lepsze)

Auto
    Volvo S60 CC T5 AWD,Toyota Avensis 1.8 Valvematic, Clio IV 1.2 120

Domyślnie

Również podpisuje się pod tym co napisał JAREK49.

Domyślnie

Czytając te wszystkie posty, nie ma co muszę się zebrać w sobie, odpicować auto, zrobić zdjęcia i pokazać swoją Lagunę. Rozumiem, że redaktor oceniał ten samochód obiektywnie, ale nie oszukując się pod wpływem chwili. Dlatego stałemu użytkownikowi łatwiej jest ocenić obiektywnie jego zalety i wady, bo to, że jestem zakochany w tym samochodzie, nie oznacza, że nie dostrzegam jego wad

Swoją drogą taka niby "nudna" laguna ma aż tyle podstron na forum, aż robi się miło, że budzi tyle emocji

Domyślnie

Sefar, dawno Cię u nas nie było.

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Dj Brabus Zobacz posta
    Sefar, dawno Cię u nas nie było.
    Ja jestem cały czas tylko jak narazie tylko obserwuje. A z samochodem sie już długo zbieram, żeby go wrzucić do sekcji Garaż, ale jak narazie nie mam czasu aby mu zrobić zdjęcia, bo napewno nie zrobię ich telefonem. A teraz to jeszcze muszę go umyć, co przy tych mrozach jest bardzo trudne. Ale postaram sie jakoś pokonać te wszystkie trudności i go tu wrzucic jak najwcześniej

Auto
    Stilo 2,4 Abarth

Domyślnie

brak możliwości wybrania diesla z manualną skrzynią zniechęcił mnie do kupna tego auta. Teraz nie żałuję ...

Awatar Patryk R.
    Auto
    Renault Sport

Domyślnie

Ale chyba mówisz tylko o tym najmocniejszym dieslu?
    Start Engine.pl - Motoryzacyjny styl życia

Auto
    Stilo 2,4 Abarth

Domyślnie

Tak, oczywiście o wersji najmocniejszej, o ile się nie mylę 170 KM.
    Strasznie zniesmaczył mnie taki brak wyboru.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów