Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: LAGUNA III - czy warto kupić z silnikiem 2,0 dCi?

Auto
    Peugeot 508/ VW Passat

Domyślnie LAGUNA III - czy warto kupić z silnikiem 2,0 dCi?

Zastanawiam się nad zakupem Laguny z silnikiem 2,0 dCi 150KM. Rocznik 2008.

Prosiłbym użytkowników takich samochodów o szczere opinie na temat awaryjności tej jednostki napędowej.

Auto
    Laguna III

Domyślnie

Generalnie LIII to udany samochód a 2.0 to b. dobry silnik. Jeden z najlepszych diesli. Jest o nim dużo w sieci. Większość LIII ma właśnie 2.0 dci w różnej wersji mocy.
    Więcej dowiesz sie na forum laguny http://renaultlaguna.pl
    Oczywiście dużo zależy od konkretnego modelu.

Auto
    Volvo S60 CC T5 AWD,Toyota Avensis 1.8 Valvematic, Clio IV 1.2 120

Domyślnie

Nie mam Laguny z tym silnikiem ani z tego rocznika, ale za to mam Koleosa z tą jednostką napędową z rocznika 2010(kupiony nowy, jesienią). Nie mam co się wielce rozpisywać na temat tego silnika, bo nic się z nim nie dzieje. W ciągu roku przejechałem nim 50 tys km a teraz mam ponad 60 i wszystko jest dobrze. Poza tym opinie innych użytkowników z większymi przebiegami wskazują, że to bardzo udany silnik.

Auto
    Golf V

Domyślnie

Osobiście nie miałem styczności z tym silnikiem, ani nic nie wiem z pierwszej ręki, jednak jakiś czas temu w Auto Świecie czytałem duży artykuł o używanej Lagunie III i diesel 2.0 dci był tam wymieniony jako jeden z największych atutów tego auta Jeśli konkretny egzemplarz jest w dobrym stanie i z dobrą (autentyczną) historią to bym się wiele nie zastanawiał.
    Gaz jest dobry... Do kuchenek

Auto
    Peugeot 508/ VW Passat

Domyślnie

Nie mam jeszcze na oku konkretnego egzemplarza. Mam trochę czasu na poszukiwania. Chodzi mi po prostu o to czy silnik ten jest pozbawiony cech charakteryzujących jednostki PD produkcji VAG . Każdy silnik może się oczywiście zepsuć, ale w przypadku 2,0 TDI PD mam wrażenie, że nie ma pytania czy się popsuje, tylko kiedy się popsuje. Rozważam też zakup bezynowca, ale ilość ofert jest znikoma.

Awatar vako
    Auto
    z turbo, bo daje ludziom nadzieję;)

Domyślnie

Moja Laguna (2.0Dci 150KM) już po gwarancji - 3lata (skończyła się z początkiem lutego), przez ten czas samochód przejechał około 90k km. Na temat silnika mogę wypowiadać się tylko w samych pozytywach. Ostatnio w mrozach i jazdach bez rozgrzania motoru na krótkich odcinkach komputer pokazuje 7.5l
    Laguna, którą jeżdżę wyprodukowana została w 2008 roku i kupiona od polskiego dilera, mam wersję bez filtra cząstek stałych, co uważam akurat za spory plus.
    Przebieg samochodu sprawdzisz po vinie w renault, mają dobrze rozwiniętą bazę z informacjami dotyczącymi serwisowania. Kup z pewnego źródła, a nie powinieneś być zawiedziony. Gdybyś chciał usłyszeć więcej wniosków lub rad dotyczących tego samochodu, służę opinią.

Domyślnie

właśnie kolega zakupił lagune III z 2.0dci 150KM, wersja BOSE edition, z tego o wiemy ma filtr DPF, więc musi byc wlany olej z normą 0720 z tego co wiem, i doczytałem się że wchodzi ok 7L, faktycznie tak dużo? potwierdzacie? biorę pod uwagę produkt Millersa 5w30 C4 bądz Motula Specific 0720

Auto na duży + po pierwszych jazdach, troche tylko irytujące trzeszczenie podłokietnika i rączek plastikowych w drzwiach, coś mozna zaradzić na to?

Awatar hondacbr11
    Auto
    Laguna II GrandTour 2.0 16v Turbo

Domyślnie

Wszystko można zaradzić, najcześciej sie kupuje filcowe przylepce bardzo cieniutkie i się rozkłada i podkleja, ewentualnie sylikon w sprayu i psikasz i skłądasz i przestaje skrzypieć, większość info znajdziesz na forum Laguny :d

Awatar POLYGON1
    Auto
    -

Domyślnie

Hej!

Z awaryjnością to jest tak... jeżeli kupisz auto zadbane - czyli sprawdzisz dokładnie samochód który chcesz kupić i sam będziesz auto rozsądnie użytkował to maszyna się odwdzięczy. Pamiętaj tez, ze kupowanie auta używanego rodzinno / użytkowego i trzymanie go np ponad 4 lata mija się z celem. Znam wiele osób co jeżdżą autami tego typu już po 6 lat i suma wpakowana w taki samochód przewyższa ,albo dochodzi, do realnej wartości samochodu, wpada się później w pułapkę z cyklu "już tyle wpakowałem, szkoda mi sprzedawać". Jestem wielkim zwolennikiem wymiany auta używanego co 2 lata. Przyczyna bardzo prosta, jeżeli sprawdzisz auto przed kupnem (będziesz świadom tego co kupujesz) to jest BARDZO DUŻE prawdopodobieństwo, ze właśnie przez te 2 lata nic poważnego z autem się nie stanie i koszty zamkną się w paliwie / ubezpieczeniu / przeglądach / oponach - ewentualnie w jakis drobnych naprawach, ktore zaakceptowales przed kupnem albo, ktore wyszly w czasie eksploatacji (z doswiadczenia najczesciej jest to elektornika roznego rodzaju).

Zaznaczę jeszcze raz, mowa tutaj o autach użytkowych a nie jakiś wyjątkowych maszynach gdzie często wiek nie gra roli.

Oczywiście nie trzeba się ze mną zgadzać, zdaje sobie sprawę, ze dla wielu wydaje się to dziwne, może nawet i bezsensowne.

Pisze to poniewaz często spotykam się z pytaniami o awaryjność danego samochodu, prawda jest taka ze dzisiaj - od około 5 lat - widać gołym okiem, ze wszelakie wielkie różnice w jakości / awaryjności tak naprawdę nie istnieją. Bardziej trzeba patrzeć na to w jakim stanie się auto kupuje a nie jakie auto się kupuje. Mowie oczywiście o ugruntowanych markach.

Summa summarum - na bank przeglądałeś już wiele for internetowych i czytałeś o LIII dużo, może nawet jeździłeś takim samochodem, pozostaje tylko kupić auto, które wcześniej sprawdzisz i tyle.

Życzę Tobie trafnego i udanego wyboru i oczywiście pozytywnej eksploatacji.

Pozdrawiam.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów