Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Ford Focus MK3 2012

Auto
    Seat Cordoba

Domyślnie Ford Focus MK3 2012

Witam wszystkich Forumowiczów to mój pierwszy post, choć czytam Was od jakiegoś czasu

Zakładam ten temat, ponieważ jestem zainteresowany zakupem nowego Forda Focusa (Titanium + trochę pakietów) z silnikiem 2.0 TDCI 140 KM. Widziałem, że istnieje już wątek o Focusie, przeczytałem go, ale mnie interesują bardziej opinie ludzi, którzy nowego Focusa posiadają. Jak się sprawuje, czy ma jakieś bolączki wieku dziecięcego, jak z zawieszeniem po 15 - 20 tys km, jak ze spasowaniem plastików po takich przebiegach. Pytam o to, ponieważ zauważyłem, że kilka Forumowiczów posiada takie autka (jeden z nich ma 1.6 EcoBoost, z tego co pamiętam).

Wybór padł na Focusa, ponieważ miałem okazję jechać nim na jazdach testowych 3 razy (1 raz - 1.6 EcoBoost, 2 raz - 1.6 TDCI 95 KM, 3 raz - również EcoBoost) i za każdym razem samochód zrobił na mnie naprawdę dobre wrażenie (dla porównania byłem na jazdach testowych Oplem Astrą 1.4 Turbo 140 KM oraz 1.7 CDTI 125 KM), VW Jettą (1.6 TDI 105 KM) oraz VW Golfem (1.4 TSI 122 KM). Mam również dostęp do 2,5 letniego Passata Highline (2.0 TDI CR 140 KM) i z tymi autami porównywałem Focusa. Żadnego z samochodów nie dyskryminowałem i nie kierowałem się stereotypami, jeszcze przejadę się Giuliettą i Octavią. Wiadomo, że każde auto ma swoje wady i zalety, nie jestem fanboy'em żadnej z marek, kieruję się raczej przyjemnością z jazdy oraz rozsądkiem (przynajmniej staram się tak robić ) Chciałem, aby trasa testowa była podobna i na niej porównywałem samochody (wiadomo, że nie da się w 100% pojechać tak samo). Co do silnika, to dlatego diesel, bo muszę po prostu kupić diesla (wolałbym EcoBoosta, bo jak dla mnie to genialny silnik, niemniej sytuacja zmusza do czegoś innego ).

Bardzo proszę o opinię, zwłaszcza posiadaczy nowego Focusa

Domyślnie

Proponuję zarejestrować się na stronach Ford Club Polska i Focus Klub Polska - tam na pewno znajdą się kompetentni ludzie gotowi odpowiedzieć na Twoje pytania"

http://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94
    http://www.focusklubpolska.pl/forum.php

Auto
    Ford Focus 3 1.6 ecoboost

Domyślnie

Dokładnie idź na focusklubpolska.pl jest tam opisanych 5 nowych fok w tym moja, ja mam od maja 2011 obecnie 35 tys przejechane i na razie nic się nie dzieje.

Auto
    Seat Cordoba

Domyślnie

Ok, dzięki, tak zrobię można zamknąć topic

Uprawnienia umieszczania postów