Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Wątek: Volvo V70 T4 R-Design

Awatar Pink
    Auto
    Obecnie brak, testuję carsharing

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Samuraj
    Pierwszy look na główną stronę aG i przez ułamek sekundy mam wrażenie, ze pokusiliście się o test retro.
    Hahaha, miałem to samo

Tak, jak ktoś już wspomniał - samochód całkiem spoko, ale nie brałbym go z ilością cylindrów mniejszą niż pięć.
    I w ogóle nie brałbym raczej V70 z pakietem R-Design, w tym modelu mi on jakoś nie pasuje. Wolałbym z "pakietem XC" Nawet wnętrze nie oczarowuje mnie w tej kolorystyce aż tak, jak to zwykle bywa w przypadku Volvo (wolę jasne).

Co do Powershifta to post maćka-m brzmi nieco jak sponsorowana reklama, o co jednak jego autora bynajmniej nie posądzam. Czy ta skrzynia okaże się mniej problematyczna od DSG (które chyba też nie sprawia gigantycznych problemów), to czas pokaże. Ja słyszałem jedynie, że po pierwsze - faktycznie nie jest aż tak szybka jak DSG i po drugie - potrafić być mało delikatna, przynajmniej w połączeniu z dieslami.

Natomiast tekst o supremacji BMW, Merca i "ewentualnie Audi" mnie rozłożył na łopatki...

Zbanowany
    Auto
    grube

Domyślnie

Pink, faktycznie mogło zabrzmieć trochę reklamowo- akurat mój tata ma V60 z T5 i właśnie PS i troszkę tym autem pojeździłem, w związku z czym gorąco polecam tą skrzynię, o szarpaniu nie ma mowy, natomiast jeździłem w konfiguracji z dieslem D3 i też nic takiego nie zaobserwowałem, ale tym autem się tylko przejechałem jakiś kwadrans, więc ciężko mi coś więcej obiektywnie stwierdzić. Co do stylu retro V70/S80.. Hm.. Konstrukcja ma już faktycznie parę latek na karku, ale wciąż trzyma fason, a nawet z wiekiem nabrała smaku, mnie te auta się bardzo podobają- tak z zewnątrz jak i również w kwestii wnętrza dla mnie są znacznie bardziej dojrzałe i eleganckie niż np E-Klasa. Ale to już wiadomo.. Gusta. Na pewno styl Volvo jest mniej uniwersalny i elastyczny, albo się komuś spodoba, albo odrzuci surowością i konserwatyzmem jeśli chodzi o V70/S80. Tylko do tyłu V70 nie jestem przekonany, ale już właśnie XC nadal wygląda dla mnie bardzo apetycznie.

Cytat Zamieszczone przez Ryjas Zobacz posta
    To ja wolałbym żeby było : D i tu ilość koni; E i tu ilosć koni.
    Tak oczywiście byłoby najprościej, ale takie emblematy na klapie wyglądałyby dziwnie i zbyt dosłownie.

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez maciek-m Zobacz posta
    Nie podoba mi się w V70 ta budka na środku, burzy całą piękna linię konsoli. Od czego to zależy, że ona tam się znajduje? Oglądałem modele S80 po liftingu, które wciąż miały wysuwany ekran... Może dopiero niedawno to zmienili?
    Lifting wnętrza przeprowadzony w 2011. Wcześniej był wysuwany ekran z bardziej kanciastą konsolą, która faktycznie dużo lepiej wyglądała.
    "gwiazda na masce to czujnik parkowania dla ubogich".. LiveLetDie

Zbanowany
    Auto
    grube

Domyślnie

Tak właśnie myślałem, że jakiś kolejny cichy lifting.. W salonie widziałem tydzień temu S80 jak i XC70 z wyprzedaży 2011, które... Miały nadal ten wysuwany ekranik. Trochę mnie to zaskoczyło- wychodziłoby na to że dopiero MY2012 mają tą okropną budkę..

Auto
    Duże

Domyślnie To...

...prawda. Budka jest okropna. Łamie ten klasycznym elegancki "sznyt". Szkoda. Myślę, że nowym wnętrzem nie zachęci klientów BMW czy Audi a zniechęci dotychczasowych uzytkowników, którzy kupili to auto dla prostoty "dizajnu".
    Na plus odnotować należy nową gamę silników benzynowych do większych modeli. W mniejszych - V50, niby montowali jakąś 2-litrową benzynę o mocy 140KM, ale konia z rzędem temu, kto widział takie auto w wersji europejskiej.
    Modele większe - s80, v70, xc70, xc60 nieodmienie kojarzyły się z dieslami z podobnej przyczyny. Zresztą, nawet V50, ważące 1,5 tony, było z wolnossącą benzyną po protu mało dynamiczne a jeszcze mniej ekonomiczne.

Poza wątkiem - pomimo imponującego rozwoju jednostek benzynowych o małej pojemności z doładowaniem, nie wyobrazam ich sobie w autach typu xc Volvo czy innych marek. By ruszyć dwie tony trzeba jednak momentu obrotowego.

były redaktor autoGALERII
    Auto
    Subaru Outback' 07, www.TestySamochodowe.pl

Domyślnie

Potwierdzam bardzo pozytywne wyniki spalania tej jednostki. Jeżdżac op stolicy często miałem wynik w okolicach 9l, max było to 10,5l. Jedna mała niescisłośc w tekście: "Zwróćcie uwagę na zintegrowane foteliki rozkładane z tylnych bocznych siedzeń..." - tak naprawdę nie są to zintegrowane foteliki, ale podkładki dziecięce o dwóch poziomach regulacji siedziska. Super sprawa dla dzieci powyżej 3 roku życia, ale dla "maluchów" oczywiście to się nie nadaje.
    SEAT Ibiza 1.6 SC DSG Stylance '09, TestySamochodowe.pl

Awatar Omaley
    Auto
    Punto

Domyślnie

Na 1 ze zdjęć jest elektroniczny klucz. Trzeba go wsunąć do otworu? W Keyless Go wystarczy mieć go w kieszeni a drzwi się otworzy i odpali na przycisk- nigdzie nie trzeba go wkładać. Jeżeli tak jest to jest to jakiś błąd logiczny. Ale kombi wyśmienite. Również nie pasuje mi pakiet R (chociaż przy czerwonym lakierze może bym zmienił zdanie) ale XC także odpada. Benzynowy silnik- na pewno do rozważenia. PS jak najbardziej także. Brak ksenonów w standardzie trochę dziwi.

Zbanowany
    Auto
    grube

Domyślnie

Elektroniczny kluczyk to jedno, a keyless go to drugie. Kluczyk się wsuwa i potem wciska przycisk- piękna sprawa- elegancko i prosto. Ja od prawie 3 lat mam w swoim aucie keyless go i szczerze mówiąc wolałbym coś jednak wkładać w stacyjkę- często gdzieś pilocik mi wypada, potem nie mogę zamknąć samochodu i muszę go szukać.

Awatar Xerox
    Auto
    amerykańskie, włoskie

Domyślnie

Jak na poczatku caly ten keyless go, advanced key, comfort access czy jak go tam zwa poszczegolne marki wydawal mi sie zbednym bajerem i nigdy nie myslalem o nim, tak teraz (gdy juz go mam) bardzo sie przyzwyczailem. Kluczyk zawsze siedzi w kieszeni kurtki,czy spodni, albo w plecaku. Mroz nie mroz, nie musze niczego szukac Podchodze do auta, lapie za klamke, wsiadam, wciskam START i ruszam. Duzo szybciej niz tradycyjne odpalanie (chociaz mam to gniazdo, gdzie mozna tez wlozyc kluczyk to go nie uzywam).

Awatar Omaley
    Auto
    Punto

Domyślnie

Pewnie, że to ułatwia życie, stąd moje zdziwienie dlaczego Volvo stanęło wpół drogi. Jeżeli już to powinni dać wybór- system uproszczony (taki jak teraz) i pełny (keyless).

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów