Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 12 123456789101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 118

Wątek: Ford Mondeo Kombi 1.6 EcoBoost Titanium

Moderator Awatar Krzysztof Cieślak
    Auto
    Megane I fl 1.9 dCi

Domyślnie Ford Mondeo Kombi 1.6 EcoBoost Titanium

"To już ostatnie godziny czwartej generacji Forda Mondeo, która przygotowuje się do zejścia ze sceny. Na swój debiut czeka kolejny model, który na rynku amerykańskim objawił się już jako nowy Fusion. Jednak obecne Mondeo radzi sobie znakomicie, zwłaszcza z nowym silnikiem." - Grzegorz Skarbek w teście Forda Mondeo Kombi 1.6 EcoBoost Titanium pt. Najlepszy moment.

PS. Po lekturze zapraszam do komentowania

Awatar Pink
    Auto
    Obecnie brak, testuję carsharing

Domyślnie

Mały błąd się wkradł : po próbie otwarcia zdjęcia z przyciskiem Ford Power wyskakuje zdjęcie bagażnika, w efekcie mamy 2 zdjęcia kufra, tyle że jedno z właściwym opisem, drugie nie

Co do samochodu - ot, poprawny nieźle wyglądający, przestronny i dość wygodny kombiak. Niczym szczególnym nie przyciąga (przynajmniej w tej wersji silnikowej), niczym szczególnym nie razi. Rozsądny typ. Czekam na kolejną generację, zapowiada się ciekawiej.

Domyślnie

Dzięki, nie zauważyłem tego - poprawię to później.

Awatar Samurai
    Auto
    Lancia Lybra SW 2,4 JTD

Domyślnie

"Mniejsza pojemność, wyższa moc, lepsze osiągi, niższe zapotrzebowanie na paliwo, a przy okazji mniejsza emisja dwutlenku węgla - to teoretyczne zalety nowej jednostki, którą moglibyśmy porównać do poprzednika, czyli 2.0 Duratec o mocy 145 KM. Jeśli dorzucimy do tego fakt, że to silnik na to "tańsze paliwo", pojawia się zapytanie - po co kupować diesla?"

Właśnie po to...
    "W mieście przy spokojnej jeździe 1.6 EcoBoost zażyczył sobie blisko 10,4 l/100 km. Podczas dynamicznej, 600-kilometrowej trasy (60% do 90 km/h, 40% do 120 km/h) Mondeo zużyło 7,3 l/100 km"

To są ilości ok. 1,5-2l większe niż diesle 2.0TDCi, które mogłoby w trasie spalać 4l (przy sprzyjających warunkach drogowych).

Ale pomijając ten fakt cena schodzącego już Mondeo IV jest nadal jakby to była świeżynka.
    Można jedynie liczyć na mega rabaty w Fordzie bo inaczej Ford robi błąd.
    Ostatnio edytowane przez Samurai ; 08-02-2012 o 14:31
    "More is better" - J.Clarkson

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

wszystko ok, tylko szkoda że jako konkurenci w porównaniu tego niemieckiego auta wystąpił jeden jeden japończyk i 3 inne niemieckie auta, kiedy mamy jeszcze C5 1.6 THP, 508 1.6 THP i Lagune 2.0.

Domyślnie

"Elegancja, prostota i bardzo dobre materiały - kokpit Mondeo"

Czego to się człowiek nie dowie...Siedziałem już chyba we wszystkich możliwych konfiguracjach Mondeo dla rynku polskiego czy niemieckiego i próżno tam było szukać prostoty, elegancji i bardzo dobrych materiałów. Zastanawiająca jest zatem w tym przypadku znajomość słownika języka polskiego bądź słownika synonimów.

1. Mondeo ma jedne z najgorszych użytych materiałów w klasie, począwszy od pokrętła używanego do obsługi świateł po tandetne boczki drzwi. Środkowa konsola nie dorasta do Insigni, Superba czy odgrzewanego kotleta VW. Przykład "bardzo dobrych materiałów" możemy odnaleźć w poliftowej C-klasie czy Audi A5 SB po lifcie. Mondeo może wypada dobrze ale w porównaniu z 20 letnią rozjeżdżoną Sierrą, bo pomijając już nawet wspomniane premium, u siebie w klasie sięga ledwie przeciętnej.

2. Elegancja - nie widzę jej w tych wyłupiastych wylotach powietrza (Mazda w szóstce z 2003 roku potrafiła zaadaptować taki kształt o niebo lepiej), ani ekstremalnie tandetnym schowku, ani w liniach samej deski rozdzielczej. Nawet zegary (poza bardzo przyjemnym wyświetlaczem) przypominają te stosowane w klasie B.

3. Prostotę w designie kokpitu reprezentuje raczej obecna Mazda 6, czy VW Passat bądź klockowate wnętrze Vectry/Signuma niż Mondeo.

Zastanawia mnie czy jest jakaś kategoria, w której ten model jest najlepszy w klasie...silniki - nie, design - nie, przestronność - nie (no chyba, że na wysokości ramion na tylnych siedzeniach), prowadzenie...może.. chociaż ja, osobiście nie odczułem nadzwyczajnej precyzji prowadzenia i zestrojenia zawieszenia - podobnie z resztą jak w Focusie. Jest! Może walczyć o pozycję lidera w kategorii: największa utrata wartości + najwyższe rabaty.

Auto
    fajne

Domyślnie

Auto fajne ale jedna sprawa drażni me oczy. Gdzie się nie odwrócisz to każdy napis ma inną czcionkę. Wygląda to słabo, bardzo.

Awatar Pink
    Auto
    Obecnie brak, testuję carsharing

Domyślnie

Czy kokpit Mondeo jest elegancki - z tym można polemizować, ale nie będzie łatwo o ostateczny werdykt.
    Czy cechuje go prostota? Moim zdaniem, tak. Jeśli Mazdę 6, to i Mondeo - oba są rzeczowe, niezbyt wymyślne.
    Natomiast co do materiałów to nie mogę się powiedzieć, jak się prezentuje Mondeo na tle swojej klasy, bo raz, że nie siedziałem we wszystkich (czy choćby 75%) modelach tego segmentu, a dwa, że tych, w których siedziałem aż tak znowu szczegółowo nie macałem. Ba, z samym Mondeo też nie miałem okazji nawet siedzieć! Ale obcuję dość często z S-Maxem (sprzed liftingu) i jak przypuszczam, materiały w obu Fordach są bardzo zbliżone, jeśli zwyczajnie nie te same. A jeśli tak, to naprawdę nie jest źle. Wiele miękkich plastików, naprawdę dobrze zrobiona imitacja aluminium, specjalnie nie ma co narzekać. Obaj więc, w mojej opinii, przesadzacie, bo "bardzo dobre materiały" sugeruje coś lepszego niż jest faktycznie, ale jeśli to są jedne z najgorszych materiałów w klasie to pozostaje się jedynie cieszyć.

Auto
    Opel Astra H/Opel Astra J

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Samurai Zobacz posta
    To są ilości ok. 1,5-2l większe niż diesle 2.0TDCi, które mogłoby w trasie spalać 4l (przy sprzyjających warunkach drogowych).
    Dopłata z 1.6 160KM do 2.0 TDCi 140KM to 9400zł, do 163KM wersji 14000zł. Jak można kupić benzynę, jak dieselek oszczędzający 11zł na każde 100km zwróci się już po 130 tysiącach kilometrów;o

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Tomek Switalski Zobacz posta
    Zastanawiająca jest zatem w tym przypadku znajomość słownika języka polskiego bądź słownika synonimów.
    Zapewniam Cię, że słownik języka polskiego studiuję niemalże codziennie i znam rozumienie słów, których używam.

Mondeo ma jedne z najgorszych użytych materiałów w klasie, począwszy od pokrętła używanego do obsługi świateł po tandetne boczki drzwi.
    Rozmawiamy wciąż o Mondeo Mk IV po liftingu? Będę polemizował, bo moim zdaniem materiały są bardzo przyjemne, miękkie tam gdzie trzeba, nic nie trzeszczy i nie skrzypi. We wspomnianym przez Ciebie włączniku świateł nie widzę nic tandetnego.

[QUOTE=Tomek Switalski;493789]Elegancja - nie widzę jej w tych wyłupiastych wylotach powietrza (Mazda w szóstce z 2003 roku potrafiła zaadaptować taki kształt o niebo lepiej), ani ekstremalnie tandetnym schowku, ani w liniach samej deski rozdzielczej. Nawet zegary (poza bardzo przyjemnym wyświetlaczem) przypominają te stosowane w klasie B.
    Jak już wsomniał Pink - wszystko jest kwestią gustu. Mnie akurat kokpit Mondeo podoba się, Tobie nie musi.

Prostotę w designie kokpitu reprezentuje raczej obecna Mazda 6, czy VW Passat bądź klockowate wnętrze Vectry/Signuma niż Mondeo.
    Dla mnie prostota to także ogarnięcie jednym rzutem oka całego kokpitu i od razu wiem co do czego służy. W Mondeo nie ma problemów ze znalezieniem przycisków czy danych funkcji (nawet Converse+ jest do przyzwyczajenia).

Zastanawia mnie czy jest jakaś kategoria, w której ten model jest najlepszy w klasie...silniki - nie, design - nie, przestronność - nie (no chyba, że na wysokości ramion na tylnych siedzeniach), prowadzenie...może..
    Znów wracamy do indywidualnych preferencji. Jak jednak wytłumaczysz trzecie miejsce sprzedaży w klasie? Tylko proszę bez dowcipów o mrówkach...

Może walczyć o pozycję lidera w kategorii: największa utrata wartości + najwyższe rabaty.
    O, widzisz - o najwyższych rabatach nie wiedziałem. A zatem podtrzymuję swoje zdanie, że to bardzo dobra pozycja w klasie.

P.S. Do następnej dyskusji mam nadzieję, że przygotujesz się i zasiądziesz chociaż na fotelu pasażera w Mondeo A.D. 2011 z silnikiem 1.6 EcoBoost. Bo jeśli nie, to nie mamy o czym rozmawiać.

P.S. Może inaczej - jakie auto uważasz Tomku za najlepszą propozycję w klasie?

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów