Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 4 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 93

Wątek: Czy dajesz prowadzić kobiecie?

Awatar sinus
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW

Domyślnie

Równie dobrze mogę Ci wkleić 10 fotek z f1... chodzi o to, że jak jesteś za blisko kierownicy to nie będziesz w stanie zrobić szybko pełnego obrotu kółkiem
    "Z poziomu standardu wybija się Ferrari. Nie ma znaczenia, czy mówimy o 430, 599, czy 612 - po prostu czuje się, że każde z nich jest czymś innym. Czymś lepszym."
    J. Clarkson

Domyślnie

Ale w wyścigach nie robi się nigdy pełnego obrotu, a o tym mowa.
    "gwiazda na masce to czujnik parkowania dla ubogich".. LiveLetDie

Awatar sinus
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW

Domyślnie

To fakt, ale sam widzisz, że siedzenie blisko kółka to nie reguła. Skoro nie robi się pełnego obrotu to pewnie nie ma większej różnicy Ale do zwykłych aut stanowczo odradzam.
    "Z poziomu standardu wybija się Ferrari. Nie ma znaczenia, czy mówimy o 430, 599, czy 612 - po prostu czuje się, że każde z nich jest czymś innym. Czymś lepszym."
    J. Clarkson

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

Pewnie też dlatego, że charakterystyka układów kierowniczych jest zupełnie inna. Poza tym, to kierownica jest przyciągnięta do kierowcy a nie odwrotnie.

Auto
    Peugeot 508/ VW Passat

Domyślnie

Z tych zdjęć to wynika ni mniej ni więcej niż to, że taki Loeb siedzi za kierownicą jak baba

Osobiście też wolę siedzieć bliżej kierownicy i mieć lekko ugięte ręce w łokciach. Mam kolegę w firmie, mojego wzrostu - i jak kiedyś usiadłem u niego w aucie to do kierownicy nie mogłem dosięgnąć. A proporcje gość ma normalne - on pewnie w fotelu nie siedzi tylko leży. Nie wiem jak zapanuje nad samochodem w jakiejś ekstremalnej sytuacji mając wyprostowane na maksa ręce i część pleców w powietrzu.

I jak ktoś słusznie zauważył kobiety w większości przypadków są niższe i drobniejsze i po prostu siedzą bliżej bo muszą sięgnąć do pedałów. A te w znakomitej większości samochodów regulowanie nie są. Pozostaje przysunięcie fotela.

Domyślnie

Ja tam kieruję jedną ręką, drugą zmieniam biegi a trzecia leży na kolanie dziewicy. Sprawa ma się trochę inaczej w lato kiedy trzeba schłodzać łokieć.. :damn:

Auto
    Peugeot 508/ VW Passat

Domyślnie

A jak obsługujesz komórkę - no chyba nie powiesz, że nie odbierasz, albo masz zestaw ?

Zbanowany
    Auto
    grube

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez sinus Zobacz posta
    To fakt, ale sam widzisz, że siedzenie blisko kółka to nie reguła. Skoro nie robi się pełnego obrotu to pewnie nie ma większej różnicy Ale do zwykłych aut stanowczo odradzam.
    W zwykłym aucie siedzenie zbyt blisko kierownicy jest po prostu niewygodne.. Po zajęciu wygodnej pozycji w fotelu, przy wyprostowanych rękach góra wieńca kierownicy powinna być pod nadgarstkami. Zawsze ustawiam fotel zgodnie z tą zasadą i dla mnie jest super, pochylenie oparcia to już jak komu wygodniej, ale im bliżej do krzesła tym łatwiej poczuć samochód.

Awatar lukasz-m
    Auto
    BMW F10 520d, Mercedes Benz W222 S350 L 4Matic, Mercedes Benz R320 CDI 4Matic, Suzuki GSF1250SA

Domyślnie

Był na forum temat o poprawnym ustawieniu fotela kierowcy i z wszystkich wrzuconych tam porad wynikało jakie jest najlepsze ustawienie.
    http://www.autogaleria.pl/forum/off-...tml#post468333

Jest tam właśnie rozwiązana kwestia pionowego oparcia i podparcia pod całą powierzchnię pleców oraz swobody ruchów

Awatar Xerox
    Auto
    amerykańskie, włoskie

Domyślnie

W moim przypadku problem jest taki, ze moja luba rzadko kiedy spoglada na predkosciomierz. Raczej z racji skupienia na drodze niz brawury Dlatego ma swoj maly miejski samochodzik co za szybko nie jedzie. Robi sobie z nim co chce, a ja mam swiety spokoj i nie musze sie martwic, ze nagle nie bede mial czym jechac do pracy

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów